Nie chcą gościć Miedwiediewa. "Mikołajki odwołane, przyjechał Dziadek Mróz"

 Przeciwnicy wizyty prezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa zorganizowali w wielu miastach pikiety. W Poznaniu przyszli pod siedzibę konsulatu rosyjskiego. Przebrani za Dziadków Mrozów i Śnieżynki wznosili hasła: "Przyjechało ocieplenie" oraz " Mikołajki odwołane, przyjechał Dziadek Mróz".
Dlaczego są przeciwni wizycie rosyjskiego przywódcy w naszym kraju? Jak mówili reporterowi TOK FM: "To, co dzieje się wokół śledztwa smoleńskiego jest kpiną z Polski i Polaków". "Te niby przyjacielskie gesty Putina i Miedwiediewa to jedno wielkie oszustwo"

- Dlaczego jestem przeciw? To proste - mówi jedna z kilkunastu osób protestujących pod konsulatem rosyjskim w Poznaniu. - Bo to jest wszystko jedno wielkie zakłamanie. Dlaczego Rosjanie nie przekazali nam jeszcze wszystkich akt związanych ze zbrodnia katyńską? Dlaczego nie oddali nam, ani wraku polskiego TU-154, ani czarnych skrzynek? Dlaczego od początku utrudniają wyjaśnienie przyczyn tej katastrofy? -mówi starszy mężczyzna.

Chwilę później działacze Akcji alternatywnej Naszość znów krzyczą: "Chcemy prawdy o Smoleńsku" i za chwilę: "Norymberga dla Putina". - Jesteśmy przeciwni, żeby taka osoba jak Miedwiediew pokazywała się w Polsce. Jest taki sam jak Putin. Stosuje reżim wobec innych narodów, które walczą o niepodległość, np. w Czeczeni - mówi jeden z działaczy Naszości.

Na koniec kilkunastu młodych ludzi z wizerunków rosyjskiego prezydenta i premiera robi tarcze. Rzucają w nie kulkami ze śniegu. Jedna z kul trafia policjanta z kordonu, który oddziela manifestujących od bramy konsulatu. Policjanci pozostają jednak niewzruszeni. Na głośnych okrzykach, zaśpiewaniu kilku piosenek i obrzuceniu kulkami śniegu Putina i Miedwiediewa pikieta kończy się.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Nie chcą gościć Miedwiediewa. "Mikołajki odwołane, przyjechał Dziadek Mróz"
Zaloguj się
  • nanook

    0

    ...zespół mać erewicza :D
    Ciekawe kiedy życie ich wyleczy ? Widać prawdziwych problemów nie mają - pomimo czy dzięki rządom Prezydenta Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX