Stowarzyszenie PJN: Byłe posłanki PiS nie mają prawa używać tej nazwy

Nie mamy nic wspólnego ze strukturami zawiązanymi przez wyrzucone z PiS posłanki - poinformowali na konferencji prasowej członkowie ?drugiego PJN", czyli stowarzyszenia sympatyków PiS.


Członkowie stowarzyszenia PJN mówili na konferencji prasowej o swojej działalności i procesie rejestracji stowarzyszenia. - Nasz cel to kultywowanie postaw patriotycznych i wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej - wyjaśniła jedna z przedstawicielek.

Członkowie radykalnie odcięli się od grupy renegatów z PiS, która założyła własny klub poselski. - Jesteśmy ruchem społecznym niezwiązanym z żadną partią polityczną. Nie mamy nic wspólnego ze strukturami zawiązanymi przez posłanki Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak. Decyzja KRS potwierdza, ze to my mamy prawo do używania nazwy "Polska jest Najważniejsza" - poinformowano. Zdaniem członków stowarzyszenia nazwa została "bezprawnie zagarnięta" przez wyrzuconych z PiS polityków.

Czym zajmuje się PJN?

- Czym konkretnie się państwo zajmują? - zapytał dziennikarz TVN Maciej Knapik. - Zajmujemy się działalnością społeczną. Jesteśmy przeciwko upartyjnianiu tego ruchu - odpowiadał prezes stowarzyszenia Włodzimierz Klonowski. Dociskany przez dziennikarza zaczął się jednak plątać i poprosił kolegę o pomoc w odpowiedzi na pytanie. Ten odpowiadał, że stowarzyszenie na razie brało udział tylko w jednym przedsięwzięciu - charytatywnej akcji w szkole w Wołominie.

Prezes stowarzyszenia upierał się, że wniosek o zarejestrowanie został złożony zanim wyrzucone z PiS posłanki ogłosiły powstanie swojej organizacji. Nie potrafił jednak powiedzieć dokładnie kiedy to nastąpiło. Dodał, że "osąd moralny" postępowania Kluzik-Rostkowskiej i Jakubiak pozostawia zgromadzonym. Zaznaczył też, że obecnie inne organizacje nie mają prawa tej nazwy używać.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (7)
Stowarzyszenie PJN: Byłe posłanki PiS nie mają prawa używać tej nazwy
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję przezornie zarejestrować następujące nazwy:
  Moja Polska Jest Najważniejsza, Nasza Polska Jest Najważniejsza, Wspólna Polska Jest Najważniejsza, Solidarna Polska Jest Najważniejsza, Sprawiedliwa Polska Jest Najważniejsza, Prawa Polska Jest Najważniejsza, Równa Polska Jest Najważniejsza, Wolna Polska Jest Najważniejsza, Niepodległa Polska Jest Najważniejsza, Katolicka Polska Jest Najważniejsza, Chrześcijańska Polska Jest Najważniejsza, Rzeczpospolita Polska Jest Najważniejsza, Wszędzie Polska Jest Najważniejsza, Zawsze Polska Jest Najważniejsza, Tylko Polska Jest Najważniejsza, Polska Jest Najnajważniejsza, Polska Jest Najnajnajważnieszja ...i tak dalej. Ponadto należy zarejestrować wariant z przestawionym szykiem: Najważniejsza Jest Polska oraz Najważniejsza Jest Polska [wszelkie możliwe opcje]. Do dzieła.

 • neumarkt

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ci nowi popieracze pana prezesa też będą wspierać jego polityczną nekrofilię? Czyżby grono wymóżdżonych pretorian prezia już nie wystarcza?

 • robs7777

  Oceniono 2 razy 2

  Juz zaczyna sie wojna o to kto ma prawo do nazwy "Polska Jest Najwazniejsza" zamiast wyjscia z inicjatywami i pomyslami ktore odzwierciedlajacymi ZNACZENIE tego sformuowania. Panie i Panowie politycy, przestancie klocic sie o opakowanie, chcemy konkrety.

 • robs7777

  Oceniono 2 razy 2

  Juz zaczyna sie wojna o to kto ma prawo do nazwy "Polska Jest Najwazniejsza" zamiast wyjscia z inicjatywami i pomyslami ktore odzwierciedlajacymi ZNACZENIE tego sformuowania. Panie i Panowie politycy, przestancie klocic sie o opakowanie, chcemy konkrety.

 • limanowa2009

  Oceniono 1 raz 1

  I pomyśleć że mają ogromnie dowcipnego prezesa i chyba tyle co mają.

 • andre951

  0

  Śmieszne? Żałosne? Bo mnie jakoś tak dziwnie - ani tak, ani tak. Zastanawiam się tylko - za czyje to pieniądze jedno PJN twierdzi, że drugie PJN to renegaci a oni to prawdziwi polacy pielęgnujący..... ble, ble? Żeby PJN to jeszcze była marka np. Coty, Żywiec, Viagra. Ale toto? Czuję Absmack !!!!

 • chri-s48

  0

  Jak zwykle wojna polsko-polska tylko na niższym szczeblu. Nie ma o co kochani -do roboty bo robicie urzędasy z igły widły. Zamiast się zbierać za biurkami i truć się wzajemnie trzeba odśnieżać,
  sprzątać i solić po zimie a nie pieprzyć. Gadania , kłótni i głupoty u nas ci do woli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX