Gowin: Stan kolei jest ciężką porażką Platformy

Stan kolei jest ciężką porażką Platformy i ministra Grabarczyka, ale pan premier ocenił jego działalność biorąc pod uwagę także inne obszary działalności - mówił dziś w TVN 24 poseł PO Jarosław Gowin komentując wczorajszą próbę odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka.
Wczoraj w Sejmie posłowie głosowali wniosek SLD w sprawie odwołania ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka. "Za" było 192 posłów, "przeciw" 229. Zdaniem posłów SLD minister jest politycznie odpowiedzialny za chaos, jaki zapanował na kolei po wprowadzeniu nowego rozkładu jazdy pociągów. Podczas wczorajszej burzliwej debaty wytknięto mu też nieskuteczność, małe przebicie w rządzie i "rodzinną politykę kadrową". Ministra bronił premier Donald Tusk, który przypomniał, że zła sytuacja na kolei jest "ponurym dziedzictwem rządów" lewicy i PiS.

- Premier doszedł do wniosku, że chce dalej współpracować z ministrem Grabarczykiem - mówił dziś Gowin. - Polityka jest grą zespołową, dlatego Platforma i koalicja rządowa stanęła wczoraj murem za ministrem. Nie mam kaca moralnego po tym głosowaniu. Mam kaca jak stoję na peronach i rozmawiam z pasażerami - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (8)
Gowin: Stan kolei jest ciężką porażką Platformy
Zaloguj się
 • michal.b09

  Oceniono 3 razy 3

  Ta uwaga dotyczy szczególnie "Platformianego" posła Gowina który się na wszystkim gowno zna

 • wegl43

  Oceniono 1 raz 1

  Gowin powinien już dawno przenieść się do PIS-u. Jak będąc w klubie parlamentarnym rządzącej partii można ją krytykować ? Przecież krytyka, nie krytykanctwo, jest domeną, i słusznie, partii opozycyjnych. Gowin, przepraszam, p. poseł Gowin stara się być oryginalnym, rozważnym, wszystkowiedzącym, a jest po prostu głupim , zarozumiałym pyszałkiem i w istocie jest o ry gi na łem.

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  swoją drogą, jeśli istnieją w ogóle na PKP jakieś służby informacyjne, to proponuję wszystkich pozwalniać i zatrudnić ekipę Anglików

  nigdy mi się nie udało zabłądzić na dworcu w UK

 • q-ku

  Oceniono 1 raz 1

  porażką PO są:
  1. kolej i brak na niej poprawy a nawet większy bajzel
  2. Gowin i jego talibskie szkodnictwo przeciw in vitro

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  porazka platformy jest przyjecie do partii gowina -najglupszego z poslow .jak mozna nie rozumiec ,ze z koleja nikt od dziesiatkow lat jeszcze sobie nie poradzil -stare tabory ,oporni kolejarze nie lubiacy czystosci .grabarczyk mial sam podstawiac stojace wagony -nieczynne,choc nowe? precz z gowinem -co powie ,to glupie .najgorsze pomysly ma z in vitro -moze z tego sie wytlumaczy ,dlaczego nie mozemy miec wiecej dzieci .gowin do kruchty!

 • michal.b09

  Oceniono 1 raz 1

  Miną święta, śnieg się stopi, drogi się zaczernią, cena benzyny spadnie, I ZNÓW POCIĄGI BĘDĄ JEŹDZIŁY PUSTE! Posłowie! Opamiętajcie się!

 • robert9998

  Oceniono 3 razy 1

  PKP = Polska Klęska Państwowa.

 • srololot

  0

  rozwałka kolei stała się za solidarności za Łobuzka odprawy kolejarzom i nie związanych bez pośrednio biuro bo było przeładowanie stanowisk restrukturyzacja kolei i zaczęły się schody rozwałka struktur całego kolejnictwa nie ład nikt za nic nie odpowiada porobiły się firmy w firmie wyżerające co smaczniejsze kęski z tych struktur co doprowadziło do kompletnego nie łady i rozszczelnienia powiązanych z sobą struktur PO -komuna weszła w to do grabiła resztkę wartości no i łopaty

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX