PiS ostro o raporcie MAK: "Medialny strzał w tył głowy"

"Polska jest hańbiona", "gen. Błasik otrzymał medialny strzał w tył głowy" - to tylko niektóre stwierdzenia posłów PiS nt. raportu MAK i jego konsekwencji. Chcą zwołania nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu, na którym premier miałby odpowiedzieć na ich pytania
Posłowie PiS ostro skrytykowali raport MAK. - My odrzucamy w całości to, co mogliśmy usłyszeć. Odrzucamy raport. Uważamy, że jest to haniebne, że jest to niewiarygodne - mówi szef klubu PiS Mariusz Błaszczak na konferencji prasowej.

Zarzuca władzom, że nie zabrały głosu w tej sprawie. - Podobno prezydent Bronisław Komorowski jest chory. To nie usprawiedliwia go, że milczy, kiedy polska jest hańbiona - uważa poseł PiS. Zaapelował o pilne zwołanie posiedzenia Sejmu, na którym posłowie mogliby przyjąć uchwałę o odrzuceniu raportu.

Pytania do premiera

Posłanka Beata Kempa wyliczyła pytania ws. raportu, na jakie premier Donald Tusk miałby odpowiedzieć w Sejmie. - Panie premierze, pytam, dlaczego nie dołożył pan starań, żebyśmy uzyskali protokoły sądowo-lekarskie z badań biochemicznych i toksykologicznych załogi i osób znajdujących się w kokpicie - mówi.

Ma, to jej zdaniem, zweryfikować tezę o rzekomej obecności alkoholu we krwi gen. Andrzeja Błasika, postawioną przez MAK. - Ona (przewodnicząca MAK - red.) chciała pokazać, że to polski generał, w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, dowodził polskimi pilotami. Tak się nie godzi - mówi Kempa.

"Medialny strzał w tył głowy"

Następnie wymieniła dokumenty związane ze śledztwem, jakich strona Polska nie dostała i oskarżyła o ten stan rzeczy premiera: "Chcę widzieć chociaż jedno jego pismo, jeden zabieg dyplomatyczny, co zrobił w tej sprawie. Dlaczego milczał, dlaczego pozwolił na to, i on, i pan prezydent Komorowski, i pan marszałek Sejmu, żeby dzisiaj takie tytuły, jakie widzimy w prasie zagranicznej, obnażały słabość polskiego rządu, ale nade wszystko, aby upokarzały w taki sposób Polaków i polskich oficerów".

Swoją wypowiedź zakończyła emocjonalnym apelem: "Panie premierze, proszę się jutro stawić w Sejmie. Proszę nie chować głowy w piasek. Proszę odpowiedzieć Polakom na wszystkie pytania. Proszę jak najszybciej całej opinii publicznej wyjaśnić, dlaczego pan w tej sprawie zrobił tyle zaniechań. Dlaczego polski generał otrzymał medialny strzał w głowę, jak polscy żołnierze w Katyniu 70 lat temu".

Grzegorz Schetyna informuje, że nie zostanie zwołane nadzwyczajne posiedzenie Sejmu w tym tygodniu.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (16)
PiS ostro o raporcie MAK: "Medialny strzał w tył głowy"
Zaloguj się
 • jkca

  Oceniono 2 razy 2

  Czy te wpisy sa w jakis sposob monitorowane? Jak moze powazna gazeta tolerowac cos takiego jak komentarz napisany przez "gucio-2". Pomijajac plugawy jezyk to widac ze facet ma cos nie dobrze pod czaszka.

 • zenutek

  Oceniono 1 raz 1

  To nie był strzał w tył głowy, to był strzał z małpeczki w serce 96 rodzin...

 • chri-s48

  Oceniono 1 raz 1

  Polska jest hańbiona - zadecydowało towarzystwo z piaskownicy. Trzeba by kogoś walnąć łopatką
  po głowie albo zabrać wiaderko i grabki. A jak się rozpłacze to jeszcze sypnąć piaskiem. Trzeba się
  uderzyć w swoje własne piersi i przestać głupieć, bo społeczeństwo pokaże drogę na aut.

 • michu1958

  Oceniono 1 raz 1

  ...letni wybuch wulkanu to nieprawda - to prochy Jagiellonów spiepszały z Wawelu po pochówku kaczadzego...

 • acucell

  Oceniono 1 raz 1

  to jak pisowski strzal w klate Blindy

 • czak222

  0

  SMOLEŃSK - SROLEŃSK !!!

 • kakaz39

  0

  "Polska naprawdę jest hańbiona"-jeżeli mamy takich specjalistów jak wyżej na zdjęciu przecież to są naprawdę ludzie pozbawieni twarzy pozostały im tylko wredne pyski !!

 • robert9998

  0

  Pan generał Błasik , zapewne jako oficer był człowiekiem honoru. Więc nie należało tak hańbić pamięci, po generale Błasiku jak zrobił to MAK.
  Posłanka Kępa , dokonała swego rodzaju świętokradztwa mówiąc takie słowa"gen. Błasik otrzymał medialny strzał w tył głowy". Polscy oficerowie, leżący na cmentarzu w Katyniu, zginęli w obronie ojczyzny i dostając strzał w tył głowy od łotrów z KGB . Generał Błasik leciał do Katynia, nie jako uprowadzony oficer przez ruskich, tylko jako reprezentując Siły Zbrojne wolego kraju , członka UE i NATO.

 • zbirone

  0

  Hello Polish Pipyl. Im from Denver, but moja babcia was polish. Wlasnie rozumiem polska lengłydź. Mu tu w Jułesej, wiemy że to Raszjan pipyl są winni this murder in Smalensk city. Dlatego we wanna pomoc. Anyway - jest jeden warunek - musicie wysłać do nas more ludzi z PiS aby lizali nam jądra (licking balls) prosząc o help jak brother Masierwycz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX