PO: wstępny termin wyborów - 23 października

Zarząd krajowy Platformy Obywatelskiej chce, by wybory parlamentarne odbyły się 23 października. To jednak dopiero ?orientacyjny? termin. Datę wyborów ustali prezydent Bronisław Komorowski.
Informację podała posłanka PO Danuta Pietraszewska. Zaznaczyła jednak, że termin ten jest na razie orientacyjny. Zgodnie z konstytucją, datę wyborów parlamentarnych wyznacza bowiem prezydent.

Termin wyborów ustalą Komorowski i Tusk

Według Pietraszewskiej premier Donald Tusk chce, by wstępne listy wyborcze PO powstały do końca marca, a ostateczne do końca kwietnia. Dodała, że premierowi zależy, by podejść do tej kwestii bez zbędnych emocji i niepotrzebnych konfliktów. Posłanka PO powiedziała też, że podczas najbliższego spotkania premier ma rozmawiać o terminie wyborów z prezydentem Komorowskim.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (2)
PO: wstępny termin wyborów - 23 października
Zaloguj się
 • aton11

  Oceniono 1 raz -1

  Wybory ? kogo wybrać ? PO którego podpora ----Schetyna goni do kluzikowych ? Panie Januszu , gdyby nie ta marichuana natychmiast głosowałbym na PANA RUCH . pROSĘ TO PRZEMYSLEC

 • a1d1

  Oceniono 2 razy -2

  gdy patrzę na tych dwoch. myślę o tym. co opowiadal komoroski w RMFie:
  PAN PREZYDENT, gdzes POleci i wszystko się zmieni i o internetowej informacji o śmierci prezydenta z 10ego kwietnia o ok 6 rano. CO TO BYLO ??!!!
  JEŚLI CHODZI O tuska PRZECZYTAJCIE w "NAJWYŻSZYM CZASIE" artykuł " WYSZŁO ZA DOBRZE"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX