10-lecie PO. ?To nie jest czas na świętowanie" - Jarosław Gowin w TOK FM

Dziś mija 10 lat od powstania Platformy Obywatelskiej. - To jest czas na ciężką pracę. Myślę, że Polacy oczekują od nas czegoś innego niż świętowania - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin, wiceprzewodniczący klubu PO.
- Nie będzie świętowania, bo to nie jest czas na świętowanie, to jest czas na ciężką pracę - mówił Jarosław Gowin. - Jesteśmy pod pręgierzem bardzo ostrego ataku ze strony PiS, równocześnie walczymy cały czas o to by na Polskę nie rozprzestrzenił się ten światowy kryzys gospodarczy. Myślę, że Polacy oczekują od nas czego innego niż świętowania - przekonywał poranny gość TOK FM.

Dzisiaj mija 10 lat od założenia przez Donalda Tuska, Andrzeja Olechowskiego i Macieja Płażyńskiego Platformy Obywatelskiej. Największym kryzysem Platformy do tej pory, była porażka w wyborach w 2005r. - Czy to obecne przesilenie, w tej chwili jest poważniejszym kryzysem? - pytał swojego gościa Grzegorz Kozak. - Z całą pewnością nie da się tego porównać z rokiem 2005. Nie widzę żadnego przesilenia, widzę różnice zdań, poważne, uzasadnione - odpowiadał Gowin. - Jesteśmy partią pluralistyczną, demokratyczną. To nie jest tak, jak w niektórych innych partiach, żeby panował u nas dogmat o nieomylności przewodniczącego partii - mówił poseł PO. I dodał: - Ja uważam, że ten pluralizm i to, że potrafimy w ważnych sprawach, nawet publicznie, się różnić, to jest nasza siła.

"Media wyolbrzymiły słowa Schetyny"

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna skrytykował rząd za zbyt późną reakcję na raport MAK. - Padają ostre słowa, także z pana strony - zauważył Grzegorz Kozak. - Ja akurat od dawna podnoszę jeden, istotny w moich oczach problem, niedostatku reform wolnorynkowych, tego mi przez te trzy lata brakuje - przyznał Jarosław Gowin. - Słów Marszałka Schetyny nie odbieram jako szczególnie ostrej krytyki. Te słowa zostały wydestylowane przez media i ranga ich została wyolbrzymiona - przekonywał wiceprzewodniczący klubu PO. - Jak się wsłuchać w wypowiedź w pełnym kontekście, to było bardzo delikatne zasygnalizowanie, że w sprawie raportu MAK Marszałek Schetyna ma inne podejście niż premier, rząd - wyjaśniał gość TOK FM. - Ale zwracam uwagę, że Grzegorz Schetyna cały czas mówiąc o odpowiedzialności, używał słowa "my", "my jesteśmy odpowiedzialni", "my popełniliśmy błąd". Zapewne po prostu za bardzo zawierzyliśmy stronie rosyjskiej - mówił Jarosław Gowin w Poranku TOK FM.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (17)
10-lecie PO. ?To nie jest czas na świętowanie" - Jarosław Gowin w TOK FM
Zaloguj się
 • mark6

  Oceniono 10 razy 6

  Co za BYDLAK!!Wyrzucić Gowina na zbity pysk. To PiSowski agent i przebrany katabas!!

 • pdppdp

  Oceniono 9 razy 5

  Czemu ten palant nie przepisał się jeszcze do PJN, albo innego PiS-u?

 • wieslaw.5

  Oceniono 4 razy 4

  drmuras wystarczy dla mnie jedna obietnica że PIS nie dojdzie do władzy a resztę'' MY
  NARÓD''rozwiążemy wszystkie problemy

 • me2free

  Oceniono 10 razy 4

  Gdyby w PO byly same Gowiny to Platforma by miala 7-8% poparcia, taki chetny do pracy nad in vitro, moze jeszcze zajmie sie Komisja majatkowa i bedzie udawal, ze kosciol nie robi wala z panstwa, nie znosze letniego pana Gowina, ale na szczescie w PO jest Kaszub - Tusk, pozdrawiam ze slonska

 • andre951

  Oceniono 5 razy 3

  Jarosławie (mam nadzieję, że imię nie na cześć WIELKIEGO GENIUSZA I STRATEGA zwanego dżej-kejem) - niestety głosowałem na ciebie. Ale więcej tego nie zrobię. Albo PO jest partią liberalną a ty do niej nie pasujesz, albo przybudówką kościoła katolickiego a wtedy ja nie pasuję do PO.
  drmuras : podobnie jak wiesławowi5 wystarczy mi, że pis nie dojdzie do władzy. A poza tym to przemyj zaropiałe oczęta, popatrz na świat i POMYŚL. Myślenie nie boli, dzięki niemu mamy postęp. Ale na pewno nie z takimi, którzy tkwią daleko w średniowieczu, zieją nienawiścią, kłamią jak twój prezio i po prostu nie widzą rzeczywistości.

 • kontemplator07

  Oceniono 4 razy 2

  Na tle dość jednorodnego tempactwa i oszołomstwa braci pisowskiej, niech PO pozostanie barwna - od Gowina do Niesiołowskiego.

 • rek888

  Oceniono 6 razy 2

  głosowałem na PO i będę głosował ale Pan chyba jakoś okrakiem stoisz w tej PO.Wielkie
  parcie ma Pan na afisz.To jest moja rada ,może się Panu przyda .
  .
  I co radzisz?

 • oghana7

  Oceniono 3 razy 1

  swietowac nalezy ,ale bez gowina ,bo niemadry i nie potrafi jednej ustawy o in vitro zalatwic .nie jest tez lojalny wobec premiera to moze do pisu ,a najlepiej na przewodniczacego episkopatu robic z polski kraj koscielny .

 • oghana7

  0

  kiedy wreszcie z po odejdzie gowin ??? glupi jest i nie pasuje do po .tylko do episkopatu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX