Wypowiedź Kaczyńskiego o małostkowości Komorowskiego "superobrzydliwa"

Kaczyński stwierdził, że trzech posłów zginęło przez małostkowość marszałka Komorowskiego, który nie zgodził się na przesunięcie głosowań. - To jest superobrzydliwe. Słów brakuje na takie wypowiedzi - komentował prof. Tomasz Nałęcz w radiu Zet. Politycy, niezwiązani z PiS, o słowach prezesa mówią ostro: ohydne, absurdalne i bezczelne.
Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla Onet.pl stwierdził, że trzy osoby zginęły w katastrofie smoleńskiej z powodu "małostkowości" Bronisława Komorowskiego. Ówczesny marszałek Sejmu miał nie zgodzić się na przesunięcie głosowań i dlatego trójka posłów była zmuszona lecieć tupolewem, zamiast wcześniej pojechać pociągiem.

"Tak się nie mówi, tak się nie myśli"

- To jest superobrzydliwe. Słów brakuje na takie wypowiedzi - powiedział prof. Tomasz Nałęcz, doradca prezydenta, jeden z gości "Siódmego dnia tygodnia" w Radiu Zet.

Wtórował mu Marek Siwiec: - To wyjątkowa bezczelność. Obciążenie odpowiedzialnością Komorowskiego jest ohydne i absurdalne. Tak się nie myśli, tak się nie mówi - powiedział. W wyjątkowy sposób atakowana jest głowa państwa. I to wywołuje złość - powiedział.

Siwiec wyraził żal, że bez tematu smoleńskiego wytrzymali zaledwie 42 minuty programu. - Raz w tygodniu musi się ukazać ohydna wypowiedź, która później bulwersuje - stwierdził Siwiec. Polityk SLD stwierdził, że prezes PiS robi to cynicznie.

"Za daleko idą te oskarżenia"

W podobnym tonie wypowiadał się Andrzej Halicki, poseł PO. - To obrzydliwy sposób uprawnia polityki. Mamy wszyscy tego dosyć. Przekroczona została granica etyczna i prawna. Za daleko idą oskarżenia o działaniu z wrogiem, zdradzie - mówił poseł.

Stanisław Żelichowski z PSL dodał, że jest w stanie zrozumieć emocjonalne wypowiedzi wdów, bo wynikają one z bólu. Ale dodał, że nie może w takim tonie wypowiadać się żaden polityk. - Nie może uderzać w prezydenta - powiedział Żelichowski i zaapelował - Na miły bóg, uszanujmy zmarłych - dodał.

"Proszę pozwolić nam o tym mówić"

Mariusz Błaszczak (PiS) próbował bronić prezesa, że "małostkowość marszałka była faktem i że przemysł pogardy był faktem". - Proszę pozwolić innym, by mogli o tym mówić - mówił Błaszczak do Moniki Olejnik.

I insynuował, że gdyby nie doszło do rozdzielenia wizyt w Katyniu (7 kwietnia z wizytą w Rosji był premier Donald Tusk), to "10 kwietnia nie byłoby tej sytuacji" - rzucił.

Niespodziewanie Elżbieta Jakubiak, wyrzucona z Prawa i Sprawiedliwości, obecnie jedna z twarzy PJN, powiedziała, że wypowiedzi Kaczyńskiego komentować nie chce: - Nie ma o czym dyskutować. Nie chcę komentować (tej wypowiedzi), bo traktuje go (Jarosława Kaczyńskiego - red) jako rodzinę - powiedziała posłanka.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (42)
Wypowiedź Kaczyńskiego o małostkowości Komorowskiego "superobrzydliwa"
Zaloguj się
 • kiki_pawelek

  Oceniono 16 razy 14

  "- To jest superobrzydliwe."
  "Za daleko idą te oskarżenia"

  OK, to wszystko wiemy juz od dawna. Jest to sposob prowadzenia polityki przez Kaczynskiego: oskarzac, obrazac, i pozniej plakac ze to jego sie atakuje, obraza, wyszydza.... dlugo jeszcze ma to trwac...? Dlugo jeszcze mamy znosic te ochydna osobe obecna codziennie w mediach, psujaca krew Polakom...? On obraza nie tylko rzad i Prezydenta, obraza nas wszystkich, formulujac czesto stwierdzenia ktore maja oznaczac iz ktos nie jest prawdziwym Polakiem, Patriota.... a czy mozna nazwac patriota osobe, ktora szydzi z obowiazujacego prawa, z legalnego rzadu, i z Prezydenta wybranego w wyborach..? Tak, nie lubiano LK i jego postepowania, ale nigdy nikt nie negowal jego wyboru, czy tez tego ze jest prezydentem, byly jedynie krytyki jego postepowania... wiec moze wreszcie ktos zamknie usta temu wichrzycielowi, zanim bedzie za pozno...

 • adalbert.13

  Oceniono 12 razy 12

  brudny oblepiony trupim kałem kaczystowski czas pogardy,
  pocieszające, że siebie samych nie oszczędzają (przede wszystkim)

 • andre240

  Oceniono 11 razy 11

  J>kaczynski !!!! To ty jestes malostkowy i obrzydliwy.Na okragla tylko Smolensk,ile mozna ??? Od roku placa jemu w Sejmie ,pytam sie :czy na tym polega praca posla??? do diabla z takim posle i jego pisowcami.Tak lepszej Polski nie zbuduja .

 • jk-67

  Oceniono 12 razy 10

  To jest człowiek o katolickiej wrażliwości który biega do radia maryja prowadzonego przez człowieka który nazwał jego braciszka oszustem a ukochaną bratową, czrownicą która powinna poddać się eutanazji a jej spotkania szambem.Zenujący poziom hipokryzji.Ten człowiek nienawidzi wszystkich nie związanych z PiSem i Rydzykiem.Pluł już na Wałęse na PSL na lewicę na prawicę na media na dziennikarzy na ekspertów itp.itp Takich ludzi w cywilizowanym kraju się leczy.

 • rot-leszek

  Oceniono 10 razy 10

  Kaczynski to parszywy obludny chory rebeliant dno kompletne I nawet jego niedorozwuj fizyczno psychiczny glebokie uposledzenie graniczace z szalenstwem niepowinno w zadnym wypadku usprawiedliwiac i chronic immunitetem jego chorych zachowan wypowiedzi ,oszczerstw itd Tylko °kaftan° go morze uspokoic Dom dla oblakanych gdzie przypiety pasami do lozka bedzie mogl oglosic sie Mesjaszem

 • derfflinger1918

  Oceniono 11 razy 9

  Alik idź ze swoim panem do veta... już na niego czas !!

 • andre951

  Oceniono 9 razy 9

  Podłość, głupota, insynuacje, małostkowość - a do tego olbrzymia chęć zdobycia władzy, nawet po trupach, jak Hun - to cechy dżej-keja, które wprost biją po oczach. Jaka to szkoda, że instytucja pojedynków została zapomniana - myślę, że dawno nie byłoby go wśród żywych, bo ilość osób które obraził, znieważył jest ogromna. Ale wybory blisko !!!

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 8

  Ani honoru ani ambicji....honor sprzedał a ambicja w smoleńsku się rozbiła!

 • wieslaw.5

  Oceniono 8 razy 8

  widzę , że JAREK nie może sobie poradzić ze swoim sumieniem ,nie ma się co dziwić
  jak się wysyła na pewną śmierć brata bliźniaka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX