PJN: Możemy rozmawiać z PO o koalicji po wyborach

PJN myśli o koalicji rządowej z PO po wyborach parlamentarnych - powiedziała agencji Reutera Joanna Kluzik-Rostkowska.
Poparcie dla PJN, ugrupowania powołanego przez posłów, którzy opuścili Prawo i Sprawiedliwość, oscyluje wokół 5-procentowego progu wyborczego, wynika z badań opinii publicznej. Platforma Obywatelska ma w nich 33-54 procent poparcia, zaś PiS 20-30 procent. - Tak, jesteśmy w stanie rozmawiać o koalicji z PO - powiedziała w wywiadzie dla Agencji Reutera Kluzik-Rostkowska. Analitycy sądzą, że w zależności od tego jak poszczególne partie poradzą sobie w wyborach PO może zawrzeć koalicję również z SLD albo PSL.

To, co dla PJN będzie najważniejsze w potencjalnych rozmowach o rządzie, to reformy gospodarcze. Partia chce zrównoważenia budżetu między innymi poprzez likwidację większości ulg. Chce także wspierać politykę prorodzinną, która ma pomóc uchronić system emerytalny przed kłopotami wynikającymi ze starzenia się społeczeństwa.

Kluzik-Rostkowska chce reformować rynek pracy, wpuszczając nań niepubliczne agencje pośrednictwa zatrudnienia, zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, znieść przywileje emerytalne funkcjonariuszy i żołnierzy, objąć najzamożniejszych rolników podatkiem PIT. Podatek ten ma być płaski i wynosić 19 procent. PJN chce też przyspieszyć prywatyzację. - My chcemy się uplasować na scenie politycznej jako ugrupowanie, które jest głosem rozsądku. To czego zabrakło Donaldowi Tuskowi to odwagi w ponoszeniu kosztów polityki. (...) Reformy trzeba przeprowadzać na początku kadencji - powiedziała Kluzik-Rostkowska. - W sprawie euro mówimy 'tak' - wtedy gdy będzie się to Polsce opłacało - dodała.

Liderzy PJN ruszą w kraj. Będą budować struktury >>

Jaka, według ciebie, będzie koalicja po wyborach?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
PJN: Możemy rozmawiać z PO o koalicji po wyborach
Zaloguj się
 • oghana7

  Oceniono 7 razy 7

  cos takiego!rostkowska wali w tuska jak w beben a ma dalej uwielbienie dla jara .chciala go miec prezydentem ,wiec won od platformy! hipokrytka -niech lepiej wroci do zaniedbanych dzieci po wyborach jarkacza na prezydenta,ktory mial byc zbawca polski -wedlug niej .

 • marika-live

  Oceniono 6 razy 6

  Przecież ta pani (Kluzik) była w rządzie Kaczyńskiego Ministrem Pracy i Polityki społecznej, więc dlaczego nie realizowała tego o czym mówi? Przecież reforma emerytur czy rynek pracy to był w jej gestii, brakło jej odwagi?????:

  "Kluzik-Rostkowska chce reformować rynek pracy, wpuszczając nań niepubliczne agencje pośrednictwa zatrudnienia, zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn, znieść przywileje emerytalne funkcjonariuszy i żołnierzy, objąć najzamożniejszych rolników podatkiem PIT. Podatek ten ma być płaski i wynosić 19 procent. PJN chce też przyspieszyć prywatyzację. - My chcemy się uplasować na scenie politycznej jako ugrupowanie, które jest głosem rozsądku. To czego zabrakło Donaldowi Tuskowi to odwagi w ponoszeniu kosztów polityki. (...) Reformy trzeba przeprowadzać na początku kadencji - powiedziała Kluzik-Rostkowska. - W sprawie euro mówimy 'tak' - wtedy gdy będzie się to Polsce opłacało - dodała".

 • marika-live

  Oceniono 6 razy 6

  Oj kombinatorzy w tym PJN, Miller powiedział, że aby odebrać elektorat PO trzeba się odciąć od PiS i Joanna to robi. Pani damo może najpierw program, struktury, a ni zaczynać od myślenia o korycie. Mam nadzieję, że PO odetnie się od PJN.

 • white_lake

  Oceniono 10 razy 6

  Kompromitacji Kluzik ciąg dalszy. Ta kobieta to chorągiewka i polityczna k..a.
  Zapomniała, że nie należy dzielić skóry na niedźwiedziu? Ludzie się wypną na tę g.wnianą partyjkę, bo tam nie ma nikogo NIKOGO budzącego zaufanie.
  Kluzik, do garów!

 • hvac1987

  Oceniono 6 razy 6

  Zadnych post pisoludow w jakiejkolwiek koalicji. Sa tak samo skazeni sekta kaczenki jak i sama sekta. Jakubiak nigdy nie wyleczy sie z kompleksu Kim Ir Yara. Bedzie mu lizac zadek zawsze i wszedzie. Nawet jesli jakis sad udowodni i prawomocnie skaze jego wysokosc guru za molestowanie kota, Ela zawsze powie ze to wyssane z palca bzdury i umilowany Yaro nie jest taki, jego tylko nikt nie rozumie.

 • oghana7

  Oceniono 5 razy 5

  pjn to ruch przypadkowy -po wyrzuceniu .niewyrzuceni wychwalaliby jarkacza dalej pod niebiosa .oni nie maja zadnych pogladow -tylko przeciw niewiadomo czemu .

 • wj1964

  Oceniono 4 razy 4

  Prawda. Każdy nieudacznik chce się uczepić skrzydła, które choć trochę go uniesie. PO ratunkiem dla wszystkich, Ja stawiam dalej na PSL, to dobre. Mają właściwych, merytorycznych ludzi. Nastawionych pro - polsko. Bez lizania dupy, awantur. Co innego KRU-s, ale muszą się poddać. Żadne SLD, PJN. Trzeba by zaczynać wszystko od początku. I znowu zmarnowane 4 lata nim wszyscy dojdą do ładu ze wszystkimi. Trzymać kurs, koalicję, bez strachu po wyborch wdrożyć resztę niepopularnych (dla niektórych) reform. Bo dla SLd, Pis - jeśli tych reform nie ma to żle, jeśli już będą to jeszcze gorzej. Bądź tu mądry.

 • oghana7

  Oceniono 4 razy 4

  niech ta kobieta nie bedzie taka pewna -nie dzieli sie skory na zywym niedzwiedziu .jak ja nie lubie parytetow -kobiety potrafia byc takie zlosliwe i wredne ,w dodatku zarozumiale .a dzieci zaniedbane placza .tylko patrzec ,jak wezma sie za narkotyki .

 • wj1964

  Oceniono 5 razy 3

  Ty chamie Hofman. Zarzucasz Premierowi Tuskowi lenistwo ??? Z tym lżącym na twarzy uśmieszkiem. Proponujesz odejście Premiera do Senatu RP, wbrew mandatowi danemu przez większość wyborczą społeczeństwa ??? Kim ty jesteś aby ferować takie wyroki ? Sprawdzisz się lepiej ? Ty nie, ale Yarek na pewno. Nie daj Boże takiej mozliwości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX