Kłótnia polityków o Kaczyńską. "Niech pan się nie zachowuje jak cham"

- Histerię w PiS-ie wywołuje fakt, że Marta Kaczyńska zaczyna być atrakcyjna dla pewnego pokolenia. Oni będą szukać przywódcy, nie Ziobry - mówił w Radiu ZET eurodeputowany SLD Marek Siwiec. Politycy pokłócili się o postawę córki Lecha Kaczyńskiego, wyzywając się nawet od "chamów".
Prowadząca audycję Monika Olejnik pytała czy Marta Kaczyńska dostanie "jedynkę" na listach PiS, co sugerował jej mąż Marcin Dubieniecki. - Nie będę komentował tej sprawy. Pani Marta Kaczyńska jest osobą prywatną. Jest ważna dla naszego środowiska, ale na ten temat rozmów nie prowadzimy. To jest temat zastępczy. Z panem Dubienieckim jest ta sama sprawa. Trudno teraz rozmawiać na ten temat gdy nawet nie znamy terminu wyborów. Na temat składu list wyborczych nie rozmawialiśmy - odpowiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.

Próby analizy obecności Marty Kaczyńskiej w polityce podjął się Marek Siwiec: - To co się dzieje w trójkącie stryj, pani Marta Kaczyńska i jej małżonek, to jedna z bardziej fascynujących historii - mówił. - O nazwisko Kaczyński jest wielka walka. Pani Marta uznała, że to ona ma najwięcej do tego nazwiska i musi czasem szturchnąć stryja, który chciałby mieć kontrolę. A mąż bardzo w tej sprawie inspiruje panią Martę Kaczyńską.

- Czy to jest poważna audycja czy plotkarska? - przerwał Błaszczak. - To były wywiady, które nie są plotkami - odpowiadała Olejnik. Atmosfera zrobiła się gorąca i politycy przerywali sobie wzajemnie.

- To nie jest radio Wolna Europa, niech pan nie zagłusza - powiedziała Olejnik do Błaszczaka. - Od zagłuszania to pan Siwiec był - odpowiedział Błaszczak.

Siwiec zareagował: - Moja cierpliwość też ma granice. Niech pan ich nie przekracza. Jest pan wykształconym młodym człowiekiem i niech pan się nie zachowuje jak cham. Histerię w PiS-ie wywołuje fakt, że Marta Kaczyńska zaczyna być atrakcyjna dla pewnego pokolenia. Oni będą szukać przywódcy, nie Ziobry. A za tym wszystkim idzie bardzo konkretna polityka. Dziś mieć nazwisko Kaczyńskiej na liście to jest jakiś kapitał. Rączki wystawiane w tym kierunku są bardzo widoczne. Pani Kaczyńska próbuje umiejętnie się w tym znaleźć, choć czasem jej się dziwię, bo w roku po śmierci rodziców są osoby, które częściej jeżdżą na grób niż ona.

Błaszczak: - To co pan mówi to jest właśnie chamstwo.

Do dyskusji włączył się też Stanisław Żelichowski z PSL: - Jeżeli występuje osoba, która straciła najbliższych w tej katastrofie, to wiele rzeczy, które mówi mogę zrozumieć. Ale jeśli się rwie, żeby być politykiem i być pierwsza na liście, to zmienia postać rzeczy.

Kempa, Kalisz, Kurski.... Politycy w Reality Shopka Szoł [ZDJĘCIA] >> Kliknij, by obejrzeć galerię

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Kłótnia polityków o Kaczyńską. "Niech pan się nie zachowuje jak cham"
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 6

  Władza w Korei płn. także przechodzi z pokolenia na pokolenie......................razem z głupotą i chlupotaniem płynu mózgowego.......................

 • candid13

  Oceniono 4 razy 4

  Faktycznie Fotyga I Maciarewiczi “umiedzynarodowili”sprawe wypadku smolenskiego. Dzis w Toronto w Globe and Mail na ostatniej 27 stronie mozna znalezc notke;
  “Gdyby na wiezy kontrolnej w Smolensku nie bylo ani jednego kontrolera I zamiast nich siedzialy tam szympanse I w niezrozumialym dla nikogo jezyku dawaly bezsensowne informacje – nawet tego rodzaju absurd nie bylby powodem tego wypadku” - powiedzial doswiadczony pilot rosyjskich linii lotniczych OLEG SMIRNOW.
  Niestety idealnie to sie wpasowuje w panujaca w Kanadzie I USA kiepska opinie o Polakach, ktorzy na liscie narodowosci najbardziej docenianych w USA znalezli sie za Murzynami a przed Indianami.\
  No coz, te mety ktore splynely z Polski w wiekszosci po 80r. prezentujace archaiczny, katolicki I faszyzujacy sposob myslenia, w duzym procecie nie znajacy jezyka angielskiego nie przynosza chluby Ojczyznie, a ponizszy komentarz tylko taka opinie potwierdza.
  Akcja Fotygi I Macierowicza, o ktorych tu ani slowa na szczescie, moze ta zalosna opinie tylko ugruntowac, jesli ktos zwroci na to uwage. Na szczescie te smieszne postacie I te smieszne afery smolensko-pisowskie nie budza tu cienia zainteresowania.

 • romp

  Oceniono 4 razy 4

  czasem warto posłuchać śniadania w zetce i ocenić zachowanie polityków
  p.błaszczak polityk pouczający innych w sejmie ,wskazujący braki kindersztuby u innych
  moralizujący tu ciągle przerywa ,poucza ,straszy,wchodzi w zdanie
  w końcu zeźlił p.siwca i posypały się "chamy"
  warto posłuchać p.błaszczaka by wyobrazić sobie co zrobi jak będzie miał władzę

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Infantka staje się udzielna,
  pan... Błaszczak czuje wilgoć w majtach ze strachu i dobrze na to zasłużył. Własną pracą.
  Tylko to przypomina rozgrywki w klanach afrykańskich.
  I jak zawsze, za pieniądze podatnika.
  Nie zdziwię się jak ksiądz Głódź orzeknie, że klacz zostaje w stajni.

 • emerytka29-0

  Oceniono 3 razy 3

  Nigdy nie słyszalam o polityku Marcie Kaczyńskiej.Skąd nagle na najwyższych szczytach tyle wrzawy czy będzie w polityce czy nie .Jeśli ma ochote niech popracuje każdemu wolno.Prezydentem nie zostanie,Premierem też nie bo każdy rozsądny Polak wie ,że trudno glosować na kogoś "zielonego" w polityce a co gorzej w merytorycznych zagadnieniach dotyczących calej Polski.DZIWIĘ SIĘ PANI OLEJNIK , KTORA MOIM ZDANIEM MA MOCNO PUKLADANE MĄDROŚCI W GLOWIE JAK NIEWIELU DZIENNIKARZY.

 • pawel.nn

  Oceniono 3 razy 3

  No i ma PiS problem. Pan poseł Błaszczak jako przedstawiciel partii kultywującej przedwojenne wartości za taką obrazę ma OBOWIĄZEK zgodnie z Kodeksem Honorowym Boziewicza zażądać satysfakcji od posła Marka Siwca, To że poseł Siwiec reprezentuje SLD nie wiele zmienia bo zgodnie z art. 5 "należy udzielić satysfakcji honorowej (nawet) wieśniakowi, który jest posłem na sejm".
  A dalej zgodnie z art. 8 pkt 6 - Wykluczonymi ze społeczności ludzi honorowych są osoby, (...). nieżądający satysfakcji za ciężką zniewagę (...)
  I ma pan poseł Błaszczak "przerypane": zażąda pojedynku no to podpadnie prawu, nie zażąda utraci honor, a przecież najważniejsze są: Bóg, HONOR i Ojczyzna.

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  RE: romp.......

  Czasem myślę że gdyby PiSiaki dalej były u władzy to połowa polaków siedziałaby w łagrach, a ze sposobu w jaki Błaszczak się wyraża i w jaki sposób patrzy wnioskuję że pierwszej nocy by mnie zamordowali!!!

 • kocurrr

  Oceniono 3 razy 3

  A co pani Kaczynska ma w główce? Jest prawnikiem, może konkrety jakieś. Wiadomo że w Palacu było *a lot of fun* ale sam fakt posiadania pisowskich genów to mało. Rzecz jasna pisowcom wystarczy pewnie.

 • wwww.2

  Oceniono 2 razy 2

  To Pani Kaczyńska zaczęła ten taniec z mediami ( bo do tanga trzeba dwojga) , stała się niczym celebrytka , nie bez powodu.Jakiś cel w tym był i był to cel polityczny nie ma co ukrywać.Gdybym ja przeżyła taką tragedię to nie wiem czy przez rok zdołałabym się otrząsnąć , ale nie mnie oceniać sposób przeżywania tragedii przez innych gdyby nie mieszała się do tego polityka a ściślej gdyby Pani Marta nie wplątała się w grę polityczną, coś za coś.Niemniej uważam ,że Pan Siwiec trochę przekroczył normę mówiąc:choć czasem jej się dziwię, bo w roku po śmierci rodziców są osoby, które częściej jeżdżą na grób niż ona.Miarą przeżywania smutku nie jest ilość odwiedzin grobu. Może chciałaby to robić częściej ale ktoś jednak jej to utrudnił ,być może bez jej zgody.Początkowo ponoć mówiła ,że była przeciwna Wawelowi .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX