Kalisz: Ludzie Napieralskiego już widzą się w roli ministrów

- Widzę w SLD to coś, chęć prestiżu, rządowych lancii, objęcia stanowisk, wielu ludzi z otoczenia Napieralskiego już widzi się w roli ministrów - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Ryszard Kalisz.
SLD od kilku tygodni tworzy zespoły eksperckie, będące zalążkiem gabinetu cieni.. Mają przygotować partię na wypadek powstania koalicji PO-SLD.

- Rozmawiałem o tym z Kwaśniewskim, powiedział mi: jak mieliśmy tyle lat co oni, byliśmy tacy sami. Jestem zdecydowanie przeciwny wchodzenia po wyborach w koalicję mniejszościową - podkreśla. - SLD jako koalicyjny partner większościowy albo nie wchodzić do rządu w ogóle - twierdzi.

Koalicja SLD-PiS? "To ja odchodzę"

- Wśród młodych kolegów, w szczególności w zapleczu Napieralskiego, jest wiele osób, które już widzą się w roli ministrów - mówił Kalisz. - I to jest olbrzymi problem - dodał. Przestrzegł, że SLD nie powinien wchodzić w żadną koalicję, jeżeli chce być partią stabilną. - Ale ja jeszcze raz powtórzę: dzisiaj w zakresie znaczenia politycznego i w parlamencie jest jedna partia lewicowa - podkreślił poseł Sojuszu.

Podsumował, że jeżeli SLD wejdzie w sojusz z Prawem i Sprawiedliwością, to on z partii odejdzie. - Dlatego mówię to tak wyraźnie, że chcę przestrzec moich kolegów przed takim krokiem - stwierdził.

Co ze startem w wyborach samego Kalisza, który jest w konflikcie z Grzegorzem Napieralskim? Poseł mówi, że nie będzie za walczył, by znaleźć się na listach. Jednak jeśli SLD nie wystawi go na swojej liście, straci u wyborców - ocenił. - Chcę, żeby partia uznała, że jestem wartością dodaną. W sondażach na wicepremiera jestem zaraz za Napieralskim. Jeżeli SLD uzna, że jestem niepotrzebny, wyborcy to rozliczą - podkreślił Kalisz.

Alert24: Specjalny dział o kłopotach pasażerów PKP: Relacje, kłopoty, awarie, spostrzeżenia. Alertowicze zawstydzają PKPfot. Alert24

Co SLD powinien zrobić z Kaliszem?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Kalisz: Ludzie Napieralskiego już widzą się w roli ministrów
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 2

  a co żal doope ściska...

 • oczko26

  0

  Pan Kalisz jest podpora SLD, i wybitny polityk.Aby wiecej takich politykow w SLD.

 • oghana7

  0

  NIEMADRA TAKA PARTIA ,KTORA WYBIERA PUSTAKA ZAMIAST MADRYCH LUDZI .A TU GRZES KANAPKOWY JUZ WIDZI SIE W ROLI PREMIERA Z CZARZASTYM ZA PLECAMI DO PODPOWIADANIA ,CO MA MOWIC TO CHLOPIE ,BO ON UMIE TYLKO TANCZYC I ZBIERAC GRZYBY .

 • kwapek-3

  Oceniono 2 razy 0

  @anna12-3 Nic dodać nic ująć. Moim zdaniem SLD na odejściu p. Kalisza tylko zyska. Nie jest to figura na miarę Millera, Iwińskiego czy Cimoszewicza. Ot taki SLD-owski Polikot. Może i wybitny prawnik, ale też nie mniejszy szkodnik. Poczucie humoru - takie sobie, żarciki średniej jakości, ale święte oburzenie jak dotyczą Jego.

 • anna12-3

  Oceniono 3 razy -1

  Tytuł wielce wymowny,biorąc pod uwagę niechęc Polaków do zbytniego triumfalizmu.Teraz widzę,że słusznie wywalono Kalisza z władz SLD,bo trudno tolerowac we władzach partii,kogoś,kto każdym słowem,chce tą partię ośmieszyc.SLD po aktualnych wynikach sondaży ,byc może wejdzie do koalicji,więc w jej ramach,byc może przejmą jakieś funkcje,co jest normalne.Kalisz nie mówi o tym,nie mówi o ludziach z SLD,on mówi o LUDZIACH NAPIERALSKIEGO,tak jakby Ci ludzie byli wyłączeni z partii i o to mu chodzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX