Radni zdjęli gwiazdę Dawida. Palikot grozi Schetynie prokuraturą

Janusz Palikot grozi pozwaniem do sądu Grzegorza Schetyny po tym, jak szczecińscy radni PO i PiS zdjęli ze ściany ratusza gwiazdę Dawida i islamski półksiężyc. - Czy Platforma jest poza prawem, czy prokurator z urzędu rozpocznie postępowanie. Jeśli nie, to Ruch Poparcia zawiadomimy prokuraturę o popełnieniu przestępstwa - oświadczył Janusz Palikot w Polsat News i powiedział, że pozwie Schetynę, jeśli ten nie zezwoli na inne niż krzyż symbole na sali obrad w Sejmie.
- Do tej pory publicznie takiego bezczeszczenia symboli innych religii w Polsce nie było, a niektóre żarty artystyczne czy pewne interpretacje ścigała prokuratura - mówi Palikot. Zapowiada, że daje prokuraturze tydzień na wszczęcie śledztwa w sprawie szczecińskiego incydentu.

Aktywiści z Ruchu Poparcia Palikota wczoraj w sali sesyjnej szczecińskiego ratusza, obok krzyża powiesili gwiazdę Dawida, islamski półksiężyc, krzyż prawosławny oraz atom - znak ateistów. Jednak radni PO i PiS zdjęli symbole religijne pozostawiając tylko krzyż.

- Takie akcje będą powtarzane. Chcemy zwrócić uwagę na problem dyskryminacji innych wyznań. Skoro przestrzeń publiczna nie może być wolna od symboli religijnych, powinny wisieć wszystkie - mówił wczoraj Andrzej Piątak, szczeciński koordynator Ruchu Poparcia.

Pismo w tej sprawie palikotowcy złożyli w biurze rady miasta. Palikot, który domaga się także powieszenia wszystkich symboli w Sejmie, powiedział, czeka na odpowiedź w tej sprawie od marszałka Schetyny. Liczy, że w ciągu urzędowych 30 dni dostanie zgodę marszałka. - Byłby to bardzo wyraźny sygnał, że druga osoba w państwie w obliczu tak skandalicznych zachowań działaczy tej samej partii, podejmie decyzję, aby mogły być prezentowane wszystkie symbole religijne albo żaden. Nie może być tak, że jeden symbol jest powieszony, a inne nie - przekonywał Palikot.

Polityk zakłada, że marszałek odmówi. - Ciekaw jestem uzasadnienia, bo wydaje mi się, że nie można tego uzasadnić. Marszałek odmawiając złamie albo konstytucję, albo kodeks karny, albo jakieś inne przepisy. W związku z tym oczywiście również zaskarżymy marszałka Schetynę do prokuratury - zapowiedział Palikot.

Alert24: Specjalny dział o kłopotach pasażerów PKP: Relacje, kłopoty, awarie, spostrzeżenia. Alertowicze zawstydzają PKPfot. Alert24

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (23)
Radni zdjęli gwiazdę Dawida. Palikot grozi Schetynie prokuraturą
Zaloguj się
 • kuchel

  Oceniono 12 razy 12

  Religie maja swiatynie i tam swoje symbole.
  A ja mam juz dosc tej katolickiej arogancji.

 • robert9998

  Oceniono 11 razy 9

  Wolność wyznania według PO! Wyścig trwa pomiędzy PO a PiS,kto bardziej się podliże hierarchom kościoła katolickiego . Polski zaścianek, wiernopoddańczość, lizusostwo obnażone , teraz nit niech nie mówi ze PO to partia pluralistyczna i otwarta światopoglądowo.
  Platforma niczym się nie rożni od PiS-u, LPR UPR czy innych tego ugrupowań, spadła kolejna maska!

 • wazps

  Oceniono 8 razy 8

  Czy nadejdzie kiedys taki dzien w tym ciemnym zadupiu cywilizacji,ze wybory beda przegrywac ci,ktorzy prawem chca uczyc nas moralnosci i to nie byle jakiej moralnosci,ale tej narzuconej przez obroncow pedofili,zlodzieji i oszustow czyli ksiezy.

 • marandwawa

  Oceniono 8 razy 8

  Do "oszołoma z radia Maryja" . Wasz problem polega na fakcie iż Konstytucję RP traktujecie jak papier na którym została wydrukowana. Może ona leżeć na półce, ewentualnie w sławojce. Dla Was to bez różnicy. Dla Polaka jest ona najwyższą ustawą w państwie. Dla Wolaka jak na wstępie komentarza. Zajmijcie jakąś bezludną wyspę i tam budujcie sobie Wolskę. Z waszym marionetkowym kacykiem Kaczyńskim na czele Uwolnijcie Polskę od siebie i tego człowieka

 • duokwak

  Oceniono 5 razy 5

  Jeśli Polska ma wyglądać tak jak chcą tego kaczenka i ryżyk to lepiej niech Jej nie będzie.

 • chris2010

  Oceniono 5 razy 5

  Dawno się tak nie uśmiałem jak po przeczytaniu 2 postów @oszolom_z_radia-ma_ryja )))) Ja też chylę czoło ale nie za "niebywałą odwagę" ale za niebywałą ciemnotę takich jak ty, ciągnących ten bidny kraj w dół.

 • outpost

  Oceniono 4 razy 4

  radny sieńko wie gdzie stoją konfitury i które symbole wieszać a które zdejmować.za dawnej komuny wieszałby pewnie "leniny' a zdejmował krzyże. gdyby w ciągu jednej nocy zapanował w polsce kult manitou,obecni zawodowi katolicy wieszaliby wszędzie indiańskie woreczki z "lekami"

 • ada-07

  Oceniono 4 razy 4

  Radny Sieńko na drabinie malarskiej?
  Nie!
  Radny Sieńko na KRUCJACIE - walczący z wrażymi symbolami heretyków.
  Gdybyż nasz rycerz 3 stopnie wyżej postąpił! Bramy raju ujrzałby niechybnie. A tak, co najwyżej w mediach głośno o nim przez jeden dzień będzie.

 • mercurossaurus

  Oceniono 4 razy 4

  Tylko tyle potrafią nieudacznicy. Wszyscy są siebie warci. Cieniasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX