Schetyna o słowach Balcerowicza: To jest przykre

- Język debaty publicznej powinien się zmieniać. Może poprawi coś wprowadzenie kar finansowych dla posłów, którzy notorycznie łamią zasady etyki - mówił w Radiu ZET Grzegorz Schetyna, marszałek Sejmu. Jego zdaniem Leszek Balcerowicz słowami ?nędznicy intelektualni? też wpisuje się w agresywny język.
Schetyna w rozmowie z Moniką Olejnik odniósł się do wczorajszej wypowiedzi posła Zbigniewa Girzyńskiego. - Ciągle mam wrażenie, że minister Sikorski stara się bardziej odgrywać rolę wiceministra spraw zagranicznych Republiki Federalnej Niemiec i Federacji Rosyjskiej - powiedział w środę poseł PiS.

Kary finansowe od przyszłej kadencji

- Komisja Etyki Poselskiej powinna mieć większe możliwości karania posłów. Choćby za takie wypowiedzi - oświadczył Grzegorz Schetyna (PO). I zapowiedział rozszerzenie uprawnień komisji etyki. - Może zmieni coś wprowadzenie kar finansowych dla posłów. Jest taki pomysł, rozmawiamy już o nim, może uda się go zrealizować od przyszłej kadencji - powiedział marszałek Sejmu.

- Źle się dzieje, że te wojenne relacje przekładamy na relacje publiczne. Nie potrafimy rozmawiać ani o sprawach wewnętrznych, ani o polityce zagranicznej - argumentował Schetyna. -Wczorajsze wystąpienie Sikorskiego było ważne, podmiotowe i interesujące - dodał.

"Balcerowiczowi zabrakło szacunku"

Schetyna skrytykował Leszka Balcerowicza za sformułowanie "nędznicy intelektualni": - To jest przykre, jestem zdziwiony i zasmucony, że profesor Balcerowicz wpisuje się w taki agresywny język. Źle to oceniam - można debatować i się nie zgadzać, można mieć różne zdania, ale jednak (...) powinniśmy się szanować i tego szacunku brakuje.

"Moje relacje z Tuskiem są dobre"

Marszałek Sejmu zaprzeczył jakoby ostatnio "źle się działo" w samej Platformie. - Jesteśmy po zwycięskich wyborach samorządowych i prezydenckich. Musimy mieć pomysł na siebie i na najbliższą kampanię wyborczą - mówił Schetyna. - Te wybory zamkną ważny etap. Wszystko otworzy się po nich. Dzisiaj powinniśmy skupić się na kampanii - mówił.

Po raz kolejny Schetyna zapewniał, że jego relacje z premierem Donaldem Tuskiem są dobre. - Trudno sobie wyobrazić, aby nie było współpracy premier-marszałek - mówił Schetyna.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Schetyna o słowach Balcerowicza: To jest przykre
Zaloguj się
  • duch1313

    Oceniono 1 raz 1

    Jakoś nie lubię p. Schetyny ale w tym wypadku podzielam jego obawy . O Girzyńskim nie będę się wypowiadał bo nie warto , natomiast p. Balcerowicz ma chyba troche kłopotów z samooceną . Od pewnego czasu rząd nie zgadza się z jego pomysłami co powoduje u pana profesora dziwne reakcje . Przede wszystkim powinien pojąć ,że nie zawsze ma rację i słuszność . A irytacja z powodu odrzucenia jego pomysłów nie powinna prowadzić do obniżenie statusu rozmowy . Szacunek dla swoich adwersarzy to wskaźnik poziomu inteligencji i dobrego wychowania rozmówcy.

  • andre951

    0

    Duch - zgadzam się z tobą całkowicie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX