Rostowski: Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik. Będziemy liderami [WIDEO]

- Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo, że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie. - Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik długu publicznego - powiedział Jacek Rostowski w Radiu ZET.
Minister mówi dalej "Leszku"

- Mam taki apel do Leszka, aby ten licznik wyłączył, bo już w tym roku relacja długu do PKB przestanie rosnąć. Leszku, wyłącz licznik! - powiedział Jacek Rostowski, minister finansów, w radiu ZET. Chodzi o licznik długu publicznego, umieszczony przez Leszka Balcerowicza w centrum Warszawy. Minister kolejny raz publicznie mówi o Balcerowiczu "Leszku". Tokfm.pl wyjaśniało "Leszku-gate" w kontekście debaty w TVP o systemie emerytalnym.

Wcześniej minister stwierdził jednak. - Nie możemy się łudzić, że sytuacja nie jest trudna. Jest to naturalny skutek tego kryzysu. Mimo że jest trudno, dajemy sobie radę dużo lepiej niż inni w wielu aspektach, również w tym, że jesteśmy krajem który najszybciej ogranicza zadłużenie państwa, w tym roku i przyszłym będziemy liderami w Europie - mówił Rostowski.

"Stępień nie ma racji"

Prof. Stępień uważa, że prezydent Komorowski powinien zawetować ustawę o reformie OFE. Były szef Trybunału Konstytucyjnego ogłosił, że jego zdaniemustawa jest niezgodna z konstytucją na specjalnej konferencji prasowej , na której wystąpił razem z Leszkiem Balcerowiczem.

- Uważam, że profesor Stępień nie ma racji. O orzekaniu o niezgodności z konstytucją decyduje Trybunał, a nie jego były szef - mówił Rostowski. Jego zdaniem są inne opinie na ten temat.

Benzyna droga? Na Litwie drożej

"Jacek Rostowski to najgorszy minister finansów" z takim hasłem występuje SLD, który chce odwołania go ze stanowiska. - PiS nie chce się podpisać pod tym wnioskiem, bo boi się debaty - powiedział Rostowski. Gość radia ZET nie chciał oceniać swojej pracy. Uważa, że to inni powinni osądzić, czy on jest dobrym ministrem,.

Pytany o szybujące ceny za paliwo stwierdził, że ceny benzyny są najniższe w naszym regionie. - Cena jest wyższa w Czechach, Słowacji czy na Litwie - mówił Rostowski. Dodał, że ceny towarów, którymi handluje się na całym świecie będą powoli się równały.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Rostowski: Mam apel do Leszka, żeby wyłączył licznik. Będziemy liderami [WIDEO]
Zaloguj się
 • marika-live

  Oceniono 4 razy 4

  re cspostrzegawczy
  Nie tylko zmiana w OFE, zostało zrobione cięcie (moim zdaniem zbyt małe) z 6tyś do 4 tyś jednorazowego zasiłku pogrzebowego, emerytura pomostowa, którą rząd wprowadził w 2008 roku robi oszczędności na poziomie chyba 6 mld, wprowadzoni sztywną regułę wydatkową, oszczędności w resortach, o ile sie mi wydaje np w 2009 roku było to na poziomie 20 mld. Błąd rządu polega na tym, że nie mówi co już zrobił jeżeli chodzi o finanse publiczne i co jeszcze zamierza zrobić.
  Uważam, że rząd jeszcze powinien przed wyborami zrobić odważnie reformę mundurową i ściąć becikowe, a także zlikwidować fundusz kościelny np. dla tych którzy do seminirium wstapili od 1989 roku. Bo nie rozumiem dlaczego państwo młodym księżom ma dalej płacić.

 • asd.53

  Oceniono 1 raz 1

  nie wylaczy licznika , balcerowicz jest wsciekly , bo super premia od OFE mu przepadla.
  Nie macie ciekawszych tematow jak ciagle powtarzac , mowi nie mowi ``Leszku``

 • oghana7

  Oceniono 1 raz 1

  opozycja nie ma nawet ekonomistow do oceniania dzialan ministra rostowskiego ,ktory dostal nagrode europejska jako najlepszy minister finansow ,ale oni nie chca nic wiedziec ,oni po prostu pra do wladzy jak czolg .zyta gilowska winna jest rzadowi 1o mld zlotych za zaniedbania i moze kaczynski to teraz odda ,skoro promowal to lenistwo zyty .pis w sprawach ekonomicznych jak i sld sa ciemni jak tabaka .rostowski uratowal nas przed kryzysem a oni chca go odwolac .ciemnota holota .

 • budionnyj

  Oceniono 3 razy 1

  w byciu prymusem tylko licznik nam przeszkadza !!!!

 • romp66

  0

  Pan Prof. nadzw. dr hab Leszek Balcerowicz, nie wyłączy licznika o to prosi go społeczeństwo!
  Jan Vincent Rostowski mgr ekonomii społecznej , który za panem Balcerowiczem teczkę nosił w latach 90tych , niech odejdzie i zniknie!
  Licznik Balcerowicza, jest licznikiem prawdy o rządach Tuska. Rządy PO PSL, nie mogą mamić już narodu o" zielonej wyspie", której nigdy nie było.
  Leszek Balcerowicz ,obnażył że Tusk jest nagi i nic nie potrafi zaproponować, poza wojna z PiS-em .

 • wodnik55

  Oceniono 2 razy 0

  ach na Litwie drożej a u was murzynów biją bardzo merytoryczny argument to może dalej
  W Niemczech cukier tak tani że jest przemycany do kraju, w większości krajów UE średnia płaca jest o wiele wyższa
  Chcesz gościu porozmawiać o cenach w innych krajach?

 • lolozli

  Oceniono 2 razy 0

  Balcerowicza można by wysłać za granicę jako dożywotniego ambasadora !Nasza dawa premier Suchocka jest ulokowana od lat w Watykanie i jest spokój,nawet niewielu ją pamięta !-Tam może żałować za swe winy !Od kążdego premiera nasz naród cierpi a teraz to już najmocniej !
  Tu w Polsce aby denerwuje ludzi,wprowadza zamęt polityczny,jakiś licznik tam w Warszawie powiesił,żeby tylko nasza irytacja nie słabła !
  A kto mu pozwolił na umieszczenie jakiegoś diabelskiego licznika do denerwowania narodu !
  Pokazać tego urzędnika i niech natychmiast swoją decyzję zmieni !

 • wodnik55

  Oceniono 3 razy -1

  biedny żałosny pajac Rostowski znowu z tym "Leszku"
  Przeszkadza licznik? to do roboty, skoro jest tak rewelacyjnie to licznik to pokaże.
  Niech ten licznik będzie jak wrzód na waszej dupie, was wszystkich którzy rządzili i rządzą oraz będą rządzili bo jak na razie jesteśmy na prostej drodze do Grecji z tym że nie mamy wysp na sprzedaż.

 • artu30

  Oceniono 2 razy -2

  ale zenada z tym "leszku"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX