Sobecka: Program Lisa to i tak była manipulacja

- Jeśli przekazali mi nieprawdę to nie załatwia sprawy. Oglądałam program Tomasza Lisa i nie do przyjęcia jest imputowanie, że te środowiska są antysemickie - mówi posłanka PiS Anna Sobecka. Materiał ze zjazdu USOPAŁ, na którym widać polityków PiS słuchających antysemickich i obraźliwych wobec zmarłego prezydenta wypowiedzi skomentował dzisiaj Jarosław Kaczyński. - To był skandal i nasi parlamentarzyści powinni zareagować - mówił.
Posłanka PiS Anna Sobecka, bliska współpracowniczka o. Rydzyka kilka dni temu domagała się zdjęcia programu "Tomasz Lis na żywo". Za manipulację. - Bo nie pokazał zdecydowanej reakcji senatora Bendera na antysemickie i obraźliwe wobec Lecha Kaczyńskiego wypowiedzi Kazimierza Świtonia - przekonywała parlamentarzystka. Chodzi o materiał ze zjazdu USOPAŁ, który pokazał Tomasz Lis w TVP. Widać na nim jak Kazimierz Świtoń mówi o tym, że prezydent Kaczyński zginął, bo podpisał Traktat Lizboński, oraz, że rząd światowy zdecydował, że Polaków ma być 15 mln, i to "zdrowych parobków żydowskich". Na zjeździe u polonijnego biznesmena Jana Kobylańskiego byli m.in. czterej senatorowie PiS: Ryszard Bender, Zbigniew Cichoń, Waldemar Kraska i Czesław Ryszka. Lis w materiale postawił zarzut niereagowania przez polityków PiS na słowa antysemickie i obraźliwe wobec zmarłego prezydenta.

Sobecka: To i tak była manipulacja

- To był skandal i nasi parlamentarzyści powinni zareagować. Nie tylko na słowa o Leszku, ale i antysemickie komentarze. Natychmiast poprosiłem ich o wyjaśnienia, jednak to, co usłyszałem, nie było satysfakcjonujące. Sprawa pójdzie do sądu partyjnego i komisji etyki, a ich miejsca na listach wyborczych są poważnie zagrożone - powiedział rano Wirtualnej Polsce Jarosław Kaczyński.

- Ja wiem, że zareagował prof. Bender. Choć nie było mnie tam i mogę tylko opierać się co mi przekazano. Jeśli nawet przekazali mi nieprawdę to nie wszystko. Sam układ programu jest nie do przyjęcia. Jeżeli mówi się o kimś oskarżanym, ten ktoś musi być w programie. Tam było za dużo imputowania, że to środowisko jest antysemickie - mówi dzisiaj Sobecka wciąż podkreślając, że program Tomasza Lisa został zmanipulowany.

"Nie słyszałam pozytywnego głosu o programie Lisa"

Sobecka, zasiada w radzie programowej Telewizji Polskiej. - O programie "Tomasz Lis na żywo" była mowa również na radzie programowej i ja nie słyszałam głosu pozytywnego - twierdzi.

Już kilka dni temu Lis na blogu Tomasza Machały Kampanianażywo.pl pisał. - Jedyną manipulacją, z jaka mamy do czynienia to zarzut manipulacji. Oburzające jest też, że zarzuca mi przypisywanie antysemityzmu całemu środowisku politycznemu PiS. To bzdura. o tym, że Lech Kaczyński był adwokatem dobrych stosunków polsko-żydowskich i polsko-izraelskich była mowa w moim programie -napisał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (26)
Sobecka: Program Lisa to i tak była manipulacja
Zaloguj się
 • korandankon

  Oceniono 7 razy 7

  Żądać to ty sobie, Sobecka, możesz.
  Mamy w Polsce wolność i demokrację i każda tobie podobna (...)(tu słowo obraźliwe, można wpisać samemu odpowiednie) może mówić/pisać. Ale demokracja to rządy większości, a ta w naszym kraju jest umysłowo normalna. Dlatego raczej jestem spokojna o losy programu Tomasza Lisa...

 • kiki_pawelek

  Oceniono 7 razy 7

  @apetyt_na_zycie: z ust mi to wyjales.. ;)

  jak to zwykle bywa, punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia. dostalo sie PISiorom i ujawniono podwojna twarz, to program Lisa nie pasuje. gdy innych oczerniali "dziennikarze" na uslugach PIS to bylo OK. Choc za Lisem nie przepadam osobiscie, ale gratuluje mu zarowno programu, jak i reakcji na oskarzenia, jakie pojawily sie po programie.

  A Sobecka niezle sie skompromitowala, bo zanim zdecydowala sie oskarzac kogos o manipulacje, powinna byla sprawdzic fakty. Dzis, gdy uswiadomiono jej, ze program Lisa opisal prawdziwe zachowanie "senatorow" probuje sie bronic zucajac kolejne oskarzenia, lecz chyba nie tedy droga.

 • apetyt_na_zycie

  Oceniono 7 razy 7

  >Sam układ programu jest nie do przyjęcia. Jeżeli mówi się o kimś oskarżanym, ten ktoś musi >być w programie.

  Czyli tak, jak zawsze było u Pospieszalskiego, prawda, Pani Sobecka?...

 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  twarde pisowskie bure babsko
  chłopie ! na dyć prezes kazali karać przed sąd koleżeński (się z sikam z rozmiaru kary)

 • andy18m

  Oceniono 7 razy 7

  No i co z t a babą zrobić? Nikt im nie wmówi, że białe to białe itd..

 • zolla23

  Oceniono 6 razy 6

  Prosze nie möwic ze zywnosc w POLSCE jest droga achyba ze o Rydzyk ja po pysku wali za sianie fermentu

 • zolla23

  Oceniono 6 razy 6

  Sobecka kochanko o Rydzyka prawda co juz szukasz winy u innych ty zarozumila BA- BA- JAGO TOBIE BIEDA NIC NIE ZROBI WYZARLAS SIE NA CHEBIE RYDZYKA

 • fr1944

  Oceniono 6 razy 6

  Kto chociaż raz na jakiś czas włączy Radio Maryja zauważy że jest ono do szpiku kości antysemickie.Ta rozgłośnia nie służy kościołowi, wręcz odpycha wierzących.Jedynym rozsądnym wyjściem jest jego zamknięcie.Panią Sobecką z litości przemilczę.

 • koniepobetonie

  Oceniono 5 razy 5

  Paskudne i głupie babsko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX