Kuźniar: Im potrzebna jest wojna. Wywijanie cepem zastępuje wiedzę

- To powrót do PRL, to język "Trybuny Ludu", im potrzebna jest wojna, wywijanie cepem zastępuje wiedzę i kompetencje - mówił w RMF FM doradca prezydenta Roman Kuźniar. Odniósł się do osób oskarżających go o zdradę za stwierdzenie, że "zbrodnia katyńska jest zbrodnią wojenną", a nie ludobójstwem.
Kuźniar w ubiegłym tygodniu w radiowych "Sygnałach Dnia" mówił o Katyniu: - Wiem, że niektórzy Polacy nie będą chcieli się zgodzić. Jednak prawo międzynarodowe jest jednoznaczne - podkreślał - wyjaśniając, że według konwencji, które mają w tym przypadku zastosowanie, zbrodnia katyńska jest zbrodnią wojenną. W reakcji część polityków zażądała dymisji Kuźniar. Europoseł PiS Janusz Wojciechowski na swoi blogu napisał: "Polak negujący ludobójstwo w Katyniu - to zdrajca".

- Tylko dzięki definiowaniu Katynia jako zbrodni wojennej możemy wymusić na Rosji współpracę, sformułowanie, że to ludobójstwo ma znaczenie tylko dla dyskursu politycznego - mówił dzisiaj Kuźniar.

- Oni wyraźnie nie pamiętają tego, co przyjęli dwa lata temu. Mam na myśli uchwałę sejmową z września 2009 roku, w którym określili Katyń, zbrodnię katyńską, jako zbrodnię wojenną noszącą znamiona ludobójstwa.

"Wywijanie cepem zastępuje wiedzę i kompetencje"

Zdaniem Kuźniara osoby, które go oskarżają o zdradę używają języka "Trybuny Ludu" - Pewien znany komentator wielkiego tabloidu uznał mnie, że reprezentuję interesy rosyjskie i to gdzie? W Kancelarii Prezydenta. No więc to jest powrót do PRL, to jest język "Trybuny Ludu". Ci ludzie, niektórzy młodsi, niektórzy starsi, świetnie odnajdują się w tym języku i klimacie. Po pierwsze myślą tak samo, jak w PRL-u - "kotlet raz", jedność moralno-polityczna narodu. Przypominają się czasy PRL-u. Dlatego, że im potrzebna jest wojna, dla nich nie ma dialogu, rozmowy, nie ma namysłu, nie ma rozumu. Wywijanie cepem zastępuje porządną argumentację, zastępuje wiedzę, kompetencje.

Kuźniar odniósł się także do usunięcia tablicy upamiętniającej ofiary katastrofy smoleńskiej w przeddzień spotkania prezydentów Polski i Rosji w Katyniu. - To brak wyobraźni i zaniechania po stronie polskiej - ocenił Kuźniar.

- Nad pochówkiem na Wawelu należało się dłużej zastanowić, co nagle to po diable - mówił Kuźniar. - Ja byłem za pochówkiem w Świątyni Opatrzności Bożej - przypomniał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (14)
Kuźniar: Im potrzebna jest wojna. Wywijanie cepem zastępuje wiedzę
Zaloguj się
 • fojs

  Oceniono 9 razy 9

  Dzieci spytajcie dziadka jak to było. Metoda uprawiania polityki przez prezesa PiS to metoda uprawiana przez Stalina w początkach ZSRR. Zapytajcie też co było dalej.

 • tomek.54321

  Oceniono 7 razy 7

  Jeczenie niektorych przypomina dzieciz piaskownicy "To ja mam racje i koniec!!!" Przeciez wystarczy zapoznac sie z definicja miedzynarodowa ludobojstwa aby samemu dojsc do wiosku, ze zbrodnia w Katyniu nim nie byla. No ale niektorzy sa madrzejsi od calego swiata i wiedza swoje - wlasnie jak takie dzieci

  pozdr,
  inny-punktwidzenia.blogspot.com/

 • marandwawa

  Oceniono 5 razy 5

  Powiem więcej. Język PiSu to język żywcem przeniesiony z lat pięćdziesiątych i słownictwo junaków ZMP. Tylko nieco przypudrowane bo realia nie te same. Metody jednak pozostały.

 • rbik53

  Oceniono 6 razy 4

  "Polak negujący ludobójstwo w Katyniu - to zdrajca".
  Polak twierdzący, że w Katyniu było ludobójstwo - to idiota patriota....

 • neumarkt

  Oceniono 3 razy 3

  Profesor Kuźniar ma rację! To towarzystwo pisowskie to zgraja niedouczonych, tępych aparatczyków ala PZPR! Hofman, Błaszcak, Brudziński, Kępa, i cała ta wierchuszka działająca pod komendą Jarosława Szalonego, przypomina mi tępych doktrynerów z komitetów powiatowych PZPR. Brak kindersztuby wyniesionej z domu, rzeczywistego, prawdziwego wykształcenia... A to prowincjonalni pseudodziałacze, bufoniarze, sadzący się na arcymądre maksymy, robiący grożne miny, udający niczym uzasadnioną pewność siebie... Po prostu... ludzie malutcy mentalnie zaczadzeni 19-to wieczną, zmurszałą ideologią, prezesiąkniętą kościelną dewocją opar na hagiograficznych opowiastkach, których zdrowey racjonalny umyśł nie przyswaja! To wszystko co reprezentuje PIS, tak czy owak, skazane jest na ZAGŁADĘ!

 • czarna.beata

  Oceniono 3 razy 3

  tak,i ta wojenka im potrzebna,zgadzam sie .

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 2

  ... pisowski język, językiem komuny i bolszewizmu!!!!...nawoływanie do mordowania polityków PO jest takim właśnie językiem!!!!!... co tu tłumaczyć idiotom , ich trzeba najpierw wyleczyć... ale czy to się nam opłaca???...może wywołają wojnę i ichni wyznawcy przysypią ich gruzem i śmieciami:)

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 2 razy 0

  Zdaniem Kuźniara osoby, które go oskarżają o zdradę używają języka "Trybuny Ludu" - Pewien znany komentator wielkiego tabloidu uznał mnie, że reprezentuję interesy rosyjskie i to gdzie? W Kancelarii Prezydenta

  no cóż, skoro w kancelarii urzęduje chwilowo Komoruski.....

 • mteodor

  0

  W Norymberdze Rosjanie uznali zbrodnię katyńską za ludobójstwo, wtedy im pasowało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX