W Smoleńsku rozpylono hel? Rogalski: Niczego nie wykluczam

Mec. Rafał Rogalski chce, by prokuratura sprawdziła, czy przed katastrofą tupolewa w Smoleńsku Rosjanie mogli rozpylić w powietrzu hel - dowiedział się ?Wprost?. To mogłoby wyjaśnić obecność mgły oraz szybkie opadanie samolotu - wyjaśnia. - To bez sensu - komentuje inny adwokat Aleksander Pociej.
- Zamierzam rozszerzyć wniosek o ekshumację Przemysława Gosiewskiego o przeprowadzenie badań spektralnych. Chodzi o sprawdzenie, czy w ciałach, a zwłaszcza w płucach, pasażerów znajdują się ślady helu. Obecność tego pierwiastka, który przecież nie występuje w naturze, mogłaby wyjaśnić bardzo szybkie opadanie samolotu oraz wzmożenie mgły - mówi w rozmowie z "Wprost" mec. Rogalski.

Tygodnik zapytał o sens przeprowadzenia takich badań mec. Aleksandra Pocieja, innego z pełnomocników w smoleńskim śledztwie. - Sprawdzanie szybkości opadania samolotu tym sposobem jest bez sensu. Przecież z czarnych skrzynek i z nagrań z wieży jasno wynika, że tupolew obniżał się stopniowo. Piloci mieli świadomość tego, co dzieje się z maszyną - tłumaczy.

Czytaj więcej: "Hel w Smoleńsku?" na stronie Wprost.pl.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
W Smoleńsku rozpylono hel? Rogalski: Niczego nie wykluczam
Zaloguj się
 • lese_majeste

  Oceniono 10 razy 10

  na razie mecenas zapoznał się tylko z początkiem tablicy Mendelejewa, ciekawe do jakiego miejsca dojdzie

 • reiter1

  Oceniono 9 razy 9

  Ależ wykryją hel w płucach, bo hel występuje w naturze. Jest jednym ze składników powietrza. Natomiast jeśli był w wyższym stężeniu niż normalne - to i tak dawno sobie poszedł. Ciekawe kto pokryje koszty sprawdzania kolejnych idiotyzmów...

 • marandwawa

  Oceniono 9 razy 9

  Zastanawiam się jakim cudem pan Rogalski został mecenasem. Z tym poziomem wiedzy, z fizyki i chemii nie powinien nawet podstawówki ukończyć. A o maturze mógłby tylko pomarzyć. Panie mecenasie. Czyżby zaliczył pan maturę giertychowską?

 • hydrograf

  Oceniono 9 razy 9

  Rogalski znalazł dojną krowę.... upasie się na niej.

  ____________________
  Ciemny lud wszystko kupi.

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  Patrząc na tą parę na zdjęciu jestem wstanie uwierzyć, że ruskie rozpuścili hel.

  Ten nasz, z nad Bałtyku.

 • andy18m

  Oceniono 8 razy 8

  Szaleństwa ciąg dalszy.

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 8

  ...o co chodzi z tą ekshumacją ??? ... wdowa chce się upewnić że na pewno on nie żyje???!!!... może przy okazji mecenasik by odkopał wreszcie "musk" ... swój lub może jakiegoś dinozaura???

 • marandwawa

  Oceniono 8 razy 8

  Mecenasie. Wiem, że głupota nie boli, ale trzepnij Pan baranka z rozbiegu. Może uleczy.

 • przyganiacz

  Oceniono 7 razy 7

  W Smoleńsku rozpylono hel? Rogalski: Niczego nie wykluczam

  To tak jakby chcieć położyć warstwę luźnych korków na dnie zbiornika wody i oczekiwać, że nie wypłyną. Hel jest gazem dużo lżejszym od powietrza a nie czymś do rozpylania.
  Ma się wrażenie, że to mózg mecenasa Rogalskiego uległ całkowitemu rozpyleniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX