Min. Rostowski straszy "koalicją rodem z piekła": PiS-u i SLD

Według min. Rostowskiego wczorajsza debata powinna dać do myślenia wyborcom. Jak mówił w TOK FM po wyborach grozi nam "koalicja rodem z piekła", czyli rządy SLD-PiS. Wyborcom SLD radził też, aby "przyjrzeli się wystąpieniom" posła Wikińskiego. Bo to on jest typowany na ministra finansów w rządzie SLD.
Na kilka godzin przed głosowania wniosków o wotum nieufności dla ministrów Rostowskiego i Grada, szef resortu finansów powiedział w Poranku Radia TOK FM, że o wynik głosowania jest "raczej spokojny".

Dla niego wczorajsza sejmowa debata nt. wniosku złożonego przez SLD była pretekstem do poważnej debaty gospodarczej. Dlatego, jak powiedział minister, ważne było pokazanie "jakie były osiągnięcia naszych poprzedników, a szczególnie SLD, skoro byli wnioskodawcami". - Przypomniałem Polakom, że za czasów SLD bezrobocie średnio wynosiło 19,1 proc. A za naszych rządów 8,6 proc. To nie jest tak, że to był jakiś dopust boży. Oni po prostu źle rządzili - mówił Jacek Rostowski.Według ministra finansów o tej przeszłości trzeba pamiętać podczas głosowania w jesiennych wyborach parlamentarnych. - Dziś rysuje się taka potencjalna koalicja rodem z piekła - straszył wizją objęcia rządów przez PiS i SLD.

Minister uważa, że na niekorzyść takich pomysłów działają nie tylko wskaźniki gospodarcze z przeszłości. Ale również kompetencje polityków, którzy typowani są do ministerialnych stanowisk. - Jest pomysł, żeby pan Wikiński był ministrem finansów w gabinecie SLD. Sugerowałby żeby, ci którzy myślą aby głosować na SLD, przyjrzeli się jego wystąpieniom. Na przykład temu wczorajszemu - proponował Rostowski.

A wczoraj - uzasadniając wniosek o wotum nieufności dla ministra finansów - poseł Marek Wikiński m.in. wyliczał, że rząd z Rostowskim kosztował Polskę 330 mld zł.Podczas środowej debaty nie było na sali Jarosława Kaczyńskiego. - To pokazuje do jakiego stopnia on lekceważy naszą demokrację i parlament - ocenił Jacek Rostowski.

"Trudny budżet"

Tuż po świątecznym majowym weekendzie rząd chce przyjąć projekt przyszłorocznego budżetu. - Możemy się spodziewać restrykcyjnego, trudnego budżetu. Bardzo twardo trzymającego wydatki - zapowiedział minister finansów. Jak mówił w TOK FM "to jest czas kiedy musimy wykazać dyscyplinę". - I powiedzieć: mimo, że gospodarka nieźle się trzyma, będziemy mocno trzymać wydatki - stwierdził szef resortu finansów.

Według zapowiedzi Grzegorza Schetyny posłowie szybko zabiorą się za pracę nad budżetem. Marszałek Sejmu planuje, że dokument może zostać przyjęty jeszcze przed objęciem przez Polskę unijnej prezydencji (1 lipca).

Małgorzata Kidawa-Błońska obiecuje: Nie będziemy straszyć PiS-em w czasie kampanii>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Min. Rostowski straszy "koalicją rodem z piekła": PiS-u i SLD
Zaloguj się
 • wilcy

  Oceniono 5 razy 5

  A p. Kidawa-Błońska wczoraj bodajże "Nie będziemy straszyć PiS-em. PiS ma problem sam ze sobą"...

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 5 razy 3

  PO zaklina rzeczywistość, każdy pamięta rodzinę POPiS,te teksty nasi przyjaciele z PiS-u , nasi przyszli przyjaciele z PO. Pamiętają wszyscy jak niejaka Hanna Gronkiewicz -Waltz, mówiła tworzymy jedna prawicową rodzinę POPiS i Bóg nam pobłogosławi- luty 2005 roku. Hipokrytów ci na prawicy dostatek czyli PO z PiS to jedna rodzina , kłamców oszustów,którzy przy podziale łupów się pokłócili.
  Media sprzyjające PO,chcą obrzydzić SLD wyborcom i wciskają kłamstwa ludziom o koalicji z Kaczogrodem, tego nie ma i nie było oraz nie będzie(grób i krew Barbary Blidy ) łgarze!
  Koalicja to jest PO z PiS pod przykrywką polskiego kościoła katolickiego.

 • piter-81

  Oceniono 11 razy 3

  SLD musiało naprawiać błędy AWS (dzisiejsze PO), więc zarzucanie, że ministra z PO, że za czasów SLD było wysokie bezrobocie to zwykła farsa.

 • anna12-3

  Oceniono 11 razy 3

  POLACY!!!!!Bójcie się!Halicki mówi o brunatno/Kaczyński/-czerwonej /wilkołak Napieralski/ koalicji.Rostowski o piekielnej koalicji.Polaków idiotów trzeba straszyc,oni muszą się bac.Jedyną jasną stroną i jedyną alternatywą jest PLATFORMA.Wczoraj Rostowski,ani słowem nie odniósł się do wystąpienia Kopycińskiego-mówiącego o bardzo złej sytuacji życiowej ponad 10 mln.Polaków.Mam nadzieję,że to oni się zmobilizują przed wyborami i wystawią rachunek Platformie za jej rządy.W sposób oszukańczy mówił o czasach wręcz zamierzchłych/10 lat/-nie uwzględniając sytuacji w jakiej SLD przejęło władzę,a pozostawioną przez dzisiejszych rządzących,ale pod innym szyldem.Ani słowa o wyniesionych na ołtarze przez Platformę- Hausnera i Belkę,ludzi kształtujących w tamtych czasach finanse państwa.Ani słowa o pieniądzach z Unii,dużych pieniądzach,które Platforma dostaje,a Sld ich nie miało.Żonglował porównaniami tam,gdzie tych porównań nie ma.Jest to kolejne oszustwo faceta,który jak widac,nie tylko żongluje słupkami,ale też żongluje faktami.

 • q-ku

  Oceniono 8 razy 2

  ta koalicja już jest

  zresztą PIS pójdzie z każdym, byle do władzy - są dowody w postaci ich dotychczasowych koalicji

  w SLD - partii karierowiczów i postkomuchów jest to samo parcie do koryta - w czym zresztą koalicja PIS-SLD pięknie się uzupełnia

 • romp66

  Oceniono 8 razy 2

  Redaktor Paradowska, jak komisarz polityczny działający w mediach dla partii rządzącej.
  Pani Paradowska, nie raczyła zadać nawet jednego trudnego pytania. Dr. hab Laszek Balcerowicz, opisał jakie warianty grożą Polsce pod rządami panów mgr.historyka Tuska i mgr. socjalnej ekonomii Rostowskiego tzn. Grecja i Argentyna!
  Panowie Tusk i Rostowski , byle do wyborów a później jakoś to będzie.
  Media głaszczą koalicję PO PSL, brak trudnych pytań tylko dobre samopoczucie, rozmówcy a najlepiej to o krzyżu i Smoleńsku .

 • paw73

  Oceniono 10 razy 2

  Pani porucznik Janina Paradowska, Krakowskiego SB w akcji!
  Paradowska od 15 lad odgraża się, publicystom lustratorom ze poda ich do sądu za to iż stwierdzili ze była oficerem służby bezpieczeństwa Kraków Nowa Huta, tamci czekają ona udaje cnotliwą Zuzannę.
  Porucznik Janina, działa teraz na rzecz PO, gdyż przez lat klucz od szafy miał niejaki Paweł Graś, dziś rzecznik rządu PO PSL.
  Magister Jan Vincent Rostowski od socjal ekonomii, nie wspomina od spustoszeniu jakie pozostawiła rząd Buzka, dziura budżetowa 90mld + bezrobocie na wsi w roku 2000 i 2001 wynosiło 47,5 % !

 • paw73

  0

  PO=PiS CZYLI PAŃSTWO WYZNANIOWE. KOALICJA KACZYŃSKI TUSK JUŻ DAWNO ZAKLEPANA, DZIWISZ Z MICHALIKIEM BYLI WSPÓŁTWÓRCAMI TEGO TWORU. TERAZ UDAJĄ ŻE SIĘ NIE LUBIĄ!
  POLSKA PRZEGRAŁA- TRAGEDIA GDYŻ KOALICJA PO Z PiS JUŻ JEST.
  WYBORCY ODRZUĆCIE TYCH KLERYKAŁÓW Z PO I PiS , ONI JUŻ PODZIELILI SOBIE STOŁKI.

 • la55

  Oceniono 3 razy -1

  znowu na tym forum dorwala sie brunatno-czerwona chalastra sldowsko-pisowska

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX