Kwaśniewski w TOK FM: Tusk może polec na polu futbolowym. Wszystko, co robi, jest bez sensu

Były prezydent krytykuje wojnę rządu z kibicami. - Wszystko, co teraz się robi, w sprawie piłki nożnej, jest bez sensu - mówił Kwaśniewski w TOK FM. - Coś w tym jest, że Miller poległ na polu medialnym, na którym czuł się pewnie. A Tusk może polec na polu futbolowym, na którym czuje się bardzo dobrze - spekulował były prezydent. A wizerunku rządu nie poprawi nowy minister. - Przejmowanie Arłukowicza to chytry pomysł, który moim zdaniem jest nieskuteczny - ocenił Kwaśniewski.
Zdaniem Aleksandra Kwaśniewskiego wojna z kibolami może się bardzo źle skończyć dla premiera i jego partii. - Coś w tym jest, że Leszek Miller poległ na polu medialnym, na którym czuł się pewnie. A Donald Tusk może polec na polu futbolowym, na którym czuje się bardzo dobrze. Bo wszystko, co teraz się robi w sprawie piłki nożnej, jest bez sensu - stwierdził Kwaśniewski.Według gościa Poranka Radia TOK FM do tej pory nikt nie próbował odpowiedzieć na najważniejsze pytanie" "dlaczego w Polakach jest tyle agresji?". - Problemu kiboli tak naprawdę nie ma. Jest problem agresji, którą wyładowuje się w internecie, w relacjach małżeńskich, na stadionie - oceniał A. Kwaśniewski. - Uważam, że jeżeli będziemy o tym rozmawiać i próbować pomóc sobie nawzajem, wtedy mamy szansę. To pytanie do pana Kaczyńskiego i Tuska, co zrobić żeby nie pogłębiać podziałów, które są większe niż kiedykolwiek wcześniej - mówił były prezydent.

"Arłukowicz zrobił błąd", a "Platforma zachowała się chytrze"

Aleksandrowi Kwaśniewskiemu nie podoba się przejście Bartosza Arłukowicza do KPRM. - On zrobił błąd. Arłukowicz ma wszystkie talenty, żeby być liderem lewicy. Epizod w rządzie nie może zakończyć się sukcesem. Albo chce się wygrać, jako dobry zawodnik, w swojej drużynie, albo wtopić w dobra drużynę - oceniał. Według gościa TOK FM w lewicowej karierze Arłukowicza nie mogła przeszkodzić nawet niechęć Grzegorza Napieralskiego.Według gościa TOK FM transfer polityka lewicy może, choć sprytny, może skomplikować położenie Platformy. - Przejmowanie Arłukowicza to taki chytry pomysł, który moim zdaniem jest nieskuteczny. To niewątpliwie akt nieprzyjazny. Nawet na prosty rozum, gdyby dziś być w butach Grzegorza Napieralskiego, trzeba uznać że PO chce agresywnie zabierać polityków i głosy. Relacje PO-SLD są trudne. A przejęcie Arłukowicza jeszcze to komplikuje i wpycha to Sojusz w ramiona PiS - stwierdził Kwaśniewski.

A przy tworzeniu koalicji SLD-PiS na pewno liderzy obu partii nie będą przejmować się wyborcami. - Dla elektoratu PiS wytłumaczyć, że idziemy z SLD jest dosyć proste. Motywacją Jarosława Kaczyńskiego jest odepchnięcie PO od władzy. To bardzo silna namiętność - mówił b. prezydent.

Kalisz zgarnie mandat

Po odejściu Arłukowicza mnożą się spekulacje, kto jeszcze opuści SLD. Jednym z najczęściej wymienianych osób jest poseł Ryszard Kalisz. Ale takie spekulacje zdecydowanie uciął w Poranku Radia TOK FM Aleksander Kwaśniewski. - Ryszard Kalisz zbędzie startował z Warszawy. Nieważne, z którego miejsca i tak zdobędzie mandat. Ja o tym myślę, chcę tego i to wiem - powiedział w rozmowie z Janiną Paradowską. A zapytany o ewentualny transfer do PO polityków niezwiązanych z SLD - M. Borowskiego i W. Cimoszewicza - odpowiedział: "po co mają iść do PO? Co to Front Jedności Narodu?

- Lewica jest Polsce potrzebna. To ma być lewica demokratyczna i nowoczesna. A jeśli taka ma być, to nie można jej wypłukać z Borowskiego, Cimoszewicza, Arłukowicza, bo kto nam zostanie. To będzie jakiś wydmuszka, która nie ma sensu - powiedział były prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (68)
Kwaśniewski w TOK FM: Tusk może polec na polu futbolowym. Wszystko, co robi, jest bez sensu
Zaloguj się
 • superboss

  Oceniono 11 razy 9

  Jeśli Tusk będzie konsekwentny i skuteczny w zniszczeniu tego bydła stadionowego, to może na tym tylko zyskać poparcie normalnych ludzi. Ile może być tego bydła w Polsce? Niech będzie nawet 100 tys. Co to znaczy? Normalnych ludzi są miliony. Są setki tysięcy normalnych kibiców, którzy też nie mogą patrzeć na to bydło, też chcieliby oglądać mecze w normalnej atmosferze. Widzieliście mecze Real-Barca w Madrycie i Barca-Real w Barcelonie? Widzieliście, jak blisko boiska siedzieli kibice, normalni ludzie, rodziny z dziećmi, nie bydło? A kibice obu drużyn nie bili się po meczu, mimo że na boisku było gorąco. Dlaczego w Polsce nie może tak być? Niech Tusk wykończy to bydło. Normalni ludzie poprą go w 100 procentach.

 • paka48

  Oceniono 13 razy 9

  Jak się coś robi to bez sensu - szczególnie władza. Niech Pan Prezydent zaproponuje coś lepszego, bo ja niechcę w Polsce rządów kiboli... chcę mieć Polskę bezpieczną

 • cat_1

  Oceniono 12 razy 8

  Kwasiu , zazwyczaj gadałeś z sensem ale chyba choroba Filipińska poczyniła już spore szkody w szarych komórkach ...

  Bo z tego co zrozumiałem z wypowiedzi Kwaśniewskiego "bez sensu " jest egzekwowanie prawa względem bandytyzmu stadionowego i próby zapewnienia bezpieczeństwa na stadionach.
  TO JEST BEZ SENSU ??!!! Oj Kwasek Kwasek ....

 • orion57

  Oceniono 10 razy 8

  "Problemu kiboli tak naprawdę nie ma" no tak, jak ich nie ma na stadionie to problemu nie ma. Pytanie Panie Kwaśniewski czy stadiony są dla "kiboli" czy dla kibiców. Skoro wielu moich znajomych woli oglądać w TV mecze lig zachodnich, bo jak mówią boją się stadionów polskich to jest problem czy go nie ma?

 • badziewiak66

  Oceniono 7 razy 7

  kralik111
  "Kwaśniewski mówi językiem PiS-u". No, no. Za tysiąc złotych miesięcznie nie wypada pisać takich bredni. Macie zionąć ogniem , pluć , ubliżać i poniżać, szydzić. To jest fenomen tylko polski wystarczy zapłacić by sprzedajny cynik skoczył komuś do gardła jak do własnego wroga. Za pieniądze twój wróg jest moim wrogiem, mało tego ja go za tego tysiaka bardziej nie lubię od ciebie.

 • marszalek1980

  Oceniono 9 razy 7

  jestem lewicowcem (w sprawach ideologicznych, nie gospodarczych) i w życiu nie zagłosuję na żadną partię, która może próbować związać się z PiSem. Myślę, że tak myśli wiele osób, które normalnie zagłosowałoby na SLD

  i znowu w wyborach zostanie mi oddanie głosu na mniejsze zło (czyli PO) albo na jakąś partię, która nie ma szans dostania się do sejmu :(

 • gtpress

  Oceniono 6 razy 6

  jak to mozliwe, ze w demokratycznym systemie sprawowania wladzy, mimo wyborow, wciaz w mediach te same twarze, czy w 38 mln NARODZIE nie ma mozliwosci wymiany elit, przeciez nawet w samochodzie sie olej wymienia? jaki sens jezdzic na badziewiu?

 • siekier35

  Oceniono 6 razy 6

  wystarczy kwachu jak żeś nas watykańczykom sprzedał.lizałeś zadki pod sutannami,czyściłeś jęzorem rowa purpuratom.zakończ waść,wstydu nie masz i tak ale oszczędź.
  głosowałem na ciebie pi... grochowa.

 • black_lutti

  Oceniono 6 razy 6

  Kwaśniewski ma całkowitą rację że poziom agresji w polskim społeczeństwie nie ma sobie równych w żadnym dużym europejskim kraju !
  Polak Polakowi wilkiem, wrogiem, zawistnym i żółtym z zazdrości i z frustracji !
  w polskim życiu publicznym ludzie nazywają się tylko komuszkami, lewakami, faszystami, oszołomami, zdrajcami,...itd itp
  i to jest największy problem w tym kraju... zresztą codziennie widoczny na tym forum !
  na przykład mój przedmówca.... "Nie wystarczy pi.....ić, trzy po trzy"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX