Raport Macierewicza w formie książkowej: Tusk realizował politykę Rosji

- Donald Tusk realizował rosyjską politykę osłabiania Polski oraz dyskredytowania prezydenta. PO moralnie i politycznie odpowiada za katastrofę pod Smoleńskiem. To tezy wstępnej wersji raportu zespołu Antoniego Macierewicza, o których napisał ?Newsweek?. Pełna wersja raportu ma być wydana wersji książkowej w czasie kampanii.
Tygodnik dotarł do fragmentu poświęconego wydarzeniom sprzed katastrofy. Autorzy cytują korespondencję urzędników Kancelarii Prezydenta z przedstawicielami rządu. Opisany jest list, w którym minister obrony narodowej Bogdan Klich chwali prezydenta za zabranie ze sobą najważniejszych generałów. "Jest on zestawiony z zapewnieniami szefa MON, który przed kamerami twierdził, że nie znał listy prezydenckich gości" - czytamy w "Newsweeku".

"Komorowski chciał, by L.Kaczyński wziął do Smoleńska parlamentarzystów"

Zarzuty padają też pod adresem prezydenta Bronisława Komorowskiego. "W roboczej wersji raportu zaznaczone jest, że to on jako marszałek Sejmu poprosił prezydenta, by ten zabrał ze sobą na uroczystości katyńskie grupę posłów i senatorów. Autorzy dokumentu przytaczają ponadto wypowiedzi Bronisława Komorowskiego mające świadczyć o tym, że bagatelizował dramat pod Smoleńskiem. Stawiają też pytanie, za co - jeszcze jako p.o. prezydent - odznaczył rosyjskich mundurowych, którzy 10 kwietnia pracowali przy usuwaniu skutków katastrofy polskiego samolotu." - pisze tygodnik.

Raport mnoży pytania. "Wymaga wyjaśnienia, jakie były rzeczywiste intencje i przyczyny działań ze strony Donalda Tuska. Czy były one podyktowane polityczną niechęcią do Prezydenta i próbą zawłaszczenia dla celów marketingowych uroczystości dla siebie i swojego obozu politycznego, czy też kryją się za tym jeszcze inne pobudki". "Upór w sprawie stosowania konwencji chicagowskiej [dającej Rosjanom przewagę w śledztwie - przyp. red.], jaki przejawia rząd Donalda Tuska, jest zastanawiający" - czytamy we fragmentach publikowanych przez magazyn.

Raport smoleński - książka na kampanię

Raport ma zostać opublikowany w formie książkowej w czasie kampanii wyborczej. - Nam nie zależy na zyskach ze sprzedaży, tylko na tym, by Polacy mieli szansę poznać prawdziwą, a nie rządową wersję wydarzeń - tłumaczy w tygodniku polityk parlamentarnego zespołu wyjaśniającego przyczyny katastrofy pod Smoleńskiem.

Zdaniem dr. Jarosława Flisa, politologa z Uniwersytetu Jagiellońskiego, raport ekipy Macierewicza stanie się orężem na czas wyborów . I ma przekonać głównie ludzi już przekonanych o winie polityków PO. - Punktem odniesienia dla wyborców niezdecydowanych stanie się jednak rządowy raport - uważa dr Flis.

Macierewicz w Toruniu:. Tusk pod Trybunał>>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (20)
Raport Macierewicza w formie książkowej: Tusk realizował politykę Rosji
Zaloguj się
 • passtorian

  Oceniono 12 razy 12

  Czy my wszyscy jestesmy przekonani w stu procentach ze Macierewicz to nie psychopata?
  Wyglada na goscia z rozdwojeniem jazni - typowe dla schizofrenika. Nurtujace go problemy to drugi kwalifikujacy tego goscia element rozpoznawczy.

 • andre951

  Oceniono 11 razy 11

  Na antka to już szkoda słów i czasu. Żałosne ale prawdziwe. Ciekaw jestem ile osób przeczyta ten kryminał w wersji książkowej. I gdy będą rażące fałszerstwa, ktoś pozwie antka przed sąd.

 • say69mat

  Oceniono 11 razy 11

  Biorąc pod uwagę doświadczenia 'Szalonego Antoniego' w ramach tzw. desubekizacji wsi przy pomocy ... zomoobrony. Zastanawia mnie coraz bardziej, czyją że to politykę realizuje nasz 'Szalony Antoni'??? Może znamienitego Radia o wielu koneksjach i wielu ... sponsorach??? A może li wyłącznie ... sponsorów, i to nie tylko tak znamienitej stacji Radiowej??? I nie mam tu bynajmniej na myśli stacji ... TokFM, ani jej ewentualnych ... sponsorów.

 • siarymon

  Oceniono 10 razy 10

  kto słucha tego idiotę i czyta jego książkę jest też idiotą

 • neumarkt

  Oceniono 9 razy 9

  Oczywiście, psychopata! I zmieniający jak rękawiczki poglądy. Raz popiera lewaków i "prawdziwych komunistów", łasi się do nich. Był też czcicielem Enver Hodży i towarzysza Mao, teraz wcielił się w gorącego patriotę, wroga Rosjan i Niemców, wydala z siebie brednie na temat "smoleńskiego zamachu".
  Czy ktoś normalny wykręcałby takie polityczne hołubce? Chyba że to taki sobowtór Azefa!

 • adalbert.13

  Oceniono 8 razy 8

  A nie prawda, to działalność kaczyńskiego znakomicie wpisuję się w oś PiS - Moskwa,
  osłabiając Polskę po przez tworzenie podziałów w społeczeństwie. Znakomicie zastępują
  służby specjalne obcych mocarstw wykonując krecią robotę.
  Należy przypominać, że kaczyński jest współwinny i współodpowiedzialny tragedii Smoleńskiej.
  Maciarewicza zalewa cholesterol z hamburgerów które pożerał w USA-a za pieniądze Polskiego podatnika.

 • chri-s48

  Oceniono 8 razy 8

  Baju ,baju a PiS po raporcie będzie w raju. Ilu ludziom jeszcze zakręci w głowie- na to pytanie odpowiemy sobie po wyborach - myślę,że większa część społeczeństwa jest normalna.
  A tak przy okazji kto mądry walczy w wyborach podpierając się raportem z katastrofy samolotu
  i insynuacjami o niechęci do byłego prezydenta. To jakiś koszmar wyborczy ,który zafunduje nam PiS...i to niedługo.

 • kiki_pawelek

  Oceniono 10 razy 8

  Na leczenie tego pana jest juz za pozno... Przerazajace jest jednak to, ze PIS kampanie i swoja droge do wladzy opiera glownie na katastrofie smolenskiej i teoriach spiskowych, na oczernianiu rzadu i tworzeniu atmosfery wrogosci, podzialu... gdyby jakims cudem taka miala byc przyszlosc Polski, to widze ja kiepsko...

 • mepislover

  Oceniono 7 razy 7

  A ja myślę, że przygoda pana Antoniego z literaturą zakończy się pozwem .... ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX