Pitera: Co by było, gdyby ktoś powiedział: "Kaczka, ty matole"? Pół Polski byłoby oburzone

Min. Pitera jest oburzona tym, że politycy krytykują akcję ABW przeciwko właścicielowi serwisu Antykomor.pl. - Nie można nazywać dowcipem i kabaretem zabawy wokół zabijania. Wolność słowa nie może być obroną błota - mówiła w TOK FM. I pytała: - Co by było, gdyby ktoś powiedział: "Kaczka, ty matole"? Pół Polski byłoby oburzone.
Według minister ds. walki z korupcją gry zamieszczone na stronie Antykomor.pl nawołują do zabijania. - Wyobrażam sobie, co by się działo gdyby w USA ukazała się strona "antyobama". Powiedziano mi, że byłaby od razu zamknięta. Nie można nazywać dowcipem i kabaretem zabawy wokół zabijania. W stosunku do prezydenta to niewyobrażalne, każde demokratyczne państwo od razu by to zlikwidowało - uważa Julia Pitera.ABW ujawniło, że gry dostępne na stronie gry "Komor-killer" oraz "Komor-szoter" polegały na rzucaniu w prezydenta fekaliami czy młotkiem.

Gościa Poranka Radia TOK FM zaskoczyła reakcja polskich polityków, którzy krytykują akcję Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - Jestem trochę przerażona - odnoszę wrażenie, że uczestniczymy w festiwalu poprawności politycznej, której liderem jest PiS. Uważam, że mamy problem z określeniem granicy, gdzie jest dowcip a gdzie nie ma - oceniła.Ale wygląda na to, że pani minister jest osamotniona w swoich poglądach. Nawet jej partyjni koledzy głośno krytykowali zamknięcie serwisu. Także prezydencki minister zapowiedział, że Bronisław Komorowski wystąpi w obronie pomysłodawcy serwisu.

"Kaczka - ty matole"

Min. Pitera wytknęła politykom Prawa i Sprawiedliwości nie tylko krytykowanie akcji przeciwko właścicielowi serwisu antykomor.pl, ale również obronę kiboli. - Zaczynam się zastanawiać, co by było, gdyby ktoś powiedział: Kaczka - ty matole albo Kaczyński - ty matole. Od razu pół Polski byłoby oburzone - stwierdziła minister, nawiązując do słynnego hasła pseudokibiców: "Donald matole, twój rząd obalą kibole".

Przypomnijmy, PiS zagroził w ubiegłym tygodniu, że zarzucanie partii obronę kiboli skończy się w sądzie.

"Wolność słowa nie może być obroną błota"

Min. Julia Pitera nie ma wątpliwości, że zamknięty po akcji ABW serwis łamał prawo. - To jest strona nawołująca do przestępstwa, do siania nienawiści, do zbrodni. A prawo ma zabezpieczać interesy państwa - nas wszystkich. Czy pomożemy podporządkowywać pod wolność słowa sianie nienawiści, prześladowania? Zapętliliśmy się - wolność słowa nie może być obroną błota - powiedziała w TOK FM.Pytana przez Łukasza Grassa o słynną grę interenetową, w której można było rzucać butem w b. prezydenta USA odpowiedziała: "w Polsce też prezydenci obrywali np. jajkami, to mi się nie podoba ale to zupełnie co innego, niż nawoływanie do zbrodni"

Po sobotniej akcji zatrzymania właściciela antyprezydenckiej strony wrócił pomysł zmiany przepisów dotyczących znieważania najważniejszych osób w państwie.

Zapisy artykułów 135 i 212 KK krytykuje też Julia Pitera. Ale przypomniała też, że zapisów art. 212 "Trybunał Konstytucyjny trochę bronił".

Autor antykomor.pl nie składa broni Ma już prawnika, będzie walczył>>

Czy autor strony Antykomor.pl powinien stanąć przed sądem?
Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (234)
Pitera: Co by było, gdyby ktoś powiedział: "Kaczka, ty matole"? Pół Polski byłoby oburzone
Zaloguj się
 • askold

  Oceniono 15 razy 9

  No, cóż ; Zbigniew Hołdys nazwał Jarosława Kaczyńskiego ch..em. Rozumiem jednak, że to tylko Kaczor. Mamy też drobną nieścisłość ; ani Lech Kaczyński ani jego kancelaria nie kazały ścigać bezdomnego z Dworca Centralnego. Zrobiła to prokuratura. Fakt - podległa wtedy Ziobrze, który wszczynając tę sprawę postąpił jak dureń. Prezydent nie wniósł skargi w tej sprawie.. Jednak dziś od rana słyszę ; kazał ścigać. No, cóż to tylko Kaczor. W dodatku martwy. Lech Wałęsa powiedział : durnia mamy za prezydenta zaś niezrównany stańczyk Palikot ; uważam prezydenta za chama. I co ? I nic. Sąd orzekł, że było to tylko wyrażenie opinii. Przecież to tylko Kaczor. Tenże Stańczyk z Biłgoraja był łaskaw orzec ; zastrzelimy Jarosława i wypatroszymy. Stało się coś ? Oczywiście nie. Cóż za niezrównany dowcip ! Żadna z prominentnych głów elitarnych nie widziała w tym żadnego chamstwa - przeciwnie traktowano to jako objaw inteligentnej satyry. Pan z Dworca Centralnego stał się bohaterem wszystkich "zaprzyjaźnionych mediów.
  Dziś kiedy obywatel Palikot po raz kolejny umieścił na youtube filmik w swoim stylu, nikt nie mówi, że to "ożywczy powiew świeżości". Dlaczego ? Czyżby dlatego, ze są na nim nie ci co trzeba ?
  W ubiegłych latach przekroczono (a robiły to mainstreamowe elity) wszelkie granice. Tego nigdy się nie da robić bezkarnie. Wcześniej czy później skutki tego postępowania muszą się pojawić. To, że tego nie przewidziano świadczy o miałkości "elitarnych " umysłów. Chcąc zniszczyć L. Kaczyńskiego przy okazji obniżono autorytet urzędu prezydenta. Niszcząc wiarygodność opozycji (w tym i SLD) oraz wymyślając pokrętne sofizmaty usprawiedliwiające nieudolność rządu obniżono drastycznie zaufanie obywateli do struktur państwa (pod tym względem jesteśmy na ostatnim miejscu w Unii). Tego nie da się odrobić w pięć minut. A teraz w okresie przedwyborczym to w ogóle niemożliwe. Zaś wyzwania wymagajace wymagające zaufania i wspólpracy czekać nie będą. Przyjdą same. Właściwe już tu są.

 • rahi_hexe

  Oceniono 16 razy 8

  Prawda jest taka, że jakby się to rzeczywiście tyczyło PiS, zostałoby to natychmiast zrównane z zamachem na łódzkiego posła PiS i uznane za jawne nawoływanie do przemocy i zabijania kolejnych członków tej partii, nakręcanie spirali agresji. No ludzie nie byłoby tak? Ktoś wierzy, że Jarosław Kaczyński, po zobaczeniu gry, w której można strzelać przykładowo do kaczki o imieniu Jarosław, wydałby inną opinię i zaczął mówić o wolności słowo i że uznaje to za żart, a nie zawiadomiłby prokuratury? Nawet zwolennicy PiS chyba powinni sobie zdawać z tego sprawę i mieć na tyle umiejętności przewidywania, żeby sobie taką sytuację móc wyobrazić i ocenić zachowanie prezesa PiS.

  Kolejnym faktem jest, że mamy ewidentnie za dużo agresji i przemocy na forach i w internecie w ogóle. Zwolennicy PO i PiS są tu jednakowoż winni, wystarczy popatrzyć na wpisy w gazecie.pl. Nie powinno się na takie rzeczy pozwalać nikomu, krytyka powinna mieć swoje granice, przy czym uważam, że użytkownicy sami powinni się kontrolować i eliminować "trolli". Wszyscy powinni używać rozumu i logicznych argumentów, a nie jazgotu i wyzwisk. Wtedy ci, którzy najgłośniej krzyczą i nic poza tym sobą nie prezentują, przestaliby być tacy medialni. Tylko żeby to jeszcze było takie łatwe w dzisiejszych realiach....

 • 3-kuleczka

  Oceniono 7 razy 7

  @arche556
  wbrew pozorom jest ich niewielu
  wystarczy że jeden"adela30" zarejestruje sie na forum pod 10 nickami, sam sobie stawia plusy, pytania i odpowiedzi i juz sie wydaje że oszołomów pisowskich jest więcej
  biedne bezmózgowia, nie wiedzą, że przy głosowaniu będa mogli oddac tylko jeden głos?

 • maaac

  Oceniono 17 razy 7

  @si-si2

  >>>Jarosław Kaczyński ................... dr nauk prawnych nie robi błędów ortograficznych, nie czyta z kartki<<<

  Nie raz za to wykazał się skandalicznym brakiem wiedzy prawniczej. Nie potrafi poprawnie wyrażac się po polsku. Nie zna języków obcych chociaż egzamin językowy jest elementem uzyskania doktoratu. Czy robi błędy ortograficzne tego nie wiemy. Nie mieliśmy przyjemności widzieć jego rękopisów.

 • sekmet

  Oceniono 15 razy 7

  gdyby ktoś tak powiedział, powiedział by prawdę :)
  A swoją drogą pamiętam, że jak jakiś bezdomny "pan Waldemar" czy jakoś tak człowiekowi było powiedział "coś" o prezydencie Kaczyńskim, to cała policja latała po RP i szukała biedaka...

 • maaac

  Oceniono 13 razy 7

  No to kolejny raz:

  1. Czepianie się nawet tak chamskiej strony internetowej jest stanowczą przesadą. Im kto wyżej tym bardziej bezczelną krytykę powinien wytrzymać. Nawet taką, która już przestaje być krytyką.

  2. Omawiana strona nie była "tylko" krytyczna. Była chamska i ordynarna. Można nawet bardzo boleśnie krytykować, jednak to co tam było przekraczałao granice krytyki. Jednak mimo wszystko będę bronił jej prawa do istnienia, mimo, że tych co ją chwalą będę jednoznacznie oceniał.

  3. PiS jest ostatni by się w tej sprawie wypowiadać. Reagował histerycznie na zwykłą krytykę.

 • maaac

  Oceniono 8 razy 6

  :)
  Kaczyńskiego się obraża przypominając mu co kiedyś powiedział - to wystarczy.

 • domatorka41

  Oceniono 12 razy 6

  Pani Pitera ma absolutną rację. Nie wolno pozwalać na polityczne chamstwo. Obrzucanie legalnie wybranego Prezydenta RP łajnem, czy styrzelanie do niego w ramach jakiejś idiotycznej gry- TO DZIAŁALNOŚC WYWROTOWA SKIEROWANA PRZECIWKO PAŃSTWU. To musi być bardzo ostro napiętnowane. Dziś w ktorymś bydgoskim radiu posłanka PIS mówiła, ze skoro obrażano Kaczyńskiego. to można obrażać innych. Pisomatołkom coś się pokręcilo .Jak papugi mówią to co podyktuje Jarosław, jakby nie mieli własnych mózgów.I o dziwo mają krótka pamięć, lub nie mają jej wcale. Zapomnieli, że po Panią Blidę też przyszło ABW o 6-ej rano, w dodatku pod pretekstem jakiejś fikcyjnej afery.Zapomnieli też jak to się skończyło.Ci ludzie nie dorośli do polityki.Ten broniony przez nich chłopina to człowiek już wcześniej mający klopoty z prawem.

 • marszalek1980

  Oceniono 12 razy 6

  po haśle "Kaczka, ty matole" 70% byłoby szczęśliwe - w końcu to stwierdzenei faktu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX