Tusk wściekły. Kto karał za "Donald matole"?

Donald Tusk zrugał szefa MSWiA Jerzego Millera za to, że policja ukarała mandatami kibiców Jagiellonii Białystok nazywających go "matołem" - dowiedział się "Wprost". Według tygodnika, z tego samego powodu ze startu w wyborach do Senatu wycofał się wojewoda podlaski Maciej Żywno.
Chodzi o mandaty w wysokości od 500 do 1000 zł, jakimi policja ukarała skandujących "Donald, matole, twój rząd obalą kibole". Kibole protestowali przeciwko decyzji o zamknięciu jednej z trybun, na której gromadzą się najbardziej zagorzali szalikowcy Jagielonii. Po okrzykach do akcji ruszyła białostocka policja, która zatrzymała kilkudziesięciu protestujących. Kiboli w obronę wzięli posłowie PiS.Do wymiany zdań między Tuskiem a szefem MSWiA doszło podczas ostatniego posiedzenia rządu. - Premier sam poruszył temat Białegostoku. Przez zaciśnięte zęby wycedził do Millera pytanie, kto był pomysłodawcą akcji z mandatami. Miller nie wiedział i obiecał to sprawdzić - opowiadał "Wprost" jeden z ministrów.

Według tygodnika, największą cenę za działanie policji zapłacił jednak wojewoda podlaski Maciej Żywno, który miał być kandydatem PO do Senatu. Kilka dni po ukaraniu kibiców zrezygnował ze startu . - Zrobił to pod wpływem informacji napływających z Warszawy. Docierały do nas sygnały, że premier jest wściekły za te mandaty i rozważa odwołanie komendanta wojewódzkiego. Żywno wolał się nie wychylać i sam się wycofał - mówi nam współpracownik wojewody.

Żywno zapewnia, że było inaczej. - Zdecydowałem się kontynuować pracę jako wojewoda. Poza tym w wyborach prawdopodobnie wystartuje mój zastępca, a dla urzędu wojewódzkiego bardzo ważne jest zachowanie ciągłości - przekonuje w rozmowie z "Wprost".

Premierowi się to nie podobało. "Mówiąc delikatnie"

Rzecznik rządu Paweł Graś przyznał, że premierowi nie podobała się interwencja policji. W Polsat News dementował jednak informacje o wojewodzie: - Nie wiem czy taka sytuacja rzeczywiście miała miejsce. Na pewno nieprawdą jest to, co podaje w tej samej informacji tygodnik "Wprost", że z tego właśnie powodu pan wojewoda Żywno wycofał się kandydowania czy z ubiegania się o miejsce w senacie. To absolutnie nieprawda i mogę to z całą mocą tutaj zapewnić. Natomiast, nie ukrywam, ze panu premierowi, mówiąc delikatnie, bardzo nie podobały się tego typu reakcje. Chcemy żeby policja ścigała stadionowych bandytów, żeby ścigała chuliganów, a nie tych, którzy mają takie czy inne zdanie na temat rządu i na temat pana premiera. Policja powinna zająć się ściganiem stadionowego bandytyzmu i chuliganów - stwierdził w Polsat News Graś.

Tysk miał też zażądać wyjaśnień od policji Płocka, która zatrzymała kiboli rozwieszających "niewinny" plakat "Tola ma Donalda, Donald ma Tolę". - To nie bandytyzm, to zdumiewająca nadgorliwość. Premier poprosił o wyjaśnienia w sprawie tego konkretnego przypadku - napisał na Twitterze rzecznik rządu .

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (6)
Tusk wściekły. Kto karał za "Donald matole"?
Zaloguj się
 • adalbert.13

  Oceniono 7 razy 7

  i teraz podlany etanolem zwierz typu Dorn jeździ po prezesie Rady Ministrów jak po burej suce w kamaszach

 • monia-49

  Oceniono 6 razy 4

  Panie PREMIERZE , w pełni ma pan racje i się nie obraża. PRAWDZIWY MĘŻCZYZNA SOBIE Z TYM PORADZI.. to jest kompleks innych.

 • ahab_1

  Oceniono 6 razy 0

  Brawo p. Premierze

 • antyinteligent

  Oceniono 7 razy -1

  Służalczość powołanych urzędników, kompromituje premiera ale czy sam premier nie jest służalczy?" Nasze wykształcone dzieci,tak ciężko pracują na zachodzie w charakterze robotników,trzeba coś zrobić,może by tak partię pro kapitalistyczną zrobić....dokarmianym pomiotom!!!!!

 • paw73

  Oceniono 6 razy -2

  PO I RZĄDY TUSKA = MORD WOLNOŚCI SŁOWA

 • paw73

  Oceniono 8 razy -4

  Szefem prokuratury generalnej jest Seremet, ale przewodniczącym Krajowej Rady Prokuratury, Edward Zalewski, mąż zaufania PO. Zalewski a nie prokurator generalny ma rząd prokuratorskich dusz w garści. Ta reforma oznacza więc, że poprzez Zalewskiego partia rządząca uzależni od siebie do końca politykę kadrową w prokuraturze.
  Krajowa Rada Prokuratury powstała po rozdzieleniu funkcji prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości. Składa się z 25 osób, głównie prokuratorów, ale i polityków – są w niej czterej posłowie i dwaj senatorowie. Politycy mogą sprawdzać akta toczących się śledztw. W radzie brak posłów i senatorów opozycji !
  BIAŁORUSKA WOLNOŚĆ WEDŁUG TUSKA!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX