"Chamstwo. Marginalny i groteskowy człowiek" - Niesiołowski o...

- To chamstwo jest. Dlaczego nie broni wolności, żeby mówić do Jarosława Kaczyńskiego "ty matole"? - tak na antenie Radia ZET Stefan Niesiołowski skwitował pomysł Ludwika Dorna zorganizowania dziś pikiety pod kancelarią premiera w "Obronie Matoła".
Wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski nie został suchej nitki na zapowiedzianej na dzisiaj przez Ludwika Dorna pikiecie w obronie możliwości mówienia o premierze "ty matole". - To chamstwo jest, mało mnie obchodzi Ludwik Dorn. Nie mamy lepszych tematów, niż ten zupełnie marginalny i groteskowy człowiek - pytał wicemarszałek Sejmu.

Kiedy Monika Olejnik powiedziała, że pikieta będzie formą obrony wolności słowa, Niesiołowski skontrował: - No generalnie dobrze. Dlaczego nie broni takiej wolności, żeby mówić do Jarosława Kaczyńskiego "ty matole"?

"Niewiarygodny, a do tego nieuk"

Wicemarszałek dodał również, że Ludwik Dorn w swoich działaniach jest "całkowicie niewiarygodny". - Przy tym co on wcześniej mówił o stosunkach w PiS, a teraz sprzedaje się za marne miejsce na liście. Obrzydliwe - stwierdził i przy okazji wytknął też byłemu marszałkowi Sejmu nieuctwo, kiedy ten zacytował zamiast Boya-Żeleńskiego trzecią część "Dziadów" Adama Mickiewicza. - Tego nie wiedzieć? To jest szkolna książka - oburzał się polityk PO.

Pikieta pod kancelarią szefa rządu ma być według Ludwika Dorna reakcją na ukaranie kibiców Jagiellonii Białystok, którzy z trybun wznosili niepochlebne okrzyki pod adresem premiera Donalda Tuska, nazywając go m.in. "matołem".

"Dziwaczne wypowiedzi Łukasza Kamińskiego"

Stefan Niesiołowski skomentował także kandydaturę Łukasza Kamińskiego na szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Przyznał, że niektóre jego wypowiedzi są "dziwaczne". - Na przykład o tej książce Sławomira Cenckiewicza (...) to jest skandaliczna książka i tego nie powiedział - stwierdził, jednocześnie zaznaczając, że mimo to i tak "prawie na będzie na niego głosował".

- Mówił o tym zakończeniu śledztw, ci ludzie umierają ze starości, biologia to rozstrzyga. Mówi rzeczy rozsądne, nie chce się konfrontować, nie czuje polityki, chce być kandydatem całego Sejmu, ale nie powiedział niczego co by mu zabrało mój głos - deklarował.

Ton wypowiedzi Stefana Niesiołowskiego zmienił się, kiedy zapytano go o sformułowanie Łukasza Kamińskiego, że nie neguje tezy, że Lech Wałęsa był tajnym współpracownikiem Służb Bezpieczeństwa PRL o pseudonimie "Bolek".

- Jeszcze kilka takich wypowiedzi i może mieć kłopot z przejściem tej kandydatury. Muszę starannie to przeczytać, mam nadzieję że to nie jest kandydat który będzie drugim Kurtyką. Moim zdaniem Wałęsa nie był "Bolkiem". Ale jedna taka wypowiedź nie może skreślać tej kandydatury - dodał.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
"Chamstwo. Marginalny i groteskowy człowiek" - Niesiołowski o...
Zaloguj się
 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... dorn?... to on był pijany w sejmie??? to może powinien w obronie pijanych posłów swojej sekty występować!!!!... międli w ustach coś co wyglądem przypomina kość "burej suki"!!!!

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  Impreza jest składkowa, składa się na nią społeczeństwo, jak zapowiedział Dorn.
  Jeżeli troska Dorna o panów kiboli niejakiej Jagieloni jest tak duża to niech udostępni panom na
  cele organizacyjne swoje biuro poselskie razem z pracownicami.
  O tego typu imprezie może być naprawdę głośno.

 • paw73

  Oceniono 6 razy 2

  Stefan Niesiołowski ,, Platforma jest przede wszystkim wielką mistyfikacją ''

  GW nr 219 19.09.2001

 • arek-online

  Oceniono 1 raz 1

  czy ktoś rozumie pijacki bełkot Ludwika ???

 • paw73

  Oceniono 3 razy 1

  @aa_6 itp. Tusk przed miesiącem sejmie ,mówił do posłów ,iż wszystkie prace na budowach EURO2012 idą zgodnie z planem. Przed tygodniem rząd Tuska, przestawił w sejmie raport ,że budowy stadiów i drogi autostrady będą na czas.
  Tusk nie buduje osobiście, dróg i stadionów , ale zarządza całością.
  Dowódca zawsze bierze odpowiedzialność za podwładnych. Premier z PO, ma na nic podwładnych , których nie chce wyrzucić, min. Grabarczyk ze względów kumoterskich.
  Armina nawala , trzeba wrzucić wodza i doradców jego. Wybory może zdejmą łuski z oczu społeczeństwu, że PO=PiS i tylko im inwigilacja społeczeństwa w głowie. Po +PiS nie nadają się do rządzenia to psychopaci i nieudaczniki.

 • paw73

  Oceniono 7 razy 1

  TUSK MIESIĄC TEMU ZAPEWNIAŁ IŻ WSZYSTKIE STADIONY BĘDĄ OTWARTE NA CZAS!
  Wiarygodność PO =0, gdzie te stadiony, (nie zdążą)Gdański stadion będzie wielkie otwarcie tego w Warszawie na Legii. Stadion Narodowy w Warszawie, miała być inauguracja mecz Polska Niemcy we wrześniu 2011 , nie będzie. Wykonawcy narodowego nie zdążyli, cisza w PO. Opóźnienia na budowie stadionu we Wrocławiu wynoszą 15%. Autostrada A2 , nie zdążą wykonawcy na 100% już zapowiedzieli, znikał z mediów minister Grabarczyk. Zakup przez polskie koleje ,20 pociągów Pendolino za astronomiczną kwotę ponad 2,5 mld zł. Okazuje się że,pociągi te będą jeszcze przez wiele lat kompletnie nieprzydatne w Polsce. RZĄD TUSKA KŁAMAŁ W SPRAWIE STADIONÓW

 • aa_6

  Oceniono 3 razy 1

  Zachowanie pana Dorna, podobnie jak pytanie pani Olejnik o słuszność tegoż zasługuje moim zdaniem tylko na "no comment" i tego mi zabrakło w rozmowie S. Niesiołowskiego z tą panią. Jedno i drugie jest dla mnie miarą coraz większej degradacji życia publicznego w Polsce, skoro pan Dorn zachowuje się jak facet spod PRL-owskiej budki z piwem, a pani Olejnik jak przysłowiowa baba z magla, przynajmniej w moim odczuciu. Oczywiście w ramach wolności słowa mają prawo bronić prawa do publicznie rzucanych przez kiboli wyzwisk pod adresem premiera, do gier komputerowych, w których strzela się do prezydenta i obrzuca go fekaliami i do czego tam jeszcze, co mnie kojarzy się wyłącznie z politycznym kibolstwem partii PiS, jej wodza i wyznawców.

 • paw73

  Oceniono 9 razy 1

  KŁAMCY I OSZUŚCI Z PO, OBIECYWALI W 2007ROKU .

  1. Przyspieszymy i wykorzystamy wzrost gospodarczy
  2. Radykalnie podniesiemy płace dla budżetówki, zwiększymy emerytury i renty
  3. Wybudujemy nowoczesną sieć autostrad, dróg ekspresowych, mostów i obwodnic
  4. Zagwarantujemy bezpłatny dostęp do opieki medycznej i zlikwidujemy NFZ
  5. Uprościmy podatki – wprowadzimy podatek liniowy z ulgą prorodzinną, zlikwidujemy ponad 200 opłat urzędowych
  6. Przyspieszymy budowę stadionów na Euro 2012
  7. Szybko wypełnimy naszą misję w Iraku i Afganistanie
  8. Sprawimy, że Polacy z emigracji będą chcieli wracać do domu i inwestować w Polsce
  9. Podniesiemy poziom edukacji i upowszechnimy Internet
  10. Podejmiemy rzeczywistą walkę z korupcją.

 • mardzwin39

  Oceniono 5 razy -1

  Diagnozy Niesiołowskiego są z reguły trafne, szkoda, że wielu dziennikarzy nie dostrzega formatu tego polityka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX