Rosati: SLD zatrzymało się w latach 50-60. Wybrałem PO

- Dołączyłem do PO, ponieważ istnieje zagrożenie powrotu do władzy PiS. Z kolei SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny - mówił w Radiu ZET Dariusz Rosati.
- Jest wiele wspólnych punktów programowych, przede wszystkim gospodarczych i dotyczących polityki zagranicznej, które skłaniają do poparcia tej partii - mówił Dariusz Rosati, który był gościem konwencji PO w Gdańsku. Zapytany skąd będzie kandydował, odpowiedział - Sprawa jest w toku rozmów, za wcześnie o tym mówić - stwierdził.

"PO jest główną siłą reformatorską"

Rosati wcześniej krytyczne wypowiadał się o rządzie Platformy Obywatelskiej: - To było dwa lata temu, teraz też uważam, że sporo czasu zostało zmarnowane, a Platforma popełniła wiele błędów, przede wszystkim błędów zaniechania. Niemniej, PO jest główną siłą reformatorską i warto wesprzeć te siły które chcą reformować kraj - mówił Rosati. I zaznaczał. - Nie po to wspieram Platformę żeby pozostawiać całkowicie biernym wobec bezruchu w pewnych dziedzinach. Mam zamiar namawiać kolegów w Platformie żeby byli odważniejsi - powiedział Dariusz Rosati, zapytany o reformy ekonomiczne, za brak których krytykował PO. Chodzi przede wszystkim o zrównianie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

- Nie odwołuję swoich krytycznych opinii, niemniej liczę na to, że po wyborach ten zapał reformatorski ulegnie zwiększeniu. Tusk jest bardzo skutecznym premierem w sensie utrzymania władzy, mobilizacji elektoratu i utrzymania poparcia politycznego - zapewnia polityk.

SLD nie jest lewicą otwartą i europejską

- Nie udało mi się stworzyć siły politycznej, która byłaby bardziej reformatorska, więc uznałem że działanie dla dobra publicznego wymaga poparcia tej siły, która może być najbardziej reformatorska i promodernizacyjna - mówi. Zapytany, czy nie jest mu bliżej do SLD niż do Platformy Obywatelskiej, odpowiedział: - SLD nie jest lewicą otwartą i europejską, z punktu widzenia programu SLD zatrzymało się na sprawach społecznych z lat '50-60, dominuje tematyka obyczajowa i światopoglądowa, to za mało, żeby zaproponować Polsce całościowy projekt polityczny - mówi Rosati.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (3)
Rosati: SLD zatrzymało się w latach 50-60. Wybrałem PO
Zaloguj się
 • pawel.nn

  Oceniono 2 razy 2

  Uwielbiam jak ktos mówi że jakaś partia jest za modernizacją kraju - jest to w warunkach polskich słowo klucz które oznacza dosłownie wszystko. Ale inna rzecz jest lepsza. Człowiek który wiekszość zycia spędził w PZPR, potem współpracował z tzw. lewicą postkomunistyczną, nagle oznajmia - sorry, pomyliłem się, tak naprawdę to jestem za prawicą. Broń Boże nie zarzucam komus lewicowości (sam ma lewicowe poglądy).

 • paw73

  Oceniono 6 razy 2

  LATA 50 TO PO MIAŁA PODRÓŻ NA KONWENCJĘ 11.06.2011!!
  P Z PIENIĄDZE PODATNIKÓW ROZPIJA SWĄ MŁODZIEŻ.
  TRZEBA BYĆ PIJANYM ŻEBY IŚĆ Z PO CZY PiS,KTO MŁODY I NORMALNY ZAGŁOSUJE NA HIPOKRYTÓW!
  www.fakt.pl/Pijany-POciag-Platformy-,artykuly,106172,1.html
  www.fakt.pl/Pijany-POciag-Platformy-,galeria-artykulu,106172,1.html

 • kwapek-3

  Oceniono 1 raz 1

  Jakoś dotychczas panu Rosatiemu nie przeszkadzał "program w sprawach społecznych z lat '50-60", dzięki któremu mógł zdobyć wykształcenie, a nie musiał paść kozy (cudzej). Jak widzę taką "przemianę" u dorosłego człowieka, to zbiera mi się na wymioty. Czy nawet dla pełnego koryta warto się tak szmacić?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX