Wybory 2011. PJN tworzy "wielką koalicję". Rozmowy z SKL, UPR, KNP...

PJN rozmawia z szeregiem małych partii prawicowych o wspólnym starcie w wyborach. Decyzja o współpracy zapadnie najpóźniej za miesiąc.
W ciągu miesiąca PJN ma podjąć decyzję na temat wspólnej list wyborczych z mniejszymi ugrupowaniami prawicowymi - powiedział na antenie Sygnałów Dnia szef klubu parlamentarnego tego ugrupowania Paweł Poncyljusz. Rozmowy toczą się między innymi z Prawicą RP, Unią Polityki Realnej, Stronnictwem Konserwatywno-Ludowym i Kongresem Nowej Prawicy.

Paweł Poncyljusz zapewnił, że jego partia jest gotowa na taką współpracę i ma ambicję skonsolidowania szeroko pojętej prawicy i centroprawicy. Jak podkreślił, rozmowy z mniejszymi ugrupowaniami o tym profilu toczą się, ale decyzja zostanie podjęta dopiero w ciągu miesiąca. Paweł Poncyljusz zapewnił, że ugrupowania, z którymi rozmawia PJN, nie uprawiają propagandy.

Stronnictwo Konserwatywno-Ludowe już kilka miesięcy temu zapowiadało, że przyłączy się do PJN-u. Z kolei Prawica Rzeczypospolitej Marek Jurek zawarł koalicję z Unią Polityki Realnej. Obie partie również zapraszają PJN do współpracy.

Kongres Nowej Prawicy to ugrupowanie Janusza Korwin-Mikkego. Przedstawiciele partii życzliwie wyrażali się o współpracy z PJN-em i Markiem Jurkiem jednak ostatnio doszło do spięć na tle walki o kontrolę nad UPR.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (5)
Wybory 2011. PJN tworzy "wielką koalicję". Rozmowy z SKL, UPR, KNP...
Zaloguj się
 • wanekwanek

  Oceniono 5 razy 1

  Dobra wiadomość dla ludzi, którzy mają dość wojny polsko-polskiej uprawianej przez PO i PiS. Jeśli PJN-owi uda się pozyskać najwartościowszych ludzi prawicy to wynik tej partii może być wysoki, a wpływ na sprawy państwa duży. To wg mnie jest najlepsza perspektywa, stąd moje poparcie dla tej inicjatywy.

 • adalbert.13

  Oceniono 2 razy 0

  pośmiatane wszystkie paprochy, tworzy się szeeeerokie zaplecze koalicyjne dal pis-u, HE,HE

 • blachovsky

  Oceniono 2 razy 0

  W Poncyliuszu ostatnia nadzieja dla tego ugrupowania i realnych poglądów oraz programów gospodarczych.Będę się temu przyglądał ,jestem nawet skłonny poprzeć .Takiego liberalnego sojuszu w Polsce brakuje.

 • juzew69

  Oceniono 4 razy 0

  PJN tworzy kanapową koalicję. Jeśli dostaną razem 5% to będzie świetny wynik, ale koalicje wchodzą od 8%. Od 1997 do Sejmu nie weszła żadna nowa partia, nie będąca spadkobiercą innej. W 2015 ludzie z PJN pojawią się na listach PO lub PiS, albo już dawno nie będą w polityce. Pierwsza zrozumiała Pani Kluzik, bądź co bądź szefowa.

 • czytelnik52

  Oceniono 4 razy 0

  Jak długo na scenie politycznej będzie piekna Ela Jakubik tak długo PJN nie wejdzie do sejmu.
  Jej fałsz, jej głupota, jej determinacja, by wejść do sejmu i zgarniać dobrą kasę jest przerażająca.
  Nie sposób dłużej ogladać jej fałszu i ogromnej głupoty. Mam nadzieję, że po wyborach nigdy wiecej jej nie ujrze. I dlatego nie zagłosuje na PJN. Widocznym wazeliniarstwem dorównuje jej tylko niejaki Czarnecki z PISU.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX