Sondaż: PiS 5 proc. w górę. Spada poparcie dla SLD

PO i PiS rosną w siłę, spada poparcie dla SLD i PSL - wynika z najnowszego sondażu wyborczego instytutu Millward Brown SMG/KRC dla Radia ZET. Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w czerwcu, wygrałaby je PO, przed PiS. Do Sejmu weszłyby trzy partie.
W porównaniu do poprzedniego sondażu Millward Brown SMG/KRC z 13 czerwca, wzrosło poparcie dla obu największych partii. Największy skok - z 27 do 32 proc. zanotował PiS. O 2 proc. wzrosło poparcie dla PO, która z wynikiem 42 proc. wygrałaby wybory, gdyby odbyły się one w ostatni weekend czerwca.

SLD w dół, Sejm bez PSL?

Dużo gorszy wynik zanotowało SLD. W porównaniu do poprzedniego sondażu Sojusz stracił 4 proc. głosów i z wynikiem 10 proc. jest trzecią i ostatnią partią, która weszłaby do Sejmu. Spadek poniżej progu wyborczego - do 4 proc. - odnotowało bowiem Polskie Stronnictwo Ludowe.

Frekwencja w wyborach wyniosłaby 52 proc. Badanie wykonano w dniach 25-26 czerwca na reprezentatywnej grupie tysiąca dorosłych Polaków.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Sondaż: PiS 5 proc. w górę. Spada poparcie dla SLD
Zaloguj się
 • bezspokoju

  Oceniono 2 razy 2

  Gratuluję PiS-owi dobrego samopoczucia.

 • czytelnik52

  Oceniono 1 raz 1

  Zakochanyw sobie i swoim fałszywym uśmiechu Napieralski zrozumiał, że słaby wynik wyborczy będzie jego klęską. Postanowił pownie zakochać się w Oleksym, Millerze, a nawet Janiku - byłym naczelnym policmaistrze.. Wszystko po to, by po porażce powiedzieć, iż to Oni sami sobie są winni porażki wyborczej gdyż zapragneli powrócic do polityki, do trzepania kasy. Bo, o to tylko im zawsze chodziło. Pozdrawiam najlepszego brzytwiarza w polsce, Józia.

 • birdy22

  Oceniono 1 raz 1

  G. Napieralski powinien już zacząć skupować jabłka bo pewnie nie ma innego pomysłu na zachęcenie wyborców do głosowania na SLD niż rozdawnictwo dóbr materialnych.

 • staryrys48

  0

  SLD to jeszcze przełknę, ale Napieralskiego to nie trawię.

 • alexoi77

  0

  Która partia zamówiła i opłaciła ten sondaż Myślę że nie SLD :)

 • erwinkokoszka001

  0

  Najlepiej byłoby publikowac sondaże co kwadrans, wtedy ludzie tacy jak np (*) mogliby podniecać się na okrągło, że ich Pispartii wzrosło.

 • birdy22

  Oceniono 2 razy 0

  G. Napieralski powinien już zacząć skupować jabłka bo pewnie nie ma innego pomysłu na zachęcenie wyborców do głosowania na SLD niż rozdawnictwo dóbr materialnych.

 • pieprz.i.sol2011

  Oceniono 1 raz -1

  TUsk JEST POlska !
  POzdro :-)

 • fudalejw.1

  Oceniono 4 razy -2

  Fałszywy sondaż - przecież PO ma 98,9 % gdyż
  wzoruje się na PZPR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX