Jak głosowali? Ci posłowie nie odrzucili całkowitego zakazu aborcji

Sejm nie odrzucił projektu zmiany ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego. Obywatelski projekt, który później skierowany został do prac w komisji, praktycznie delegalizuje w Polsce aborcję. SLD wnosiło o jego odrzucenie po I czytaniu. Aż 69 posłów PO zagłosowało przeciw odrzuceniu projektu. Poparli go też w większości posłowie PiS, PSL i PJN.
Klub PO nie zastosował dyscypliny głosowania nad projektem zmian w prawie dot. aborcji. Przeciwko odrzuceniu projektu głosowało 69 posłów PO, m.in. Andrzej Czuma, Lidia Staroń, Marek Biernacki, Magdalena Gąsior-Marek, Antoni Mężydło, Piotr van der Coghen, John Abraham Godson, Konstanty Miodowicz, Roman Kosecki, Ireneusz Raś i Andrzej Smirnow. Odrzucenia projektu chciało 187 posłów.

"Miejmy odwagę stanąć za życiem". "Projekt narusza zasadę państwa świeckiego". Debata nt. ustawy aborcyjnej [MINUTA PO MINUCIE]

PJN, PSL i PiS za zaostrzeniem przepisów aborcyjnych

Obywatelski projekt zakazujący aborcji w Polsce poparło też niemal całe PSL - 28 posłów, m.in. Eugeniusz Kłopotek, Waldemar Pawlak, Mirosław Sawicki i Stanisław Żelichowski. Projekt poparł też cały klub PJN oprócz Zbigniewa Wojciechowskiego i Wojciecha Mojzesowicza, z posłów niezrzeszonych za ustawą opowiedzieli się m.in. Robert Węgrzyn i Jan Filip Libicki. Cały klub PiS (z wyjątkiem 7 nieobecnych) poparł projekt.

Nieobecni głosu nie mieli

Na głosowaniu zabrakło aż 18 posłów Platformy, w tym wielu członków rządu. Nie głosował m.in. sam premier Donald Tusk, minister skarbu Aleksander Grad, szef MSZ Radosław Sikorski, minister kultury Bogdan Zdrojewski oraz rzecznik rządu Paweł Graś. Nie było też Joanny Muchy i Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Wsród nieobecnych z PiS była m.in. Nelli Rokita.

Klub SLD chciał odrzucenia projektu. I wszyscy obecni na sali posłowie Sojuszu - 34 - głosowali przeciw. Aż 11 nie stawiło się na głosowaniu, m.in. szef partii Grzegorz Napieralski.

Zobacz pełne wyniki głosowania.

"Będąc w temacie można powiedzieć, że towarzystwu w PO brak jaj!" -Gorąca dyskusja nt. projektu ustawy na naszym profilu wyborczym na Facebooku.

Co sądzisz o całkowitym zakazie aborcji?
Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (44)
Jak głosowali? Ci posłowie nie odrzucili całkowitego zakazu aborcji
Zaloguj się
 • melanie51

  Oceniono 20 razy 18

  platforma dała ciała

 • marcopolo666

  Oceniono 21 razy 17

  Zapamietamy te nazwiska przy urnach!! Dosc tej iranizacji!!!

 • adam_skowron

  Oceniono 17 razy 15

  jakich , ku....wa NIENARODZONYCH???

  o zygocie mówimy, Jak katolicy wierzą że zygota ma duszę, to niech się aborcji nie poddają katoliczki,
  Ale dlaczego watykańskie prawo ma obowiazywac WSZYSTKIE kobiety w tym kraju??

  Nawet za cenę ich zycia i zdrowia?

  Iran - przy nas jest oświeconą demokracją,

 • anna12-3

  Oceniono 13 razy 13

  Koniunkturalizm Platformy-jest obrzydliwy.Ten bubel prawny nadawał się tylko do wyrzucenia do kosza.Jak można w XXI w zakazywać badań prenatalnych?Jak można zakazywać edukacji młodzieży,mającej na celu świadome unikniecie niechcianej nieraz w bardzo młodym wieku-ciąży?Co będzie się działo z kobietami,które mają zagrożone ciążą życie?/np.ciąża poza maciczna/.Za tymi rozwiązaniami dzisiaj głosowała duża część Platformy.Ci posłowie uznali,że projekt jest na tyle interesujący,że należy nad nim pracować.Dzisiaj,gdy obejmujemy prezydencję w nowoczesnej Europie,posłowie Platformy zafundowali nam podróż w czasie do średniowiecza.DZIĘKUJEMY CI PLATFORMO!!!!!!
  Nieobecność kilku posłów SLD-nie miała żadnego wpływu na wynik głosowania. Zaważyło na nim 69 głosów Platformy.

 • chri-s48

  Oceniono 12 razy 12

  To co ważne okazuje się ,że jest nieważne - nikomu nie można wierzyć -posłowie zaprzeczają
  własnym ideom - tchórzostwo , zaprzaństwo i bicie piany z jednoczesnymi ukłonami w stronę kościoła. To nie posłowie to bezwolne kierowane manekiny bojące się odpowiedzialności.
  Najwyższy czas co poniektórym p osłom powiedzieć w wyborach "do widzenia". Nadchodzi czas
  lewicy - niestety bez Napieralskiego.???

 • mothra.to.ja

  Oceniono 13 razy 11

  Gdy zaczęło się szleństwo teczkowe, K. Kutz powiedział bardzo mądre słowa: "nie można iść d..ą do przodu". Zachowanie posłów PO dowodzi, że opanowali oni technikę "dziwnych kroków" (kiedy stosowne ministerstwo?) do perfekcji. Myślę sobie, że wynik głosowania może mieć jeden dobry skutek - otworzy mianowicie oczy tym wyborcom lewicy, których premier oczarował w 2007r. i głosom których PO zawdzięcza zwycięstwo. Wyborcy Lewicy, nie idźcie tą drogą po raz drugi! Apeluję szczególnie do młodych ludzi, nie dajcie się zapędzić do kruchty, do średniowiecza!!!

 • paw73

  Oceniono 11 razy 11

  Ciekaw jestem czy posłanki i posłowie PiS-u PO i PJN oraz PSL, byliby za rodzeniem dzieci z gwałtów, gdyby to dotyczyło ich córek czy sióstr?( czego oczywiście im nie życzę)
  Poczynaniami w parlamencie, polskiej prawicy i centroprawicy PO PiS PSL PJN , rządzi kler.
  Należy zadać pytanie premierowi Tuskowi, jak to się ma do słów z 11.06.2011 :"Nasz rząd nie będzie klękał przed księdzem".
  Okazuje się ze nie Premier rządzi krajem , tylko episkopat biskup Michalik , biskup Głódź, kardynał Dziwisz itd.

 • szpak01

  Oceniono 10 razy 10

  Zniewolony, ogłupiony i zakłamany ciemnogrod!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • rbik53

  Oceniono 12 razy 10

  .... ten zabobonny strach przed starymi pierdziochami w koloratkach paraliżuje "śmietankę" naszego społeczeństwa, których ja od dziś zwę kundlami sejmowymi..... żeby jakiś taki plankton pro-kościelny szantażował wszystkich tylko dlatego, że kundli mamy za posłów, to jest już jakiś p o j e b a n y matrix.... czegoś głupi? - boś polak.... a czegoś polak? - boś głupi... i masz na coś sobie zasłużył durniu jeden...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX