Atak Ziobry na Tuska fatalnie odebrany przez... kierownictwo PiS-u

- Za pana rządów masowo z mediów publicznych zwalniano dziennikarzy. Czy tylko dlatego, że byli krytyczni wobec rządu? - atakował Ziobro Tuska w europarlamencie. Jego samowolna wojna z rządem zdenerwowała sztab PiS. - Takie wyskoki nam szkodzą - mówi "Gazecie Wyborczej" jeden z polityków PiS.
- Staramy się, żeby przekaz PiS był spójny. Każdy taki wyskok nam szkodzi - komentuje wczorajsze wystąpienie Ziobry w Parlamencie Europejskim jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości. Rozmówca "Gazety Wyborczej" dodaje, że Ziobro - wiceszef partii - nigdy jeszcze nie pojawił się na spotkaniu sztabu wyborczego PiS. A jest jego członkiem. Pytany o konsekwencje wobec europarlamentarzysty odpowiada, że władze PiS ''będą musiały się tym zająć''. Nie chce jednak mówić o szczegółach.

Polskie brudy w europarlamencie

W co gra więc Ziobro? - Celem Zbyszka jest klęska PiS w najbliższych wyborach. Tylko ona może podważyć pozycję Kaczyńskiego i wywindować Ziobrę. Dlatego Zbyszek robi wszystko, żeby uniemożliwić PiS-owi walkę o centrowych wyborców - Mówi anonimowo "Gazecie Wyborczej" były polityk PiS. Równolegle Ziobro umacnia własną pozycję w elektoracie radiomaryjnym - pokazuje pryncypialność w ataku na rząd PO.

Co mamy zrobić po awanturze w Strasburgu? Głosuj w naszym facebookowym sondażu >>

Słów Ziobry już w Warszawie bronił szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. - Opowiadamy się za prawdą, a europarlament jest naturalną areną do informowania o tym, co dzieje się w kraju członkowskim Unii - przekonywał.

Cały tekst w serwisie internetowym "Gazety Wyborczej".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Atak Ziobry na Tuska fatalnie odebrany przez... kierownictwo PiS-u
Zaloguj się
 • olabed

  Oceniono 4 razy 4

  haha brawo Zbyszek! Tak trzymaj, jak najwięcej takich akcji, będę ci bardzo wdzięczna jeśli przyczynisz się do sromotnej przegranej PIS-u w wyborach!

 • wojtekd38

  Oceniono 4 razy 4

  Ziobro Kurski Blaszczak Hofman i Brudas to prawdziwe przyczyny kleski PIS u w kolejnych wyborach. Zamiast trzymac Kluzik Bielana Jakubiak to Prezes pozbyl sie najwierniejszych z wiernych. A hieny i szakale zostaly z nim.

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 4

  Mniej lukru, dostaliście od kaczych czopków po pysku i nie prostujcie rzeczywistości.
  A że to chamy mające w doopie polską racje stanu - to nie zwalnia was z czujności.
  Było rozliczyć Ziobrystów, a nie załamywać teraz rączek.

 • duokwak

  Oceniono 4 razy 4

  Ślepy Zbyniu tradycyjnie zrobił z siebie błazna.Nic dodać,nic ująć.

 • wwandw

  Oceniono 3 razy 3

  Z pyska zz podobny do tych matołów holenderskich, jak to się swój do swego...

 • kaligula1

  Oceniono 3 razy 3

  Ziobro swoim wystąpieniem spowodował ,ze wielu nie zdecydowanych wyborców nie zagłosuje na PiS.Jak można opluwać i działać na szkodę Polski. Wystąpienie było zaplanowane z zimną premedytacją.,Kaczyński był zadowolony z uknutej intrygi,robi wszystko żeby zaszkodzić rządowi, ale tak naprawdę zaszkodzili sobie czyli PiS-owi. DLATEGO MÓWIMY -
  NIGDY WIĘCEJ PiS-u PRZY WŁADZY.

 • wazps

  Oceniono 3 razy 3

  Ciekawe czy Kaczynski zrozumie,ze powodem jego ciaglych porazek sa wlasnie tacy ludzie jak Ziobro czy Kurski...

 • 1szansa

  Oceniono 2 razy 2

  No właśnie już wczoraj po tym wystąpieniu ZZ z "ogniem w oczach i graymasem na ustach" pisałam, że wyszedł przed szereg i szefowi to się nie spodoba. Prawnik ZZ nie zapoznał się z orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego, który orzekał na wcześniejszy wniosek złożony przez Sąd Okręgowy w sprawie św.p. Prezydenta LK.

 • rozgwiazda49

  Oceniono 2 razy 2

  Ach ta Kutyzana Polityczna, ko ją wybrał do Parlamentu Europejskiego...????
  758 -1= 757

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX