Politycy już kombinują jak obejść zakaz spotów i billboardów

Trybunał Konstytucyjny rozważa czy znowelizowany kodeks wyborczy jest zgodny z prawem, ale partie już kombinują, jak ominąć jego zapisy dotyczące zakazu emisji spotów telewizyjnych i rozwieszania billboardów. Choć oficjalnie oczywiście żadna z partii oficjalnie do tego się nie przyznaje.
Jednym z pomysłów są mocne, kontrowersyjne spoty, ale pokazywane w internecie. - Będą tak zrobione, żeby media same to kupiły, zrobiły o tym materiał i za darmo pokazały w prime time - mówi reporterowi TOK FM jedna z osób zaangażowana w kampanię wyborczą. - To nawet będzie tańsze niż produkcja konwencjonalnych spotów i bardziej dotrze do wyborcy - dodaje ze śmiechem.

Partie oficjalnie nie chcą mówić, jakie maja plany. - Nie będę mówił jaki mamy pomysł, bo wtedy on nie będzie skuteczny - mówi Adam Hofman z Prawa i Sprawiedliwości. Tomasz Tomczykiewicz, szef klubu Platformy Obywatelskiej: - Takie spoty pewno będą, ale nie jestem w sztabie, więc to pewnie na razie jest tajemnicą - mówi.

Jednym z pomysłów na obejście zakazu wywieszania billboardów jest zastąpienie ich mniejszymi citylightami - podświetlanymi ulicznymi reklamami. Ustawa zabrania bowiem reklamowania się na powierzchniach większych niż dwa metry kwadratowe. Innym pomysłem są krótkie spoty rozsyłane do abonentów telefonów komórkowych, w czasie których polityk będzie zachęcał do głosowania na niego.

Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna mówi, że wyobraża sobie kampanię wyborczą bez spotów i billboardów. - Ludzie by odetchnęli. Ja też - mówi.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (9)
Politycy już kombinują jak obejść zakaz spotów i billboardów
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 3 razy 3

  ......Jeśli politycy już kombinują jak obejść prawa, które uchwalili, to ja się pytam: To kto tu k-u-r-w-a ma dać ludziom przyklad jak postępować?!!!! Nic prostą drogą. Wszędzie matactwa, krętactwo, sitwa i szemrane sytuacje..... Półświatek k-u-r-w-a... Zaczęło Prawo i Sprawiedliwość....- jakiś tragikomiczny żart historii....

 • adalbert.13

  Oceniono 3 razy 3

  @2151: jesteś biednym wyrobnikiem, któremu palcem pokazano

 • siarymon

  Oceniono 2 razy 2

  kto nie chce popełnić samobójstwa niech głosuje na PO i kto chce żyć w normalnym kraju niech głosuje na PO

 • adalbert.13

  Oceniono 4 razy 2

  Jak patrzę na te zdjęcie to szlag mnie trafia, że jedna z największy piuardeskich szmat,
  współtwórczyni, mało co, snu o potędze rodzimego nazi, stratuje w barwach PO na Śląsku.

  F A T A L N I E !!!

 • siarymon

  Oceniono 1 raz 1

  mffe2151@ chory jesteś ty że to czytasz padalcu

 • siarymon

  Oceniono 1 raz 1

  już zapomiał o żałobie osrał brata i bratową i rzuca trującym jadem

 • limanowa2009

  Oceniono 1 raz 1

  Jak obejść obowiązujące prawo. Do tej pory myślałem że to wyzwanie dla przestępców i cwaniaków. A robi to jedna z największych partii i dodatkowo z Prawem nazwie.
  Tylko się śmiać bo co innego można zrobić, ale Polska Katolicka i tak na nich zagłosuje.

 • paw73

  Oceniono 1 raz 1

  Szczerze mówiąc pierwsi z na bilbordach, swe wizerunki wywiesili posłowie i senatorowie Mazowieckiej PO.
  Senator PO Eryk Smulewicz i poseł PO Mirosław Koźlakiewicz, zawiśli na ogromnych bilbordach w połowie Mazowsza, że są z platformy i wspierają konkurs plastyczny w jakiejś mieścinie.
  Panowie tylko zmieniają sobie nazwy imprez, dodajmy ze poseł PO Mirosław Koźlakiewicz, ma majątek 150 mln zł wiec stać go i na kapanie ,która nie jest czysta.

 • mffe2151

  Oceniono 4 razy -2

  A ja czytam pierwszy wpis i można POwiedzieć kto tu pisze czyzby naprawdę tu piszą chorzy !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX