Niesamowita oglądalność skoku Felixa. TVN24 pokonał stacje ogólnopolskie

mm
15.10.2012 , aktualizacja: 15.10.2012 19:38
A A A
Felix Baumgartner podczas skoku

Felix Baumgartner podczas skoku (Fot. AP)

TVN 24, transmitując skok Felixa Baumgartnera, miał najlepszy wynik spośród wszystkich polskich stacji telewizyjnych - podaje portal Press.pl. To rekord, jeśli chodzi o oglądalność TVN24. Podczas transmisji stacja odnotowała 22-proc. udział w rynku, wyprzedzając m.in. TVP1, TVN i Polsat.
Felix Baumgartner w niedzielę rzucił się z wysokości 39 043 metrów. Austriak w ramach misji Red Bull Stratos ustanowił trzy rekordy - najwyższego załogowego lotu balonem, skoku spadochronowego z największej wysokości i największej prędkości podczas swobodnego spadania (1137 km na godz.). Widzowie na całym świecie śledzili transmisję w wydarzenia. Była ona też najchętniej oglądanym programem w polskiej telewizji.

- W niedzielę 14 października w kulminacyjnej fazie transmisji skoku Baumgartnera (19.19 - 20.16), TVN 24 osiągnął 22 proc. udziału w rynku - informuje portal Press.pl. Jak dodaje, udział TVP 1 wyniósł w tym czasie 16,3 proc., TVN - 13,4 proc., Polsat - 10,9 pro., a TVP 2 - 8 proc. (Dane Press.pl podaje za Nielsen Audience Measurement).

Jeszcze lepszy wynik TVN24 odnotował w porównaniu ze stacjami komercyjnymi. Udział TVN 24 w tej grupie wyniósł 25,5 proc. (TVN - 14,6 proc. TVP 1 - 11,8 proc., Polsat - 11,1 proc., TVP 2 - 5,3 proc.). Jeśli chodzi o wyniki całodobowe, TVN zajął piąte miejsce z 6,4-proc. udziałem w rynku (TVN - 14,5 proc., TVP 1 - 12,3 proc., TVP 2 - 12,2 proc., a Polsat - 11,4 proc). Dla porównania, w sierpniu 2012 udział w rynku TVN24 wyniósł 3,27 proc.

Z kolei, jak podaje BBC, transmisję skoku na YouTube obejrzało rekordowe 8 milionów osób.

Zobacz także
 • Austriacki wyczynowiec Felix Baumgartner w marcu 2012 roku wyskoczyłz balonu na wysokości 29 km nad Ziemią i spadał z szybkością ponad 800 km na godzinę. Podniebny nurek wylądował bezpiecznie na pustyni w pobliżu Roswell w stanie Nowy Meksyk. Specjaliści o sponsorowaniu skoku Felixa przez Red Bulla: Należy się marketingowy Nobel
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • avatar

  ojciec.scholastyk

  Oceniono 6 razy 4

  Nasz Baumgartner- Arcyprezes , przekracza barierę wdzięku średnio raz w tygodniu i też lubimy oglądać jak to robi...

 • avatar

  ciemnyludd

  Oceniono 3 razy 3

  To jest tak samo jak z popularnością sportu.... Kiedy z zalewu medialnego kitu wyłoni się CZŁOWIEK ze swoją ambicją, odwagą, strachem i postawi wyzwanie LOSOWI, przygotowując się do tego latami.... To wszystko było tutaj ale NIEBYWALE SKONCENTROWANE...a stawka tego wyzwania była wyższa niż zwykle ... Szacunek dla Baumgartnera i szacunek dla jego poprzednika który go prowadził, a sam wcześniej wykonał podobny skok 50 lat wcześniej. W ich towarzystwie znajduje się również i nastolatka z Australii, która niedawno opłynęła samotnie jachtem Ziemię ..... I jak tutaj były tam również podobne komentarze durniów z za klawiatury, że co to za wyczyn skoro "nowoczesna technika"....itd...

 • avatar

  buk.horror.dulszczyzna

  Oceniono 5 razy 1

  Ta oglądalność to INCYDENT,a normalnie tego nikt nie oglada..
  Baumgartner..przeżył skok z 39km...OK...to teraz niech przeżyje za 600zł netto w Polsce.Zastrzegam sobie prawa autorskie i TV24 powinna podpisać ze mna stosowna umowę.
  Baumgartner..podejmujesz wyzwanie?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane