TV Trwam: To dzięki nam obejrzycie w TVP mecz Polska - Anglia

Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk

Dyrektor Radia Maryja, ks. Tadeusz Rydzyk (Fot. Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta)

Gdyby nie TV Trwam meczu Polska - Anglia nie można byłoby oglądać w telewizji publicznej - podaje na swojej stronie telewizja o. Rydzyka cytując przy tym wypowiedź posła PiS-u Andrzeja Jaworskiego. Wg polityka TVP nawet przepłaciła za transmisję, bo stacja z Torunia zapowiedziała, że chce transmitować mecz.
Dziś na Stadionie Narodowym mecz Polska - Anglia, który będzie transmitowany przez Telewizję Polską. TVP "początkowo nie chciała podjąć się bezpłatnego transmitowania meczu, przeciwnie do TV Trwam" - podkreśla telewizja o. Rydzyka. Mecz zaczyna się o 21.

Wg posła Jaworskiego TVP wykupiła transmisję meczu za kwotę znacznie przekraczającą warunki rynkowe dopiero po tym, jak taki zamiar zapowiedziała to TV Trwam: - Gdyby nie cała akcja TV Trwam i możliwość udostępnienia widzom tego meczu, Telewizja Polska do tych negocjacji najprawdopodobniej by nie przystąpiła. Telewizja Polska w momencie, kiedy poczuła oddech konkurencyjnej stacji, straciła poczucie zdrowego rozsądku i zapłaciła za transmisję tego meczu kwotę znacznie przekraczającą warunki rynkowe.

- Jestem przekonany, że gdyby nie to, że TV Trwam była zainteresowana transmisją tego meczu, kibice nie mogliby oglądać meczu na kanale otwartym, ogólnopolskim. Telewizja Polska na pewno przestraszyła się tego, że konkurencyjna stacja, o której zresztą przewodniczący KRRiT wypowiadał się, że nie ma środków finansowych na koncesję, była zainteresowana możliwością i była przygotowana technicznie do puszczenia tego meczu. Gdyby nie inicjatywa TV Trwam, kibice nie zobaczyliby walki o mundial na antenie ogólnopolskiej - dodał poseł Jaworski.

Wg niego to dzięki telewizji Rydzyka TVP zrezygnowała z emisji na kanale PPV.

Mecz będzie można śledzić także na Gazeta.pl - w relacji na z Czuba i na żywo. Start relacji o 18.

Komentarze (11)
TV Trwam: To dzięki nam obejrzycie w TVP mecz Polska - Anglia
Zaloguj się
 • rot.leszek

  Oceniono 21 razy 17

  Ponoc Rydzyk mial osobiscie komentowac ten mecz...

 • villk

  Oceniono 13 razy 11

  tytuł transmisji .."mecz niedokończony"

 • villk

  Oceniono 11 razy 9

  Modlitwa Ojca Pleksika....

  "....mój ci pleksik , mój ci on , po wielokroć....."

 • anzimonek

  Oceniono 6 razy 6

  Ja nawet oddałbym publiczną telewizję Rydzykowi - od razu i za darmo.... ale bez abonamentu...niech ma i tak tego nie oglądam!

 • dozarty

  Oceniono 4 razy 2

  No i zobaczyliśmy rydzyku!

 • gtpress

  Oceniono 2 razy 2

  od lat glosze, ze polaczenie kapitalu z propganda przynosi rekordowe zyski, karol m. & jozek g. tancza w Niebie z radosci......a politolodzy spiac szukaja przyczyn tam, gdzie tych przyczyn nie ma, w snie, nie na jawie......

 • gtpress

  Oceniono 4 razy 2

  pelny ekumenizm......

 • chri-s48

  Oceniono 4 razy 2

  Tutaj akurat komentarz jest zbędny.........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Serwis informacyjny

DOSTĘP PREMIUM