TokFm >  Media

Katarzyna Dowbor zwolniona z TVP. "Będą kolejne redukcje"

mm
09.05.2013 , aktualizacja: 09.05.2013 08:11
A A A
Katarzyna Dowbor

Katarzyna Dowbor (Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta)

Po prawie 30 latach Katarzyna Dowbor została zwolniona z TVP - informuje Presserwis. - Trwa reorganizacja i można się spodziewać kolejnych zwolnień - mówi Press rzeczniczka stacji.
TVP nie podała powodu zwolnienia Dowbor.

"Trwa reorganizacja"

Katarzyna Dowbor zaczęła pracę w telewizji w 1983 roku - przypomina Press. Pracowała przy tworzeniu takich programów jak "Pegaz", "Studio Lato", "Pytanie na śniadanie". Jej ostatni program to "Alchemia zdrowia i urody w TVP" w TVP Warszawa.

- Trwa reorganizacja i można się spodziewać kolejnych zwolnień - mówi Press rzeczniczka stacji. Jednak jak zapewniono, Telewizja Polska nie planuje zwolnień grupowych.

Zmiany w TVP i wojna o Miodka

Wcześniejszą zmianą w TVP było zdjęcie z anteny programu prof. Jana Miodka. Jednak w tym przypadku spotkało się to z ogromnym protestem widzów. Powstała grupa na Facebooku sprzeciwiająca się tej zmianie. TVP częściowo przychyliła się do opinii widzów. Program prof. Miodkaprzenosi się do TVP Polonia, jednak nie zniknie zupełnie.

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

 • 11
 • 2
Komentarze (45)
Zaloguj się
 • avatar

  empiryk_pl

  Oceniono 1 raz 1

  Drodzy koledzy. Trzeba spojrzeć na ten problem szerzej. Telewizja powoli się wypala. Nie chodzi tu tylko o TVP, ale ogólnie o telewizję, jako instytucję. W dobie internetu, wszystko co jest w telewizji możemy znaleźć w internecie. I nawet duuużo więcej. Co może przyciągnąć oglądających do telewizji? Według mnie: niebanalna formuła programu, nie zaczerpnięta z zagranicy, o wyważonych granicach, z niekontrowersyjnym prowadzącym i długością programu, która pozwala na wyczerpanie tematu. Moim zdaniem nie jest możliwe, aby stworzyć program dla wszystkich grup wiekowych, dlatego TVP1 powinno być dedykowana dla pokolenia dojrzałego w poprzedniej epoce historycznej, natomiast TVP2 dla pokolenia młodzieży, która nie jest zainteresowana niezrozumiałą dla nich tematyką. W obecnym kształcie mamy w ramówce po kolei (np. w TVP2): denny i drętwy serial Barwy szczęścia (wzorowany na Modzie na sukces); najprzyzwoitszy teleturniej Jeden z dziesięciu; typowo ogłupiający i małostkowy serial Rodzinka pl (dedykowany chyba dla burżuazji, która wszystkiego ma pod dostatkiem; tak na marginesie zastanawialiście się kiedyś, jak musi się czuć dziecko przebywające w domu dziecka, kiedy ogląda tego typu seriale?). Uważam, że telewizja osiągnęła swoje apogeum i za kilka dekad zniknie śmiercią naturalną jak kasety VHS.

 • avatar

  robert9998

  Oceniono 4 razy 0

  Wielkie stacja w Anglii USA Francji, nie wyrzucają swych ikon ,tylko dlatego,ze się zmieniły z wiekiem.
  Pani Dowbor, ma klasę i bdb. wie jak się zachować przed kamerą, i poza nią również.
  Gwiazdą TVP stała się Urszula Hincz, córka prezentera Andrzeja Turskiego,kobieta o oszczędnej urodzie i wiedzy, ale ma koneksje min. z partii rządzącej.
  Od 2006 TVP wyrzuca tych,którzy nie popierają wodzów.

 • avatar

  limanowa2009

  Oceniono 5 razy 5

  i pomyśleć ze to wszystko, ten żenujący cyrk- za nasze czyli abonamentowe pieniądze.

 • avatar

  glit64

  Oceniono 4 razy 2

  I oto macie Państwo obraz polskiego dziennikarstwa (tak, TOK FMu to też dotyczy). Zamiast rozdmuchać sprawę wyrzucenia pasażerów z wykupionymi biletami z pociągu, na rzecz jakiejś bandy, dokonaną prze Policję Państwową(??), Oni robią newsa ze zwolnienia jakiejś babiny z tv!!!. CHWDP!

 • avatar

  glit64

  Oceniono 3 razy 3

  A kogo to obchodzi?

 • avatar

  smutny_krasnoludek

  Oceniono 4 razy 4

  TVP nie ma kasy na kolejne telenowele pisane i produkowane przez firmę pani Łepkowskiej to musi ludzi zwalniać. Niedługo nie zostanie tam nikt poza dyrektorami i "gwiazdami".

 • avatar

  opornik2

  Oceniono 6 razy 6

  Najwyższy czas zlikwidować Janowskiego i jego program ;"jaka to melodia".Jest to najdroższa chała w telewizorni publicznej i ma najmniejszą oglądarność.

 • avatar

  konus33

  Oceniono 8 razy 8

  TVP to jest jedyny zakład w polsce jaki po 89 roku nie został dostosowany do wymogów rynkowych . Mimo że to oni przez lata szczekali ze srebnego ekranu jak to upadający zakład jeden czy drugi ma przerosty zatrudnienia . Nie jest tajemnicą że tvp to przechowalnia całej masy znajomych królika siędzą te istoty na stołkach i biorą wielką kasę a że nie mają co robić gryza się tam jak szczury w klatce z nudów . w tej telewizji także różne dowbor lisy i inne pociechy komunistycznych notabli robia interesy życia otrzymując pensje miesięcznie o jakich zwykły polak może pomarrzyć w skali roku taka lisowa przychodzi i odchodzi z tvp co pół roku biorąc po 600 tyś odprawy za kazdym razem a jesli chodzi o tą ruda stara łupe to juz dawno powinna dostać buta na pozegnanie . Teraz na pewno ustawi się w pośredniaku po 700 złotowy zasiłek hehehehehe

 • avatar

  enedue3

  Oceniono 4 razy 0

  Typowe akcje PO zwolnić by przyjać swoich. Zaczęło się od fotografa premiera :) Zakładam się, że zadnych oszczedności nie będzie a skład osobowy firmy TVP wzrosnie !
  Przyjęto do pracy Lis -icę by wyrzucić Dowbor i zamknąć okienko Miodka. Dziekie obyczaje od 2007 roku wkradły się, w każdej dziedzinie życia gospodarczego, administracyjnego, kulturalnego. Pora na zmiany.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane