TokFm >  Media

Andrzej Turski w szpitalu po zawale. Znany dziennikarz był trzy razy reanimowany

mig
06.12.2013 , aktualizacja: 06.12.2013 20:17
A A A Drukuj
Andrzej Turski

Andrzej Turski (Fot. Arek cichocki / AG)

Prowadzący od 2002 r. "Panoramę" znany dziennikarz Andrzej Turski dostał w czwartek ataku serca. Trafił do szpitala, trzykrotnie był reanimowany - informuje "Polskie Radio". Dziennikarz planował odejść z zawodu, na razie jednak nie zdążył pożegnać się z widzami.
W najbliższą niedzielę Turski miał po raz ostatni podziękować widzom "Panoramy" za obecność przed telewizorami. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy to nastąpi. Po zawale serca dziennikarz trafił do szpitala - informuje "Polskie Rado". Lekarze reanimowali go trzykrotnie. Turski wciąż jest nieprzytomny, leży na OIOM-ie.

Wieloletni dziennikarz "Panoramy" planował odejść

Andrzej Turski ukończył filologię polską i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Pracę jako dziennikarz rozpoczął w latach 60. w redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia. Od 1989 r. prowadził kolejno w TVP1, TVP2, TVP3 i od niedawna w TVP Info program "7 dni świat".

Od 2002 r. Turski prowadził też "Panoramę", jest gospodarzem jej weekendowych wydań. Niedawno poinformował, że planuje odejść z programu.

- Nie mogę ciągle tak zasuwać. Facet, który ma 70 lat, nie może robić 14 programów miesięcznie - mówił o powodach rezygnacji z pracy w wywiadzie dla portalu press.pl.

"wPolityce" sugeruje: Turski pił? TVP: idziemy do sądu

Turski latami walczył z nowotworem, ostatnio zmagał się z cukrzycą. Niedawno w trakcie jednego z programów najwyraźniej nie czuł się dobrze. Portal braci Karnowskich "wPolityce.pl" zasugerował, że dziennikarz był pod wpływem alkoholu. TVP zapowiedziała, że pozwie "wpolityce.pl" do sądu za zniesławienie.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>> A tutaj wersję na Windows Phone >>>

Zobacz także

Zobacz więcej na temat:

  • 1
Komentarze (5)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Napisz do TOK FM

Czekamy na Twoje opinie

Administratorem danych osobowych jest Agora S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Czerska 8/10, 00-732 Warszawa. Podanie danych osobowych jest dobrowolne. Osobie, której dane dotyczą przysługuje prawo wglądu do danych osobowych oraz ich poprawiania.