Koniec R.E.M.! "Do naszych Fanów i Przyjaciół..."

"Do naszych Fanów i Przyjaciół: zdecydowaliśmy się zakończyć działalność". Legendarny amerykański zespół REM - po 31 latach - przestaje istnieć.
- Do naszych Fanów i Przyjaciół: jako R.E.M, jako przyjaciele na całe życie, jako współpracownicy, zdecydowaliśmy się zakończyć działalność naszej grupy - ogłosił zespół na swojej stronie internetowej. - Odchodzimy z poczuciem wdzięczności, spełnienia oraz zdumienia tym, co udało nam się osiągnąć. Do wszystkich, którzy kiedykolwiek byli poruszeni naszą muzyką: dziękujemy, że nas słuchaliście - napisali członkowie zespołu.

"Zbudowaliśmy razem coś wyjątkowego... ale wszystko musi się kiedyś skończyć. Pewien mądry człowiek powiedział: trzeba wiedzieć, kiedy odejść. My chcieliśmy odejść we właściwy sposób, po swojemu - powiedział lider grupy Michael Stipe.

Michael Stipe, Mike Mills i Peter Buck podziękowali wszystkim fanom. Formacja REM wydała 15 płyt, kilka z nich otrzymało status poczwórnej platyny. Sprzedawały się zarówno ich liczne single jak i albumy; do najbardziej znanych należą "Out of Time" czy "Automatic for the People". Ostatnia płyta, "Collapse Into Now" ukazała się w marcu tego roku. Krytycy i fani cenili REM za oryginalne aranżacje, charakterystyczne gitary, dobrze pisane chórki czy bardzo melodyjną linię basu.

Za co zapamiętacie R.E.M.?

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny