Złote Maliny: "And the loser is..."

"Seks w wielkim mieście 2" i "Wampiry i Świry" to filmy nominowane do Złotych Malin. Jak co roku, w przeddzień uroczystości rozdania Oscarów odbędzie się gala "antynagród". O uhonorowaniu najgorszych filmów i aktorów decydują wspólnie krytycy i widzowie.
W kategorii najgorszy film nominowane są m.in.: "Dorwać byłą", "Ostatni władca wiatru", "Seks w wielkim mieście 2", "Saga Zmierzch: Zaćmienie" oraz "Wampiry i Świry".

Nominowani w kategorii najgorszy aktor są m.in.: Jack Black za rolę w filmie "Podróże Guliwera", Gerard Butler za film "Dorwać byłą" oraz Robert Pattinson za role w filmach "Twój na zawsze" oraz "Saga Zmierzch: Zaćmienie". Złotą Malinę w kategorii najgorsza aktorka może otrzymać m.in. Jennifer Aniston za rolę w filmach "Dorwać byłą" i "Tak to się teraz robi", Miley Cyrus za kreację w filmie "Ostatnia piosenka" oraz Kristen Stewart za rolę w filmie "Saga Zmierzch: Zaćmienie".

Złote Maliny są przyznawane na dwadzieścia cztery godziny przed rozdaniem Oscarów. Do paradoksalnej sytuacji doszło w zeszłym roku. Sandra Bullock otrzymała Złotą Malinę jako najgorsza aktorka roku za rolę we "Wszystko o Stevenie", ale już następnego wieczoru odbierała złotą statuetkę za najlepszą rolę aktorską w filmie "Weilki Mike. The Blind Side". Bullock była jedną z czterech osób w historii przyznawania Złotych Malin, która osobiście odebrała statuetkę.

Złote Maliny, tradycyjnie uzupełniające galę Oscarową, zostały wymyślone przez krytyka filmowego Johna Wilsona w 1980 roku.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (2)
Złote Maliny: "And the loser is..."
Zaloguj się
  • lena142

    Oceniono 1 raz 1

    Loser, nie looser. Jeśli macie problem z angielskim, radzę wynająć tłumacza :)

  • passtorian

    0

    Veri gud, lena142. A+ Format over content dilemma. A przeciez chodzi o to zebys sie wypowiedziala na inny temat. We do not spik inglish hier.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX