Serial "Glee" nagrodzony Oskarem środowisk LGBT [WIDEO]

Kultowy amerykański serial musicalowy zatriumfował na corocznej gali rozdania nagród medialnych amerykańskiego Sojuszu Gejów i Lesbijek Przeciwko Dyskryminacji w Los Angeles. Głównymi bohaterami "Glee" są nastolatkowie "odstający" od amerykańskiej normy: pełni kompleksów i ze skomplikowaną tożsamością.


"Glee" został uhonorowany za odważny komentarz do życia społecznego w Stanach Zjednoczonych. Serial wykorzystując typowe postacie 'niepopularnej' młodzieży szkolnej i podejmuje dyskusję na temat rasizmu, homofobii, etnicznych stereotypów, macierzyństwa nieletnich i stosunków rodzinnych.

Fabuła opowiada o zespole szkolnym, który tworzą pełne kompleksów i problemów z otoczeniem nastolatki: inwalida - klasyczny kujon szkolny, otyła czarnoskóra dziewczyna, Azjatka, feministyczny w zachowaniu gej, niezbyt inteligentna szkolna gwiazda footballu, Żydówka wychowana przez parę gejów i królowa cheerleaderek.

Wyróżnienie GLAAD otrzymały też serial "Modern Family" i reality show "Project Runway", amerykański odpowiednik naszego "Top-Model". Nagrody przyznawane przez sojusz GLAAD (Gay & Lesbian Alliance Against Defamation) cieszą się estymą środowiska filmowego i w tym roku rozdane były po raz 22.

Zobacz wszystkich nominowanych:Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny