Komentarze (475)
"Hit" sieci - ZUS jak Amber Gold? "Straszny populizm - jest jedna, zasadnicza różnica..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • long.live.revolution

  Oceniono 30 razy 30

  Populizm czy nie, te 7 stów miesięcznie, których w życiu na oczy nie zobaczę, muszę płacić miesiąc w miesiąc, w przeciwnym razie będę miał baaardzo poważne kłopoty.

 • michaelus_maximus

  Oceniono 37 razy 29

  hehe jesli ktos oskarza innych o populizm nie powinien mowic, ze w zusie "odprowadzone są nasze składki, na emerytury rodziców i dziadków". to jest dopiero populizm, wciskac ludziom kit, ze placa na swoich dziadkow i rodzicow. jak ktos nie ma dziadkow i rodzicow to na kogo placi??? to takie mile porownanie, zeby ludziom latwiej bylo sie pogodzic z tym, ze sa okradani przez panstwo i rzad. tymczasem nasi protoplaci tak samo odprowadzali i odprowdzaja skladki na zus.

  zreszta populizmem jest tez stwierdzenie, ze pieniadze w zusie sa gwarantowane przez panstwo. tam nie ma zadnych pieniedzy, tylko zapisy na kontach. prawdziwe pianiadze byly w ofe, ale TUSK sie do nich dobral i PO nam je zabral, wmawiajac polakom, ze tylko powiekszaly dlug publiczny. to prawda ze powiekszly, bo pansto te pieniadze ofe min. pozyczaja panstwu poprzez kupowanie obligacji. TUSK zapomnial tylko powiedziec, ze kwota, ktora powiekszala dlug publiczny, czyli to oprocentowania, to wlasnie premia, ktora kazdy uczestnik funduszu dostawal od panstwa za to, ze pozyczyl mu pieniadze. no ale glupie polskie lemingi przelkana wszystko, bo czytaja prorzadowe media i sluchaja prorzadowego radia i wydaje im sie, to co widza w tv to fakty, a tam rzeczywistosc jest ubawrwiona i wszystko opiera sie glownie na straszeniem ludzi pisem.
  nawet o aferze z psl i tasmami wszyscy jakos zapomnieli, bo nagle po wielu latach dzialnosci amber gold, rzadowe instytucje postanowily nagle zajac sie tym problemem. jednym slowem PO wyciagnelo asa z rekawa w odpowiednim momenci, a premier przyznal jedynie, ze jego instytucje bycmoze dzialaly troche opieszale, ale na pewno w dobrej wierze... no coz, mi sie wydaje, ze zwyczajnie mialy to w du... a teraz tez zabrali sie za zlotego chlopca, zeby nikt nie zobaczyl, ze im lata rzadow tez niemalo ozlocily...

 • absynna

  Oceniono 30 razy 28

  Ja mam znajomych, co za 1000 euro stali się obywatelami Wenezueli, ze złości na ten kraj, jak sie dzieciaki ciężko pochorowaly i mimo płacenia całe życie składek i tak musieli ponad 80 tys. wywalić na leczenie. Dalej tu mieszkają, do nowej ojczyzny się nie wybierają, ale jak stwierdzili "więcej na złodziei płacić nie będą".
  I niestety, tak to wygląda. Po co w ZUSie, który posiada dwa produkty dla klientów tj. renty i emerytury, pracuje tyle luda w pałacach? Nie mogę tego ogarnąć, jak to jest możliwe, gdzie cyfryzacja, informatyzacja? Po co tam jest tyle tych bab, po co tyle siedzib, wypasionych kosmicznie, dlaczego zaświadczenia o niezaleganiu nie mogę sobie sama ściągnąć gdzieś z systemu? Jak to możliwe że coś, co żyje tylko dzięki nam, zdobyło nad nami władzę, której nijak nie da sie ukrócić? Ta instytucja osiągnęła już taki poziom biurokratyzacji, że wszelkie jej wysiłki są wkładane w utrzymanie i rozwijanie instytucji dla istnienia samej instytucji,a nie dla świadczenia usług publicznych dla obywateli.

 • malgoska_k

  Oceniono 27 razy 27

  te gwarancje Panstwa mozna sobie w ramke oprawic i powiesic na scianie - tyle sa warte

  jak nie bedzie kasy na wyplaty emerytur rent to i tak powiedza: " Uparl sie cham i mu daj, no sdkad wezme - jak nie mam ? "

  tudziez uslyszymy

  "Nie mamy Panskich pieniedzy i co nam Pan/i zrobi ? "

 • queserasera

  Oceniono 27 razy 27

  2w1!

  Dowiadujemy się znanej(!) prawdy o ZUS a zarazem o tym, że Głogowski jest idiotą... co też było raczej klarowne :)

 • aone

  Oceniono 30 razy 26

  Wplaty na zus to nic innego jak dojenie obywateli i obowiazkowy haracz placony mafii jaka jest tzw. panstwo. W zamian dostajesz albo nic albo ochlapy.

 • remo29

  Oceniono 28 razy 26

  Gwarantowane przez Państwo? Jakie państwo? Państwo Kowalscy, Nowakowie itd. Gdyby Nowakowie dokładali ze swojej kieszeni do AG, to też miałby się świetnie i wszyscy dostawaliby swoje pieniążki że hej. To jest dopiero populizm.
  --
  parada karzełków

 • wicipinski

  Oceniono 27 razy 25

  Jeżeli dziś, przy proporcji 3 płatników do 1 świadczeniobiorca ZUS generuje stratę, którą musi pokryć skarb państwa to ciekawe czy starczy wam wyobraźni co będzie przy proporcji 1:1? Taka proporcja będzie około 2030, czyli w latach kiedy będę potencjalnie przechodził na spoczynek. Mam taką wizję, że próg wieku bedzie oscylował w okolicach 80, a kwota emerytury w okolicy 500-600 zł

 • prof.miauczur

  Oceniono 29 razy 25

  Ale jest podstawowa różnica między porównywanymi instytucjami - pieniądze w ZUS są gwarantowane przez Państwo. W Amber Gold - nie.

  No właśnie. I to jest ta straszna różnica. Bo jak w Amber Gold zabraknie pieniędzy to stracą tylko Ci co tam umoczyli. Jak w ZUS zabraknie pieniędzy to państwo sięgnie po gwarancję. Czyli kasę nas wszystkich :D

 • jerry.uk

  Oceniono 24 razy 24

  Głogowski zmarnował okazję, żeby powiedzieć jak jest, że ZUS rzeczywiście jest piramidą finansową. Zamiast tego gada pierdoły, że to populizm. Mówi to, czego chce System i on dostanie emeryturę, natomiast dzisiejsi 30-latkowie już nie.

 • jungleman

  Oceniono 24 razy 24

  czy ZUS jest czy nie jest piramidą, nie chce mi się dywagować, jedno jest pewne: na 100% jest organizacją przestępczą.

 • konto.do.komentarzy

  Oceniono 26 razy 24

  "Choć obie "firmy" obiecują "złote góry", to w przypadku ZUS (właśnie przez gwarancję państwa) otrzymanie wypłaty jest więcej niż prawdopodobne. Czemu? Bo jak kasy nie starczy, to np. sprzeda się obligacje."
  A co jak ktoś obligacji nie będzie chciał kupić? Co wtedy? A ta pewność wypłaty... no cóż. Dostaniemy wypłatę, ale wysokością środków państwo może dowolnie manipulować. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby dzisiejsi 30 latkowie dostawali na emeryturze równowartość np.: dzisiejszych 100 zł. Wszystko będzie legalne i zgodnie z prawem :).

 • kflynn

  Oceniono 23 razy 23

  No proszę, jaka laurka dla ZUS.

  "Choć obie "firmy" obiecują "złote góry", to w przypadku ZUS (właśnie przez gwarancję państwa) otrzymanie wypłaty jest więcej niż prawdopodobne."

  No prawdopodobne... tylko co z tego skoro będzie to tyle co kot napłakał i w niczym nie będzie stanowiło ekwiwalentu tych wszystkich wpłat przez lata.

 • color.one

  Oceniono 23 razy 23

  zaraz zaraz... co niby jest gwarantowane przez panstwo odnosnie zuc ? umrzesz przed 67 rokiem, pieniadze przepadaja, umrzesz po kilku latach, pieniadze w postaci zalosnej emerytury i tak beda mniejsze niz zgromadzony kapital, srodki w zus nie sa dziedziczone... gdzie wiec populizm ? gdyby amber gold nie upadl (za sprawa nagonki na plichte)....

 • andrzejto1

  Oceniono 22 razy 22

  Jest pewien poziom skretynienia który można zaakceptować. Ale to co prezentuje Pan Maciej Głogowski przekracza wszelkie granice. Jakie gwarancje ma ZUS? W ramach tych gwarancji właśnie podwyższono wiek emerytalny. Nie ma żadnych gwarancji. Państwo jest prawie niewypłacalne. De facto przekroczono konstytucyjne progi ostrożnościowe, a ty taki "śpec" plecie pierdoły o gwarancjach...

 • big.ot

  Oceniono 26 razy 22

  "Ale jest podstawowa różnica między porównywanymi instytucjami - pieniądze w ZUS są gwarantowane przez Państwo. W Amber Gold - nie."

  Ha ha ha ha ha ha ha :D

  Ależ się uśmiałem. Jak zabraknie pieniędzy w kasie państwowej to "gwarancją" państwa będzie można sobie co najwyżej dooopcie podetrzeć. Pięknie to widać na przykładzie Grecji, gdzie z braku pieniędzy w kasie państwowej tnie się emerytury...

 • pawel949

  Oceniono 24 razy 22

  Państwo gwarantuje wypłaty z ZUS finansując je z obligacji. Tylko, że system obligacji państwowyc to właśnie jedna wielka piramida, finansująca wysokie oprocentowanie nowymi emisjami obligacji.

 • wicipinski

  Oceniono 24 razy 22

  To że zus jest patologią wie prawie każdy (prawie bo wyłączam pracowników z szacownym prezesem na czele), ale znacznie większą patologią jest fakt, że nikt nawet nie próbuje podjąć dyskusji co z zusem zrobić i jak wybrnąć z tego chocholego tańca. Ile jeszcze czasu pies może żywić się własnym ogonem?

 • czterdziestyiczwarty

  Oceniono 26 razy 22

  ZUS to zalegalizowana za czasow PRL-u organizacja przestepcza stworzona aby sciagac od obywateli haracz czyli okradac ich z 48% wynagrodzenia pozornie "wolnego od podatkow". W swoim czasie chcialem przestac placic skladki na ZUS i dostac te pieniadze w swoje rece i zainwestowac samodzielnie . Powiedziano mi ,ze jedyny sposob aby uniknac tego bezczelnego okradania t nie pracowac. Dopoki ZUS istnieje i okrada ludzi dopoty nie mozna mowic o calkowitym upadku komunizmu w Polsce, Dzieki temu ,ze nadal istnieje ZUS nadal funkcjonuja antydemokratycznei przestepcze mechanizmy rodem z PRL-u.

 • fotd

  Oceniono 26 razy 22

  OFE to dopiero dziadostwo. Ostatnio dostałem zestawienie ze swojego i się załamałem. W ujęciu rok:rok straciłem. Znieście obowiązek wpłacania do tego byleczego. Nie chcę aby moimi pieniędzmi obracały instytucje finansowe,które myślą jedynie o swoich zyskach,które pokrywają z moich strat

 • wieza_babel1

  Oceniono 21 razy 21

  Na ZUSowską hupcę jest konkretny paragraf kk:

  Art. 286. § 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

 • misiu-1

  Oceniono 25 razy 21

  Hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha
  Ale mnie ten śmieszny facet z rynszTOK FM rozbawił.
  ZUS ma gwarancje Skarbu Państwa? I co te gwarancje gwarantują? Że kiedyś coś dostaniemy? Na razie w wieku 67 lat, a jak forsy znów zabraknie, to 75 albo i 90?

 • kkastr

  Oceniono 20 razy 20

  Bzdura, bzdura, bzdura!!! Państwa bardzo często bankrutują i odmawiają wypłaty tych niby gwarantowanych świadczeń! W ostatnich 20 latach zbankrutowało co najmniej kilkanaście państw! W tym kilka w Europie. Wiec gadanie o tym, że państwo coś gwarantuje jest po prostu śmieszne. Spytajcie swoich dziadków np. o gwarantowane środki z obligacji II RP. Państwa za pomocą kryzysów lub wojen (często celowo wywoływanych) wyjaśnią każdą niegodziwość i przestaną wypłacać nam emerytury bez mrugnięcia okiem. Tylko w mediach pójdzie PR w jakich to strasznie ciężkich czasach żyjemy, żeby ludzie się z tym pogodzili.

 • gonebosco

  Oceniono 20 razy 20

  jestem pewnien ze jesli znalaz by sie kraj, dwa moze trzy zeby przyjac kolejne trzy miliony Polaków to wtedy zus mialby sie czym martwic !!!!! Zadne gwarancje panstwa nie pomoga !!!!!!

 • dejtrejder

  Oceniono 20 razy 20

  Tabelka to akurat nie populizm tylko czyste fakty! Brawa dla twórców tabelki! NIE dla przymusowego ZUSu!

 • felucjan

  Oceniono 21 razy 19

  "(...) jednym z kroków ratowania jej przed upadkiem będzie... dodawanie do niej pieniędzy (...)" - to dotyczy zarówno ZUS jak i Amber Gold.

  ZUS różni się jeszcze jednym - tam jestem zawsze tylko petentem, a inwestujący w AG byli przynajmniej dobrze traktowani jak oddawali kasę.

 • logiczny1

  Oceniono 19 razy 19

  G*Wno gwarantowane przez państwo.
  Jak buce z Wiejskiej uchwalą nowelizację, że NIE SĄ GWARANTOWANE, to nei będą gwarantowane.
  Przypomnę, że PO oszukało miliony Polaków "w trakcie" wydłużając wiek emerytalny - a co im szkodzi w ogóle zlikwidować emerytury.
  Polscy durnie znów pokwękają i dalej będą zaiwaniać na kacyków z Sejmu i Senatu :-DDDDDD.

 • baca124

  Oceniono 19 razy 19

  ZUS = Złodziej nad złodziejami.W ZUS-ie moje kilkaset tysięcy przepada po mojej śmierci gdy nie doczekam
  emerytury TUSKA.!!!!!!!!!

 • zbirone

  Oceniono 19 razy 19

  Co z tego, że państwo gwarantuje otrzymanie wypłat, skoro samo "państwo" to instytucja powstała w celu sprawowania władzy przez garstkę populacji nad dobytkiem i życiem większości. W każdym momencie nieliczna grupa sprawująca akurat władzę w państwie może zmienić umowę społeczną, czyli twój "kontrakt" na życie. Przez dziesiątki tysięcy lat włącznie z XXI wiekiem mamy przykłady, że ludzie sprawujący władzę postanawiali z jakichś powodów mordować, okaleczać albo przeganiać jakąś mniejszość. Dziś za przykład takiego "wypowiadania umowy" czyli przeganiania szkodliwej ludności jest przymusowa emigracja zarobkowa.

 • ch3heg

  Oceniono 19 razy 19

  w tokfm jak zwykle lewicowe brednie. panstwo ma, panstwo da a jak nie ma to zabierze. kiedy w koncu zrozumiecie ze pieniadze nie biora sie z powietrza?

 • absynna

  Oceniono 31 razy 19

  Ale my nie chcemy ratować ZUSu przed upadkiem. Im szybciej się przewróci, tym lepiej.

 • taalyan

  Oceniono 23 razy 19

  ZUS to zwykłe złodziejstwo, ale w obecnym systemie niestety ktoś musi być tym "jeleniem". płacę jako przedsiębiorca ponad 900 zł co miesiąc, aby po przepracowaniu pełnych 40 lat dostać w wieku 67 lat łaskawie 700 zł!

  takiego biznesu i Plichta by nie wymyślił. wpłacam na emeryturę prawie pół miliona a pożyję może te 10 lat (67+) i otrzymam emerytury 80 tysięcy. to gdzie pozostałe 400 tysięcy ja się pytam.

  dlatego jest coraz mniej wpływów z tego tytułu, bo wystarczy znajoma firma za granicą, która zatrudni cię za ułamek etatu z takimże ułamkiem ZUS i masz problem z głowy. tylko musi to być znajoma firma, a nie fikcyjne zatrudnienie. polecam.

 • grandier777

  Oceniono 31 razy 19

  "Ale jeżeli już koniecznie chcemy mówić o ZUS jako piramidzie w odniesieniu do Amber Gold, to jest to nie mniej, nie więcej, jak kolejny argument za podniesieniem wieku emerytalnego czy zmniejszeniem składki do OFE." Brak sensu, a wręcz dojmująca głupota tego stwierdzenia przytłacza.

  Drodzy socjaliści - kradnijcie z umiarem! I nie obrażajcie nas takimi "ekspertami", please...

 • zboon

  Oceniono 20 razy 18

  problem z ZUSem można łatwo rozwiązać - starczy nazwać to badziewie po imieniu - "podatkiem na obecnych emerytów". My wtedy nie bylibyśmy oszukiwani przez urzędników (w szczególności Wincentego), że nasze pieniądze są składane na jakichś wirtualnych kontach, a emeryci nadal będą otrzymywać zasłużone emerytury. I przestanie to być piramidą finansową.

  Btw, jeśli ktoś w wierzy w gwarancje na 40 lat w przód to jest idiotą, bo to znaczy, że wierzy że w takim czasie jest 0% szans na upadek państwa, wojnę, zmianę numerka przy RP, całkowitą zmianę ustroju... Czy kiedykolwiek w historii Polski mieliśmy tak długo trwające, uczciwe państwo?

 • buj_w_chucie

  Oceniono 20 razy 18

  Podstawowa roznica: W AG mozna powiedziec: Ch*j, stracilem, ale grosza wiecej zlodziejom nie oddam. A w ZUS?

 • spokojnaglowa33

  Oceniono 18 razy 18

  "... pieniądze w ZUS są gwarantowane przez państwo"
  Hehe, dopóki państwo jest w dobrej kondycji finansowej, czyli zupełnie jak Amber Gold. Sprzeda się obligacje? Czy Grecja albo Portugalia, kraje w złej kondycji finansowej, są w stanie sprzedać obecnie jakiekolwiek obligacje? To szanowny ekspert o tym nie wie?
  Podatki można też podnosić tylko w kraju z silną gospodarką. Jak gospodarka leży, nie ma komu płacić podatków.

 • kimi1503

  Oceniono 18 razy 18

  Czwartkowa "Gazeta Wyborcza": SIEDEMNAŚCIE reklam opłaconych ze środków publicznych. I CZTERY (małe) reklamy komercyjne. To jest dopiero piramida. Za nasze pieniądze !!!

 • d3vpl

  Oceniono 18 razy 18

  Paradoksalnie artykuł dodaje jeszcze jedne punkt na korzyść Amber Gold. Jak Państwo może gwarantować cokolwiek skoro nie ma pieniędzy, a tylko długi? To już lepsza byłaby gwarancja Amber Gold. Tam te pieniądze rzeczywiście są dopóki ich Pan Marcin nie zajuma.

 • slade1972

  Oceniono 36 razy 18

  Jestem spasiony Bronek
  Z emeryturami kiwnął was Donek
  Ja do bulu lóbię pospać zjeść
  A resztę mam gdzieś

 • narwik

  Oceniono 17 razy 17

  To nie skarb "gwarantuje" tylko przyszli podatnicy. Skarb to my.

 • princepinot

  Oceniono 33 razy 17

  sa trzy zasadnicze roznice:
  1. za roztwanianie srodkow zus nikt nigdy nie odpowie, natomiast jest jakas szansa ze wlasciciele amber gold beda siedziec,
  2. zobowiazania zusu sa zmieniane po wplaceniu pieniedzy, wiec nie moze nawet istniec pojecie gwarancji (bo niby gwarantujemy co?). Jjednoczesnie sa nieuczciwie (takze w tym artykule) prezentowane jako calkowivie gwarantowane. zobowiazania amber gold nigdy nie byly gwarantowane, bo wplacajacy wiedzieli ze sa w prywatnych rekach bez zadnych wiarygodnych zabezpieczen.
  3. amber gold to zadna piramida w porownaniu do zus. zus uzywa przymusu (tak jak organizacje mafijne) dla pozyskania srodkow w celu zapewnienia niokreslonego bezpieczenstwa.

 • jiddu

  Oceniono 23 razy 17

  Wynika z tego, że wystarczą gwarancje państwa, aby klasyczna piramida była całkiem ok :)

 • wezyronly

  Oceniono 17 razy 17

  Rzeczywiście mi gwarancja czegokolwiek" przez państwo... A zwłaszcza ten przepadek w razie smierci i brak możliwości dziedziczena... Toż to jawne złodziejstwo! Gdzie tu mowa o gwarancji?!

 • dataskin

  Oceniono 16 razy 16

  buahahaha, gwarancje Państwa.. moja babcia miała setki obligacji kupionych przed wojną.. dziś leżą zniszczone w szufladzie, nikt ich nie chce kupić

 • p1rat

  Oceniono 16 razy 16

  "Bo jak kasy nie starczy, to np. sprzeda się obligacje."

  co oczywiście jest nieprawdą. zawsze można dowalić wpłacającym poprzez podniesienie wieku emerytalnego albo zmianę wielkości składek

 • elmo_gc

  Oceniono 20 razy 16

  "Ale jest podstawowa różnica między porównywanymi instytucjami - pieniądze w ZUS są gwarantowane przez Państwo. W Amber Gold - nie."

  Czyli w razie kłopotów ZUS Państwo sypnie groszem. Ale, ale... Skąd kase weźmie Państwo? Czy czasem nie od Podatników? To ja już wolę AmberGold. Jego upadek uderzył po kieszeni tylko tych ryzykujących powieżenie mu pieniędzy.

  "Choć obie "firmy" obiecują "złote góry", to w przypadku ZUS (właśnie przez gwarancję państwa) otrzymanie wypłaty jest więcej niż prawdopodobne. Czemu? Bo jak kasy nie starczy, to np. sprzeda się obligacje."

  Aaaaa... Obligacje :) Czyli teraz my dajemy kase na POTENCJALNĄ i ŚMIESZNIE NISKĄ emeryturę dla naszych rodziców i dziadków. Jak się coś sypnie, to się wypuści obligacje i obciąży obowiązekiem spłąty emerytur dla naszych rodziców i dziadków nasze dzieci. Może nawet jeszcze ich przyszłe dzieci, nienarodzone jeszcze ;)

  "Ale jeżeli już koniecznie chcemy mówić o ZUS jako piramidzie, to jednym z kroków ratowania jej przed upadkiem będzie... dodawanie do niej pieniędzy, np. poprzez podniesienie wieku emerytalnego."

  A tu pl.wikipedia.org/wiki/Najstarsi_ludzie mamy liste ludzi którzy może mieliby szansę na otrzymanie emerytury po podniesieniu wieku emerytalnego ;)

  Jedyne wyjście to amputować. Wszystkim żyjącym emerytom wypłacać pieniądze z podatku (tfu,tfu) na ten cel. Pieniądze które są (były?) już w ZUS wypłacić proporcjonalnie do ilości wpłaconych składek (tak by nie zostawić na lodzie ludzi w wieku 'przedemerytlanym'). A jak nie ma tej kasy to latarnie.

 • mistrzunio_swiata

  Oceniono 18 razy 16

  Plichta przynajmniej dał na gibony, zawsze to coś.

 • 123szklarnia

  Oceniono 15 razy 15

  Co gwarantuje ZUS?ZUS, czyli pośrednio państwo gwarantuje, że dostaniemy pieniądze.Państwo zawsze pieniądze może wydrukować.Nie wiadomo tylko, ile tych pieniędzy dostaniemy, a przede wszystkim, co będziemy mogli za nie kupić.Nie wiadomo też od jakiego wieku będziemy te pieniądze dostawali.Od 60, może 65 lat, 67, a może od 80 lat?Zawsze państwo może zmienić wiek emerytalny.
  W sumie, to państwo zapewnia tylko, że dostaniemy kawałki zadrukowanego papieru, który będzie "legalnym środkiem płatniczym".Składka ZUS jest dodatkowym podatkiem, który państwo chce pobierać od wszystkich, ale dawać tylko nielicznym, głównie sferze budżetowej, a szczególni podporze reżimu, czyli mundurowym.Tak naprawdę, to AG było dużo bardziej uczciwe, jak ZUS.Jedna rzecz łączyła prezesa ZUS i prezesa AG.Wielka religijność.Jeden dawał po 100tys złotych na tacę, a drugi na pielgrzymki.

 • little.zybenna

  Oceniono 21 razy 15

  Rownie sensowny ekspert co z Kaczynskiego prawnik. Oprocz politykow nikt nie potrzebuje ZUSu. Gwarancje panstwowe, dobre sobie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX