Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?"

Nastroje w 36. specpułku są nienajlepsze. Jak ustalił reporter TOK FM piloci dowiedzieli się o rozwiązaniu swojej jednostki z mediów. Jeszcze dzisiaj przechodzili normalną odprawę i podział zadań. Tak zresztą będzie jeszcze przez kilka tygodni, bo jednostka będzie rozwiązywana stopniowo.
O tym, że piloci wkrótce stracą pracę ,nie poinformował ich dowódca, a usłyszeli to w radiu czy zobaczyli konferencję premiera Tuska w telewizji.

Atmosfera w jednostce jest nieciekawa. Nie wszyscy piloci znajdą pracę w wojsku lub nowo tworzonej eskadrze śmigłowców. Etatów w innych jednostkach może być dla nich po prostu za mało.

W prywatnych firmach nie wszyscy z nich mogą latać, bo do tego trzeba cywilnych licencji wydawanych przez ULC. Wojskowi piloci takich licencji mieć nie muszą, bo mają uprawnienia nadawane przez Dowódcę Sił Powietrznych.

Likwidacja 36. Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego stawia pod znakiem zapytania pracę i przyszłość wielu osób. Nie chodzi tu tylko o pilotów, ale także o personel techniczny czy administrację zatrudnianą w jednostce.

Jeszcze wczoraj rekrutowali...

Co ciekawe, jak ustaliło radio TOK FM, do wczoraj dla chętnych do pracy w 36. SPLT mogły być przyjmowane zgłoszenia dla chętnych do pracy. Pułk szukał głównie personelu technicznego, ale także pilotów. Wiadomo, że o pracę w tej elitarnej do niedawna jednostce starali się także cywile.

Czempiński zaskoczony dymisjami:Nowy minister pokazał determinację i szybkość działania.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (99)
Koniec 36. pułku: piloci dowiedzieli się z mediów. "Gdzie znajdziemy pracę?"
Zaloguj się
 • biedron78

  Oceniono 12 razy 12

  ciekawe, bo jeszcze niedawno gardłowali, że mało zarabiają i generalnie to robią łaskę, że pracują dla wojska. bo przecież w prywatnych liniach zarobiliby że ho ho!

  rada ode mnie: prywatny przewóz osób. kupić z ostatniej wypłaty 15-letniego passata w dizlu i można śmigać. dalej w branży transportowej.

 • fiwan78

  Oceniono 11 razy 11

  "Gdzie znajdziemy prace" - a co mnie to interesuje. Moze w McDonaldzie. Jak ja strace prace to nikt nie bedzie płakał. Jak jestes facetem, to sie weź w garść płaczku i kombinuj. Polaczkowe marudzenie

 • hooligan1414

  Oceniono 11 razy 11

  "w Polskich Nagraniach dziadek, wezma cie tam na lowce talentow"
  a tak na powaznie - w czasie moich kontaktow z MONem jakis miliard razy slyszalem od trepostwa jacy to oni niesprawiedliwie poszkodowani - same asy, debesciaki, super profesjonalisci robiacy super robote - a podobno tacy niedocenieni. W zwiazku z tym zgaduje, ze u dowodcy 36 specpulku urywaja sie telefony od linii lotniczych calego swiata

 • l.george.l

  Oceniono 10 razy 10

  Mogą przesiąść się na taksówki, jeśli ktoś odważy się być ich pasażerem.

 • rulz007

  Oceniono 10 razy 10

  a co Kowalski ma powiedzieć? więc odpowiedź brzmi "g* Nas to obchodzi! " zatrudnij się chłopie w lidlu,albo biedronce.. miliony osób nie maja nawet szansy zadania takiego pytania.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 9 razy 9

  niektorzy lotnicy najwyrazniej przegapili na tablicy przyzadow taka duza na czerwono mrygajaca od 10 kwietnia 2010 lampke ostrzegawcza wielkosci latarni morskiej z napisem: END OF BAJKA! EXIT!

 • urhan

  Oceniono 9 razy 9

  Nie ma co ronić łez, bo w kraju podobne tragedie dotknęły więsze rzesze pracowników, a zapewne każdy z panów oficerów już dawno uzyskał m u n d u r o w e przywileje emerytalne...

 • albrecht_kalba

  Oceniono 8 razy 8

  "Gdzie znajdziemy pracę?" - Radźcie sobie, przecież jesteście specjalistami w swoim fachu, przecież jesteście elitą. Radźcie sobie jak miliony Polaków którzy codziennie wykonują swoją ciężką nisko płatną pracę. Radźcie sobie, przecież mamy wolny rynek.

 • za2ra

  Oceniono 8 razy 8

  Drodzy panowie, zostancie za wszelką cenę w wojsku, bo w sektorze prywatnym jak im pokażecie CV z 36 pułkiem to się przeżegnają. W wojsku, z jego standardami możecie jeszcze długo popracować, a kto wie, może nawet zrobić karierę.

  W lotnictwie cywilnym obowiązują standardy i umiejetności, których przyswojenie może być zadaniem zbyt karkołomnym.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX