Skrzypczak opracowuje opinię o kondycji polskiej armii [POSŁUCHAJ]

Generał Waldemar Skrzypczak ma opracować dla Ministerstwa Obrony Narodowej opinię na temat kondycji polskiej armii. To jedno z pierwszych zadań nowego doradcy szefa resortu. Na analizę i stworzenie planu naprawczego daje sobie kilka miesięcy, chce bowiem, żeby reformy były gruntowne, a nie kosmetyczne, jak bywało dotychczas.
Waldemar Skrzypczak, jeden z najgłośniejszych krytyków zarządzania polskim wojskiem, w MON zaczyna pracę 8 września.Ustalił już najważniejsze zadania z ministrem Tomaszem Siemoniakiem: ma przeanalizować dokumenty i zreorganizować struktury dowodzenia. Doradca ma się też zająć analizą modernizacji sił zbrojnych.Na przygotowanie propozycji zmian w Siłach Zbrojnych Waldemar Skrzypczak będzie miał kilka miesięcy. Ich wdrożenie potrwa znacznie dłużej.

- Myśmy reform przechodzili wiele, ale były one kosmetyczne. Zmiany trzeba dobrze przygotować, żeby ich owoce działały przez wiele lat - mówił Skrzypczak reporterowi TOK FM.Powołanie byłego dowódcy wojsk lądowych ponownie do MON wzbudziło wiele kontrowersji wśród polityków, żołnierze wiążą z tym jednak sporo nadziei.

- Wszyscy, którzy dojrzeli do zmian w armii będą ministra wspierać, a nie mu przeszkadzać - dodał gen. Skrzypczak.

Gen. Waldemar Skrzypczak wraca do MON. Ma być doradcą >>

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (27)
Skrzypczak opracowuje opinię o kondycji polskiej armii [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • queserasera

  Oceniono 5 razy 3

  Ta armia by dostała w dupę nawet od Zulusów uzbrojonych w dzidy.

  Zachlane, nalane ryje z których sączy się honor i ojczyzna, niedoścignione w defraudacjach, w kopaniu po kostkach, w produkowaniu kolejnych sitw

 • wmc-33

  Oceniono 3 razy 3

  Aż ciekaw jestem, co będzie w raporcie na temat kondycji moralnej i oportunizmu generalicji.

 • dziadoslaw.zamszyc

  Oceniono 1 raz 1

  Po co ma sie wysilac i wydawac jakies opinie, wszyscy wiedza jaki jest stan zolnierzykow. Armia to to nie jest.

 • dr54

  Oceniono 1 raz 1

  @limanowa2009
  A ja mysle , ze wlasnie taki general , ktory bardzo krytykowal cywila wladze nad wojskiem powinien sie wykazac

 • wyboga

  Oceniono 1 raz 1

  Panie generale trochę pan przegina. Jak dezerteruje się z armii, to powinno się schować do mysiej dziury, a nie pokazywać publicznie. Wstyd i hańba, żeby taki dupek teraz się mądrzył.

 • von_seydlitz

  Oceniono 3 razy 1

  Mam nadzieję, że PO wyborach nie skończy w koszu.....

  Przecież nie będzie pasować do Propagandy Sukcesu.....

  Przed wyborami wesprzeć się nazwiskiem Skrzypczaka - nic PO nie kosztuje....

  Ciekawe, czy chociaż ten raport PO wyborach opublikują.....

  Ciekawe podchody.....

 • abby098

  0

  By armia byla armia trzeba na nia lozyc duzo. Polski na to nie stac wiec te podrygi by utrzymywac kilkuset tysieczna armie sa ladowaniem pieniedzy w piach.
  Nie trzeba byc wielkim znawca by uznac ze np. utrzymywanie rozbudowanej marynarki wojennej w kalurzy baltyk to strata pieniedzy [rok 1939 to bolesnie pokazal a nic sie naprawde nie zmienilo od tamtego czasu - baltyk sie nie powiekszyl].
  Chybione zakupy to takze egzaltacja samolotami bojowymi i zakup prawie setki [za 10 lat beda warte tyle ile stop z nich zrobiony].

  Jaka jest armia to chyba tylko slepiec by nie dostrzegl. Trudno jednak obwiniac rzad - za to trzeba winic mentalnosc polakow i wszystkie rzady w ciagu ostatnich dziesiecioleci. Przed wojna bylo to samo - pola wypucowanymi mundurami generalow panowal rozgardiasz i strategia obrony w 'twierdzy warszawa'.

 • prawda_1_tylko_prawda

  0

  Nie ma co opracowywać. Gołym okiem widać że jest rewelacyjnie, całkiem podobnie, tylko że nieco gorzej jak przed pierwszym rozbiorem Polski. Brawo Klich, dobra robota.

 • lukki69

  0

  a jeszcze gorsze jest to ze najwieksi fachowcy i pasjonaci wojskowi nie mogą dopchać sie do stanowisk przez brak tzw"plecaka" :)) ale to jest problem całego narodu..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX