Koło: Strzelał z wiatrówki do kolegów. Bo nie dostał papierosów

19-latka, który trzykrotnie postrzelił młodszych kolegów, zatrzymała wielkopolska policja. Napastnik użył wiatrówki - dowiedział się reporter TOK FM. Do postrzelenia doszło w Kole w Wielkopolsce podczas dożynek.
Powodem kłótni, a w efekcie postrzelenia, był papierosy, których miał żądać najstarszy z grupy chłopak. Gdy ich nie dostał od młodszych kolegów wywiązała bójka. W końcu 19-latek wyciągnął z torby wiatrówkę - opowiada Ewa Ochocka z wielkopolskiej policji. - Zaczął strzelać do innych nastolatków i trzech z nich postrzelił. Ranni trafili do szpitala w Kole. Po opatrzeniu przez chirurga wyszli do domu - dodaje policjantka.

Sprawca został zatrzymany i trafił na komisariat. W torbie, którą miał przy sobie, policjanci znaleźli maczetę z 60-centymetrowym ostrzem oraz drewnianą nogę od krzesła.

19-latek był już znany policji. Napastnik prawdopodobnie usłyszy zarzut uszkodzenia ciała, za co grozi mu do 8 lat więzienia.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (1)
Koło: Strzelał z wiatrówki do kolegów. Bo nie dostał papierosów
Zaloguj się
  • mercurossaurus

    0

    Dołożyłbym badania psychiatryczne + przymusowy monitoring psychiatry przez kilka latek. Jak gościu wyrośnie z wiatrówek to się przesiądzie na coś ostrzejszego......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX