Czy Kaczyński chce przegrać wybory? Lis: Nie, on chce zemsty na Tusku

- Tusk jest współodpowiedzialny za śmierć Lecha Kaczyńskiego. Taką tezę jego brat wysuwał dziesiątki razy - mówił w TOK FM Tomasz Lis. Jego zdaniem prezes PiS ewentualną wygraną w wyborach może traktować jako swoistą zemstę na Donaldzie Tusku. Z tą opinią nie zgodzili się inni komentatorzy: - Jarosław Kaczyński zachowuje się tak, jakby mu o nic nie szło.


Janina Paradowska przywołała w studio Radia TOK FM pytanie, jakie zadał jej kolega dziennikarz.

- Zadzwonił do mnie wczoraj, żeby powiedzieć, że jego zdaniem Kaczyński nie chce wygrać tych wyborów. Bo gdyby chciał, nie mówiłby, że Ziobro będzie ministrem sprawiedliwości, i że wróci Macierewicz - mówiła prowadząca Poranek.

- Nie przywoływałby upiorów IV RP - dodał Tomasz Wołek.

Tomasz Lis nie chciał się z nimi zgodzić. - Istotne jest nie to, co Kaczyński mówi, ale to jak wygląda Kaczyński, kiedy mówi cokolwiek. A dziś mówi spokojnie - podkreślił naczelny "Wprost".

Paradowska: Kaczyński - jakby mu o nic nie szło

- Ale wygląda nienajlepiej, jakby mu o nic nie szło. Mam wrażenie, że nie ma w nim woli walki - oceniła Paradowska. A Tomasz Lis tłumaczył swoje zdanie: - Kaczyński wie, że nie powinien dramatyzować wyboru, który stoi przed Polakami. Im bardziej będzie dramatyzował, tym bardziej będzie mobilizował elektorat, a to nie leży w jego interesie. Ma już swój żelazny elektorat. Musi teraz iść równo, w ostatnim momencie zgodzić się na debatę, przyjść do studia, pokazać łagodne oblicze, wyjść z remisem. A potem każda układanka może być możliwa - rysował scenariusz naczelny "Wprost".

"Dla wielu pani Fotyga, Macierewicz, Kamiński to są upiory"

Czy Kaczyński naprawdę chce przegrać wybory? Tomasz Wołek ocenił że taki pomysł wynika z obrania błędnej perspektywy. - Dla wielu ludzi pani Fotyga, Macierewicz, Kamiński to są upiory, ale nie dla Jarosława Kaczyńskiego. Jestem przekonany, że dla niego pani Fotyga jest najlepszym do tej pory ministrem spraw zagranicznych! - podkreślił publicysta.

- Nie, wszyscy którzy byli bliżej PiS-u, podkreślali, że dla prezesa PiS pani Fotyga nie tylko nie była dobrym ministrem, ale też traktował ją per noga, z dość wyraźną pogardą - odparł Lis. Paradowska potwierdziła to, przypominając, że do debaty o sprawach zagranicznych PiS chciał wystawić Tomasza Waszczykowskiego.

Wołek upierał się: - Przy niebywałej podejrzliwości Jarosława Kaczyńskiego kryterium lojalności stało się dla niego fundamentalne. To wedle niego prezes PiS ocenia przydatność swoich ludzi. Dla Kaczyńskiego Kamiński, dawny szef CBA, którym można straszyć dzieci, był znakomitym lojalnym fachowcem, który nieomal wysadził Tuska z siodła - oceniał publicysta.

Celem jest zemsta na Tusku?

Według Tomasza Lisa Kaczyński nie chce przegrać wyborów, bo jego celem jest zemsta na Tusku. - Jarosław Kaczyński mówił to i dawał do zrozumienia dziesiątki razy: Uważa, że Donald Tusk jest współodpowiedzialny za śmierć jego brata. Nie istnieje coś takiego, jak zemsta odłożona w czasie. Jeśli jest szansa, żeby zadać ten cios za miesiąc... - mówił Tomasz Lis i tłumaczył, że Kaczyński nie musi widzieć się wchodzącego do kancelarii premiera, ale jego absolutnym celem może być scena, gdy Tusk z tej kancelarii wychodzi.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (134)
Czy Kaczyński chce przegrać wybory? Lis: Nie, on chce zemsty na Tusku
Zaloguj się
 • michals-3

  Oceniono 21 razy 19

  Kogo normalnego jeszcze w ogóle obchodzi co Kaczyński mówi? Dla 20% społeczeństwa wystarczy żeby prezes dał głos, równie dobrze mogłoby to być "hau hau", a reszta już od dawna go nie słucha, bo szkoda czasu. Jedyna szansa PiS-u to wymyślenie jakiegoś sprytnego zagrania propagandowego tuż przed wyborami, w rodzaju dziadek z Wehrmachtu, Sawicka, itp. i liczenie na efekt szoku. Cokolwiek by Kaczyński nie mówił i nie robił, nie ma to obecnie żadnego znaczenia i on o tym dobrze wie.

 • ynwa34

  Oceniono 21 razy 17

  Przez taką gnidę, sam staję się szują.
  1sze co dziś pomyślałem, na wieść o chorobie jego Matki, to, że znów próbuje grać tragediami bliskich by wygrać wybory, zamiast po ludzku współczuć.
  Niech ten podły kłamca i manipulator wreszcie wycofa się z polityki, bo wnosi tylko zachowania z okresu PRL-u w którym się wychował,

 • mark6

  Oceniono 20 razy 16

  Kaczyński nie ma ŻADNEJ szansy na wygranie wyborów kiedykolwiek pod warunkiem, że gospodarka nie
  zbankrutuje a jest niestety duża możliwość, że tak się stanie.
  Poza tym wygranie wyborów nie oznacza przejęcie władzy.
  Nie trzeba lubić PO / tak jak ja/ ale głosowanie na partię kierowaną przez ewidentnego ŚWIRA to czyste
  szaleństwo.

 • jerzysm42

  Oceniono 17 razy 13

  Kaczyński chce zemsty na Tusku. Też tak uważam.
  Gorzej, ze dla tej zemsty jest gotów podpalić cały kraj.

 • zdak

  Oceniono 12 razy 12

  Lis ma zupełną racje. Dla kaczora wygranie wyborów byłoby kłopotem. Trzeba byłoby coś zrobić żeby ludzie za pół roku nie wywieźli na taczkach a w opozycji to się za nic nie odpowiada tylko stroi demagogie. Jedynym celem kurdupla jest zniszczenie Tuska a w następnej kolejności Komorowskiego - obu za wysłanie braciszków na drzewo. Kaczor mu tego nigdy nie zapomni!!!

 • karra-mustafa

  Oceniono 16 razy 12

  wyobrażacie sobie taki rząd?

  Świrosław Truposław Kłamczyński - premier i jednocześnie minister zdrowia psychicznego
  Zbigniew Zero Ziobro - minister niesprawiedliwości
  Antek Policmajster Macierewicz - minister ds helu, sztucznej mgły i katastrof lotniczych
  Adam L4 Hofman - minister rolnictwa i rozwoju wsi
  Anna Piękna i Bestia Sobecka - minister ds rodziny radia maryja
  Karol Melex Karski - minister ds transportu i komunikacji
  Mariusz C.B.A. Kamiński - minister ds prowokacji i tajnych służb
  Mariusz Gebbels Płaszczak - minister ds propagandy i piaru
  Beata Kolacja Kempa - minister ds kultury osobistej
  Anna Uśmiechnięta Inaczej Fatyga - minister afer zagranicznych
  Richard Zmiana Partii Czarnecki - minister sportu i innych głupot
  Jacek Wehrmacht Kurski - minister obrony narodowej
  Marek Loczek Suski - minister edukacji i patriotyzmu genetycznego
  Tadeusz Dyrektor Rydzyk - minister ds jedynego słusznego wyznania religijnego
  Joachim Ruska Trumna Bredziński - minister ds cudzego majątku
  Elżbieta Coś Tam Coś Tam Kruk - minister ds wychowania w trzeźwości
  Ludwik Trzeci Bliźniak Dorn - naczelny eunuch RP
  Beata Szydło - minister ds robienia i pakowania zakupów prezesa

  jeśli sobie wyobrażacie, to pamiętajcie, żeby 9 października pójść na wybory, to jedyny sposób, aby te osoby NIGDY już nie rządziły!!!
  Twój głos to także demokratyczna możliwość ostatecznej delegalizacji PiSlamu i kaczyzmu!!!

  neich to będzie nasza zemsta - za zmarnowane lata obłąkanej IV RP!!!

 • twan48

  Oceniono 13 razy 11

  Panie Lis: nienawisc Kaczynskiego do Tuska jest ztarsz niz od dnia smierci brata. On nienawidzi Tuska od pierwszej przegranej. To "maly" czlowieczek.

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 13 razy 11

  Zależy,zależy bardzo! Już zaczął pobierać wiedzę ekonomiczną od Zyty( codzienne wykłady drogą telefon.)Przygotowuje się,jak uczniak,do ostatniego egzaminu,czyli do debaty z Tuskiem za 3 tyg.

 • wojtusz

  Oceniono 15 razy 11

  Kaczor i jego dwór eunuchów na śmietnik historii!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX