Leszek Miller w TOK FM: Zmieniam maksymę. Mężczyznę poznaje się po tym, że nigdy nie kończy [POSŁUCHAJ]

- Zmodyfikowałem moją maksymę, że ?mężczyznę poznaje się nie po tym nie jak zaczyna, a jak kończy?. Najnowsza wersja brzmi: Prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy - mówi Leszek Miller, który znów jest związany ze swoją macierzystą partią, Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Jest jedynką w Gdyni. Przyznał też: Romans z Samoobroną to nie był dobry pomysł. Zostałem ukarany za swoją pychę i przekonanie, że samo nazwisko dużo może - powiedział Miller.


Czy nie obawia się, że będzie wstyd, że jako poseł stanie przed trybunałem praw człowieka, jeśli okaże się, że w Szymanach torturowano podejrzanych o terroryzm?*

Leszek Miller: Nie ma obawy, nie będzie trybunału praw człowieka ws. więzień CIA. Nic mi nie wiadomo o torturach, które stosowała jakakolwiek polska służba. Nie wiem nic o więzieniach amerykańskich. A tak na marginesie, bo zbliżamy się do rocznicy ataków na WTC, nie bądźmy hipokrytami. Jeżeli ktoś usprawiedliwia islamskich morderców, to znaczy, że jest po ich stronie. A ja zawsze będę po stronie tych, którzy wyskakiwali z płonących wieżowców, którzy byli mordowani z zimną krwią - mówił Miller.

W pytaniach słuchaczy przewijała się słynna maksyma Millera: Mężczyznę poznaje się nie po tym nie jak zaczyna, a jak kończy .- Zmodyfikowałem ją. Najnowsza wersja brzmi: <b> Prawdziwy mężczyzna nigdy nie kończy. </b> - rzucił Miller.

Miller pytany też o swój powrót do SLD wyjaśnił kolejną metaforą: Jako były marynarz z okrętów podwodnych znowu się wynurzam.

Czy będzie kontynuował równościową linię Izabelli Jarugi-Nowackiej, która przez lata startowała z okręgu gdyńskiego (gdzie Miller jest teraz "jedynką" - red).

Leszek Miller: Chciałbym - powiedział Leszek Miller - Pani Iza była ministrem w moim rządzie. To mój rząd stworzył stanowisko pełnomocnika ds. równego statusu kobiet i mężczyzn. Współpracowałem z nią, przychodziła na długie rozmowy...

W Gdyni go nie chcemy (głos jednej ze słuchaczek z Trójmiasta)...

Leszek Miller: Jedni chcą, inni nie. Na tym polega demokracja. Nie ma się tylko przyjaciół. Sądząc po pierwszych reakcjach, to jest więcej życzliwości.

Dlaczego Napieralski nie przyszedł do programu Lisa?

Leszek Miller: Grzegorz Napieralski powiedział mi, że nie pojawił się na debacie w TVP (stawił się sam premier), ponieważ "były inne ustalenia sztabów".

Jak pan może dawać twarz takiemu niedorajdzie jak Grzesio?

Leszek Miller: Nie podzielam pani poglądu. Ten ośmieszany przez panią Grzesio zdobył trzecie miejsce w wyborach prezydenckich...

Napieralski jest antycharyzmatyczny i sztuczny...

Leszek Miller: Grzegorz Napieralski rozwija się systematycznie, może nie tak szybko jak wszyscy by sobie życzyli, ale ja postawię tezę, że dziś nie ma przypadkowych liderów partii politycznych. Grzegorz Napieralski nie jest przypadkowy.

Napieralski to marionetka, człowiek bez kompetencji.

Leszek Miller: Jest moda, żeby krytykować Grzegorza Napieralskiego. Zaczną się debaty i wtedy się przekonamy, czy jest tak słaby jak się o nim mówi.

Czy jest skłonny współpracować z PiS?

Leszek Miller: Prawo i Sprawiedliwość to wielkie nieszczęście dla Polski. Ta partia dobrowolnie wyemigrowała z Polski. Prezes PiS nie uznaje demokratycznie wybranych władz - prezydenta, premiera. Jeżeli są na emigracji, to niech tam zostaną.

Czy wierzy, że Andrzej Lepper sam odebrał sobie życie?

Leszek Miller: Nie mam powodów, żeby nie wierzyć w samobójstwo. Pojechałem na grób Andrzeja Leppera. odwiedziłem rodzinę, oni uważają inaczej. Ja to szanuję, jednak dopóki nie będzie sztywnych dowodów, że nie popełnił samobójstwa, to ja wierzę, że popełnił.

Więzienie za domową uprawę konopi na własny użytek?

Leszek Miller: Uważam, że to pewna przesada. Ale nie ma prostych odpowiedzi. Znajomi znajomych i ich dzieci wpadali w nałóg narkotyczny i na początku wyglądało to niewinnie.

Dlaczego SLD tak mało mówi o dobrych stronach PRL?

Leszek Miller: SLD nie boi się dyskusji o przeszłości. Sojusz powinien bronić godności i honoru ludzi pracy tamtego okresu. W polską ziemię wsiąkło za dużo łez i potu, żeby ktoś teraz robił arlekinadę.

Czy to Pan wysłał Rywina do Michnika?

Leszek Miller: Nie, to nie ja wysłałem Rywina do Michnika. Kto wysłał. To dobre pytanie. Nie Ci, których wskazał Ziobro w Swoim raporcie.

Czy wie, że gra w trzeciej lidze, która nie ma szans przebić się w górę?

Leszek Miller: Trzecia siła w parlamencie to nie jest trzecia liga. To jest ekstraklasa. Trzecia liga to Ruch pana Palikota, Prawica Marka Jurka.

Czy jest za adopcją dzieci przez związki jednopłciowe?

Leszek Miller: Mam mieszane uczucia, ale w tej kwestii jestem konserwatystą. Trudno mi wyobrazić sobie, że dziecko ma dwie mamusie albo dwóch tatusiów.

* - pytania słuchaczy i internautów są pisane pogrubioną czcionką

Elżbieta Jakubiak przepytywana w TOK FM: Kaczyńskiemu współczuję jako człowiekowi

Cykl wyborczy w TOK FM: Od poniedziałku do piątku po godz. 17 odpytywani są politycy, którzy startują w wyborach. Każdy może im zadać pytanie: albo na profilu radia na Facebooku. Pisząc mail na wybory@tok.fm lub dzwoniąc na numer 22 44 44 064

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (80)
Leszek Miller w TOK FM: Zmieniam maksymę. Mężczyznę poznaje się po tym, że nigdy nie kończy [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • prolemur

  Oceniono 10 razy 6

  Miller, prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, że wie kiedy skończyć.

 • bez_owijania

  Oceniono 9 razy 3

  Miller w pogoni za korytem sprzedał się nawet Samoobronie. Żenujący polityk, ale czego oczekiwać od postkomunisty?

 • toberson

  Oceniono 11 razy 3

  Miller to wielkie dno,skonczyl jak wielkie ZERO!!

 • norbi421

  Oceniono 2 razy 2

  "Jeżeli ktoś usprawiedliwia islamskich morderców, to znaczy, że jest po ich stronie. A ja zawsze będę po stronie tych, którzy wyskakiwali z płonących wieżowców, którzy byli mordowani z zimną krwią".
  Ten cytat deklasifikuje tego polityka! Kazdy jest niewinny dopoki sad nie uznal jego winy. Gdzie tutaj praworzadnosc? Wymuszanie zeznan za pomoca tortur to przestepstwo! Kto jako polityk usprawiedliwia tortury jest sam terrorysta! Oto katolicka Polska..... Miluj drugiego jak siebie samego (w Polsce wazne tylko dla katolickich Polakow). Polska = trojanski osiol amerykanow!

 • tak-jest

  Oceniono 2 razy 2

  Bardzo dobrze zaprezentował się kandydat na posła z SLD , były premier Leszek Miller.
  Osobnikom o niższym stanie wiedzy, lub celową amnezją przypomnę, że rząd SLD pod przewodnictwem Leszka Millera wprowadził Polską do Unii Europejskie!
  Dziennikarz prowadził audycje z były premierem w sposób nader prostacki, nie szanując dokonań byłego premiera jakich dokonał dla Rzeczpospolitej .
  Dziura Buca 97.5 mld - pozostawiona po rządach AWS UW , cisami dziś to PO i PiS.
  Minęły 4 lata rządów SLD, w kasie państwa został na plus 35 mld.

 • mavro

  Oceniono 2 razy 2

  to kwestia wieku, musi pan zwiekszyc dawke viagry, wtedy w koncu sie panu uda. cala Polska trzyma kciuki, zeby wreszcie Pan skonczyl. powodzenia!

 • tadkon

  Oceniono 4 razy 2

  Mam wątpliwość czy pan Miller jeszcze ma twarz

 • nestor51

  Oceniono 6 razy 2

  A ja lubię Leszka Millera! Potrafi precyzyjnie i z ogromną kulturą ripostować najbardziej nawet tendencyjne i złośliwe pytania. A odpowiedź jest zawsze na temat i - nie ukrywajmy - celna i zabawna. To mistrz debat politycznych, jakich dzisiaj coraz mniej. Gdybym głosował w Gdyni - miałby mój głos.

 • r0b0l

  Oceniono 6 razy 2

  @cz27

  nie śmiałbym być nawet wycieraczką Tuska.

  Jestem wrogiem bandy czworga od dawna. i od niedawna przeciwnikiem niepodległości tego kraju.
  22 lata syfu zupełnie mi wystarczyły.
  Chcę mieszkac u siebie ale mieć punktualny i czysty pociąg, przyjazny urząd, równą drogę, przejrzysty system podatkowy, czystą ulicę i policjanta który pilnuje porządku za moje podatki.
  W zamian mogę sie nauczyć obcego języka

  Jaki naród tacy politycy.
  Naród w przeszłości już tracił niepodległośc na własne życzenie, tworzył na własne potrzeby burdel taki że cąły swiat cywilizowany sie łapał za głowy. To co teraz to nic nowego a koniec będzie taki jak zwykle.

  I znów pod butem zaborcy będzie skowyt masochistów. i zbiorowe orgazmy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX