Kaczyński sprostował wypowiedź ws. narkotyków. W 14 sekund. PSL nie wiedziało

W zeszłym tygodniu prezes Prawa i Sprawiedliwości przegrał proces z Polskim Stronnictwem Ludowym za wypowiedź, że "PSL lub część jego posłów jest za legalizacją miękkich narkotyków". Sprostowanie wyemitowano w TVP Info o 12:26 między rozmową z Katarzyną Piekarską z SLD a wspomnieniem zamachów z 11 września. Trwało 14 sekund.


- Jarosław Kaczyński oświadcza, że jego wypowiedź, że PSL lub część jego posłów głosowało ws. miękkich narkotyków, żeby zalegalizować ich użytkowanie, jest nieprawdziwe. Jarosław Kaczyński - takie zdanie wyemitowano na antenie publicznej telewizji. Nie wypełniło ono jednak całości wyroku sądu . Prezes PiS musi także wpłacić 10 tys. zł na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach. Jeszcze nie wpłacił.

- Ten typ "jurydyzacji" naszego życia publicznego jest fatalny. Ciągle procesy, prokuratury, chcemy z tym skończyć. Ale ponieważ jest wyrok to oczywiście go wykonam. To jest wyrok mnie osobiście dotyczący, dla mnie przykry, ale trudno - mówił prezes Kaczyński w Łodzi.

Kiedy wpłata na rzecz Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach? - W najbliższych dniach. Muszę zgromadzić odpowiednią sumę - dodał.

PSL kilka godzin szukało sprostowania prezesa PiS. Szef sztabu wyborczego PSL Eugeniusz Grzeszczak go nie widział, podobnie wiceminister skarbu państwa Jan Bury, czy pełnomocnik ludowców Józef Szczepańczyk. Przez kilka godzin dzwonili do siebie i sprawdzali, czy sprostowanie wyemitowano. Po dwóch godzinach udało się to ustalić.

- Sprawdziliśmy. Były wyemitowane po konferencji premiera Pawlaka w niedzielę po południu - mówił w rozmowie z TOK FM Eugeniusz Grzeszczak.

Rzecznik prasowy Sztabu Wyborczego PSL Krzysztof Kosiński uważa, że deklaracje o zbieraniu pieniędzy są sztuczne, gdyż jak mówi "prezes biedny nie jest". Podkreśla, że w razie czego służą pomocą.

- Takie użalanie się nad sobą jest nieco żałosne - mówi Kosiński. - Możemy przeprowadzić jakąś akcję młodych ludzi, nawet ze strony młodzieżówki Polskiego Stronnictwa Ludowego. Chętnie dorzucimy się na tą zbiórkę. Możemy pomóc Jarosławowi Kaczyńskiemu - dodaje rzecznik.

PiS już raz przegrało proces w trybie wyborczym. Politycy tej partii Adam Hofman i Tomasz Poręba musieli sprostować swoje wypowiedzi na temat kampanii informacyjnej PO "Polska w budowie".

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (15)
Kaczyński sprostował wypowiedź ws. narkotyków. W 14 sekund. PSL nie wiedziało
Zaloguj się
 • rbik53

  Oceniono 9 razy 7

  ....dziad....

 • arvelli_net

  Oceniono 8 razy 6

  @machalina.pl
  ... polecam terapię w Tworkach:) ten człowiek "chonoru" jednak czerpie z kasy państwowej czyli z naszej kieszeni... człowiek honoru po przegranych po raz szósty wyborach, z rzędu oraz wielokrotnej przegranej w sądach tylko walnąłby sobie w łeb... a ten? sądom będzie się przyglądał, łapciuch jeden, niedomyty!

 • say69mat

  Oceniono 8 razy 6

  Dajcie spokój, Jarosław stara się współpracowac z mediami. A wy od razu z 'gembom', dajcie chłopakowi czas. W końcu musi się nauczyc ... przepraszac ;)))

 • bezspokoju

  Oceniono 8 razy 6

  Przecież ten doktor prawa i zarazem prezes partii niosącej na sztandarach słowa: Prawo , a także Sprawiedliwość postępuje jak mały smarkacz , próbujący nieudolnie omijać wyrok SĄDU RZECZYPOSPOLITEJ POLSKI. Był żałosny, jest śmieszny i żałosny, a jaki będzie w przyszłości ? - strach pomyśleć.

 • arvelli_net

  Oceniono 6 razy 4

  ... przykry wyrok dla niego, hahahaha!!!... pewnie przykry bo obnaża jego kłamliwość!!!!...ech, dla złodzieja wyrok też jest przykry...

 • adalbert.13

  Oceniono 5 razy 3

  szybki numerek

 • arvelli_net

  Oceniono 4 razy 2

  @bezspokoju
  ... będzie kłamliwie śmieszny i jebliwie żałosny...

 • qwert-4

  Oceniono 3 razy 1

  kaczy mozg nie jest w stanie pojac wielu spraw , dlatego bez przerwy przesiaduje w sadach i przegrywa coraz wiecej spraw , kto ci dal ten doktorat z prawa

 • zdrufko

  Oceniono 3 razy 1

  ile kosztowała emisja Jarku?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX