Piechota vs Zaremba. Sąd oddalił sprawę, bo nie może jej rozstrzygnąć w trybie wyborczym

Sprawa pojawiła się w sądzie po wypowiedziach Zaremby: ?Jacek Piechota i jego działania przyczyniły się do upadku holdingu stoczniowego w 2002 roku" oraz ?Jacek Piechota przyłożył rękę do likwidacji 11 tys. miejsc pracy" - to wypowiedzi senatora PiS Krzysztofa Zaremby, których sprostowania przed sądem w trybie wyborczym domagał się kandydat SLD Jacek Piechota. Sąd Okręgowy w Szczecinie wniosek jednak oddalił. Piechota chce pozwać Zarembę w sądzie cywilnym.
Sędzia Dariusz Białecki uzasadniał swoją decyzję tłumacząc różnicę między faktami a wygłaszaniem swoich poglądów, choć tak naprawdę skupił się na niemożności rozstrzygnięcia takiego sporu w trybie 24-godzinnym. - Przyspieszanie tej procedury do takich zupełnie niespotykanych rozmiarów czasowych właściwie nie służy niczemu, tylko temu, że być może dzisiaj się tu zgromadziliśmy, żeby sąd mógł wygłosić taką, a nie inną tyradę dotyczącą stanu prawnego - mówił z rozbrajającą szczerością sędzia Białecki. - To nie oznacza, że sąd uchyla się od jakiegokolwiek działania, tylko musi odpowiedzieć sobie na pytanie, czy w ogóle jest to w jego gestii - skwitował sędzia.

Mimo wszystko Krzysztof Zaremba czuje się zwycięzcą sądowej potyczki. Podkreślał, że dzisiejsze postanowienie sądu przyjął z dużym zadowoleniem, co zresztą było widać na jego twarzy. - Zdania nie zmieniam, działalność Jacka Piechoty, ówczesnego ministra gospodarki, przyczyniła się do upadku holdingu stoczniowego w 2002 roku - potwierdził polityk.

I za te słowa Jacek Piechota zamierza ponownie pozwać Krzysztofa Zarembę. - Liczyłem na to, że będzie można tę kwestię szybko rozwiązać i zamknąć, pozostaje mi tryb o ochronę dóbr osobistych - zapowiada Piechota.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Piechota vs Zaremba. Sąd oddalił sprawę, bo nie może jej rozstrzygnąć w trybie wyborczym
Zaloguj się
 • fudalejw.1

  Oceniono 3 razy 1

  @przyganiacz
  To ty jesteś bucem .....

 • tadeusz_mazowsze

  Oceniono 1 raz 1

  Sądy są niezwisłe w swych wyrokach, ale sędziwe mieli i mają swe poglądy!

 • przyganiacz

  Oceniono 3 razy -1

  @buzz_pl

  Takimi wpisami robisz z siebie buca...

 • buzz_pl

  Oceniono 4 razy -2

  Jakby to był Piechota z PO to by sąd rozstrzygnął w trymiga , a z odwołaniem by się nie ociągał .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX