400-tonowy gigant przez trzy godziny elektryzował Pyrzowice [ZDJĘCIA]

430 pasażerów, 400 ton wagi, ponad 70 metrów długości, 65 metrów rozpiętości skrzydeł - takie parametry ma Boeing 747-400, jeden z największych samolotów na świecie, który odwiedził dziś Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach.
Jumbo Jet jest pierwszym pasażerskim samolotem tej wielkości, który przyleciał do Pyrzowic. Dotarła nim do Polski izraelska młodzież na spotkanie w Oświęcimiu. To bardzo bezpieczny samolot, lubiany przez pilotów i pasażerów. Oprócz tego ekonomiczny. - Biorąc na pokład ponad 400 pasażerów zużywa poniżej 4 l paliwa na jednego pasażera na 100 km lotu - zapewnia Cezary Orzech, rzecznik portu lotniczego Pyrzowice.

Samolot wylądował o godz. 10.10, po godzinie 13.00 z powrotem odleciał do Izraela.

MPL Katowice, 17 czerwca br. gościł dwa towarowe Boeingi 747-400BCF linii Atlas Air, które wykonały wtedy rejsy na trasie Katowice - Dakar - Buenos Aires z ładunkiem o wadze ok. 160 ton. Oprócz tego o w 2005 roku w Pyrzowicach wylądował największy i najcięższy na świecie samolot transportowy, sześciosilnikowy AN-225 Mrija, który przyleciał po trzy śmigłowce.Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice w Pyrzowicach jest jednym z największych lotnisk w Polsce. W lipcu 2011 roku odprawiono tam 338 019 pasażerów. To o 7,5 proc. więcej niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, to także rekord polskich portów regionalnych w liczbie odprawionych pasażerów w ciągu jednego miesiąca.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
400-tonowy gigant przez trzy godziny elektryzował Pyrzowice [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • druz_2

  0

  kretkris
  Nie podniecamy się tylko "elektryzujemy" ponieważ faktycznie jest to rzadki ptak na naszych lotniskach - co cię tak dziwi?
  Poza tym "u ciebie" to znaczy gdzie? - masz pewnie na myśli "tam gdzie mieszkasz", lub ściślej tam gdzie się wyprowadziłeś -a więc żadna w tym twoja zasługa, że "u ciebie" to normalka nie warta podniecenia - słowem jesteś trochę jak to gó..., które przykleiło się do okrętu i krzyczy - płyniemy!
  A na antysemickie i rasistowskie fobie polecam ...zimny prysznic - tanie i skuteczne...

 • vandann

  0

  Kolego kretkris już nie pierwszy raz i pewnie nie ja jeden natykam sie na twoje rasistowskie wpisy. Chętnie bym olal twoje wypociny ale takim mentalnym degeneratom czasem trzeba odpisać. Redakcja tok fmu jest na tyle liberalna ze blokuje tylko twoje najgorsze śmiecie. Ale jak pomyśleć ze twój drugi komentarz (ten o Żydach itp. był w nawazaniu do artykułu o samolotach to trzeba przyznać "polaczku" na obczyźnie ze ten rak wyzarl ci już w tym łbie wszystko a twoje zarobki w Australi czy Kanadzie na zmywaku mało kogo obchodzą. Jak sie ma mózg w kraju można tak samo zarobić bez saczenia jadu na lewo i prawo. Baranku

 • pieprz.i.sol2011

  Oceniono 3 razy -3

  POtężny kolos :-)

 • kretkris

  Oceniono 7 razy -5

  Czym wy sie tam cieniasy polskie podniecacie ...prowincjonalne przyglupy.... u mnie po 30 takich la.duje do poludnia...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX