Komentarze (116)
''Nie głosuję na PO i nie jestem gówniarzem" [KOMENTARZE]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • fjan

  Oceniono 8 razy 4

  Chyba jednak przyjdzie głosować na partię Polikota.

 • lista666

  Oceniono 6 razy 4

  @fletniapana
  A ty kupiłbyś cokolwiek od Kaczyńskiego? :-) Albo od Tuska?
  Bo ja nie.

 • simonh

  Oceniono 6 razy 4

  Rzeczywiście, trzeba być megalomańskim gnojkiem, zeby uważąć ze Kaczyński da im wszystko za darmo
  za sprawą manny z nieba.

 • pe1

  Oceniono 14 razy 4

  Pozostaje jedyny sensowny wybór - PALIKOT

 • badziewiak66

  Oceniono 5 razy 3

  Od prawie trzech ,kiedy to zauważyłem, podobnie jak Paweł Wroński, że zostałem wystrychnięty przez PO na dudka uparcie staram się prezentować na forach potrzeby Nas wszystkich , tych którzy tu żyją i wiążą z Polską swoją przyszłość. Chcemy :
  - żyć w normalnym kraju w którym świadczy o tobie twoja praca i twoje umiejętności , a nie rodzice , ich układy , koterie i powinowactwo,
  - konkurować na równych prawach , niech wygra lepszy, bardziej mobilny i inteligentniejszy, przegrać w uczciwej walce to nie wstyd,
  - chcemy mądrej szkoły dla naszych dzieci, zaprzestania eksperymentów, powrotu 8-klasowych szkół podstawowych, szkół zawodowych, skutecznego pośrednictwa pracy, dobrej szkoły średniej, efektywnych uczelni akademickich , sprawnego kliringu pracy i zaangażowania państwa w jego organizację,
  - sprawdzonych autorytetów które powiodą nas przez czasy trudne i oddadzą krajowi swoją wiedzę i energię,
  - sprawnego , sprawiedliwego i efektywnego systemu wymiaru sprawiedliwości, chcemy sędziów budujących swój autorytet i chroniących obywatela przed państwem,
  - silnej i niezależnej prokuratury , ścigającej bezwzględnie przestępczość i udzielającej pomocy ofiarom przestępstw,
  - uczciwego systemu emerytalnego i prawa wyboru dodatkowego ubezpieczenia,
  - płacić podatki w systemie stymulującym pracowitość i innowacyjność,
  - mężów stanu u władzy poświęcających swoje życie Nam obywatelom , chcemy być z nich dumni i wierzyć że czynią wszystko co najlepsze dla tego kraju.

  Czas Nas zacząć poważnie traktować , nie będziemy niewolnikami w swoim własnym kraju.

 • marcinbird

  Oceniono 3 razy 3

  Już ktoś ten link wstawił, ale że odpowiedź Passenta na pretensje historyka-niegó...arza jest genialna, to ponawiam:

  passent.blog.polityka.pl/2011/09/21/mlody-gniewny/

 • nex_us

  Oceniono 3 razy 3

  Kapitalny komentarz D. Passenta na bzdety tego młodego rozpieszczonego matołka:

  passent.blog.polityka.pl/2011/09/21/mlody-gniewny/

 • aja_88

  Oceniono 5 razy 3

  młodzi to głosują na JKM albo Palikota.na pewno nie na PIS ani PO.no chyba że są z ich młodzieżówek(albo uczelni Rydzyka)

 • drmiko

  Oceniono 7 razy 3

  droga Pani Kim, jaki bardzo Pani się myli w sprawie "straconych głosów" zobaczy Pani bardzo niedługo. Zaklinanie rzeczywistości już nie działa, nawet w sondażach Palikot przekracza 5%.
  W wyborach będzie miał 8%.

 • akni21

  Oceniono 7 razy 3

  @adela_30
  a dlaczego Tusk ma dawać gnojkom wszystko za darmo za sprawą manny z nieba??? Niech najpierw sobie zapracują na tę mannę!

 • akni21

  Oceniono 7 razy 3

  Raczej jesteś gó...arzem bo niczego nie rozumiesz! Najchętniej żeby Państwo dało Ci wszystko czego tylko sobie zamarzysz! Najpierw dorośnij,zapracuj sobie to dopiero zobaczysz że nie wszystko jest takie proste jak się chce , mając dwadzieścia lat

 • kolega77

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżeli młodzieniaszkowie chcą podążając za wodzem i o. Rydzykiem budowa IV RP/ coś w rodzaju Iranu Europy Wschodnie/, to zapewne będzie im tam dobrze i to tak dobrze, że dobrze im RAK!!!

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 2

  @toladonalda3
  ostro i głupio - nie ma takich możliwości bo nie można prawidłowo określić kto jest ubeckim ścierwem a kto kapitalistyczną świnią. Do tego trzeba wiedzy a nie plotek

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 2

  @fields1
  czy to jest na zamówienie Gazety Polskiej czy Naszego Dziennika ? A może z własnych przemyśleń ?

 • chri-s48

  Oceniono 2 razy 2

  @fort1
  co ma katastrofa smoleńska do głosowania młodych - co młodych obchodzą żałoby,martyrologie i inne sprawy. Młodzi chcą pracy ,dobrych zarobków ,stabilizacji i poszanowania. I na tym polega współczesna
  rola rządu żeby im to zapewnić. A nie jakieś patriotyczne marsze i obchody smoleńskie - dosyć głupot ,zawijać rękawy i do roboty,czy to będzie ten rząd czy tamten.

 • nintom

  Oceniono 2 razy 2

  @fudalejw.1
  CHŁOPIE DLACZEGO MNIE PRZEŚLADUJESZ - MNIE STARĄ EMERYTKĘ - JA CI NIE WCHODZĘ DO RZEPY, UWARZAM ŻE ANI DO WASZEGO DZIENNIKA - skończcie towarzyszu Fudalejew tę perwersję

 • arvelli_net

  Oceniono 2 razy 2

  RE:>>> brzydzesiepisu <<<< ... zgadzam się z Tobą!... Brak jest fachowców ale w dziedzinach bardziej "przyziemnych" jak zakłady przemysłowe, wytwórnie... przychodzą ludzie niedouczeni albo całkowici laicy których trzeba uczyć podstawowych pojęć mechaniki...

 • j4s4

  Oceniono 2 razy 2

  ... jak ktoś młody może już mieć prawo jazdy to może wyruszyć z rodzinnego domu w świat. Jak obcy ludzie okopią mu pośladki to będzie to mniej boleć... a nauka zycia potrwa krócej. Za dawnych czasów mieli taki zwyczaj, według którego, młody kandydat na rzemieślnika ruszał w świat i nie miał prawa pojawić się w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od rodzinnego domu aż nie zaliczył praktyki u różnych majstrów!

 • smartbonnie

  Oceniono 2 razy 2

  @komarrek
  Do wyborów jeszcze trochę czasu, a i ja podejmę sobie decyzję na spokojnie. Wiem, że nie tylko on pracował w tej komisji i często zajmował się reklamą samego siebie, zaniedbując prace. Jakie były proporcje, doczytam sobie. Może zmienię zdanie. Natomiast nie przekonuje mnie polityczny kankan z serii "zalegalizujmy ziele". To populizm.

 • komarrek

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Sergiusz Łukasiewicz, student napisał
  "Czy naprawdę pan redaktor uważa, że dawne przewiny IV RP mają stygmatyzować PiS w oczach młodzieży? Pokolenie ocenia rzeczywistość, a nie historię, choćby najnowszą. Widzą, że jest po prostu ciężko, a może będzie jeszcze gorzej. Chociaż jesteśmy bombardowani informacjami o "zielonej wyspie", coraz więcej młodych spostrzega, iż to pusty frazes."

  A tym samym wysunął odważną tezę iż młodzi ludzie nie potrafią korzystać z własnych mózgów, nie potrafią przyjmować i gromadzić informacji, nawet tych o których jest w kraju najgłośniej. Nie potrafią sięgnąć pamięcią 4-5 lat wstecz. No i wychodzi że nawet dziś nie potrafią rozpoznać kłamcy i szaleńca kiedy mają go przed oczami. I tu rodzi się pytanie czy pokolenie pana Łukasiewicza jest rzeczywiście upośledzone umysłowo? Wydaje mi się że nie, co innego widzieliśmy przecież (ci którzy potrafią korzystać z internetu bądź telewizora, o gazetach nie wspomnę) na Krakowskim Przedmieściu.
  Sugeruję by pan student 5 roku wypowiadał się za siebie, ewentualnie kolegów jeśli się na to zgodzą, a nie za całe pokolenie.

 • smartbonnie

  Oceniono 4 razy 2

  @zawist9
  Mam wrażenie, że PiS to jednak nie Niagara, ale nieco mniejszy, cieplejszy i brzydziej pachnący strumień wody. Problemem jest brak alternatywy. Palikot jest świetny marketingowo, ale na razie mam wrażenie, że to wydmuszka.

 • nex_us

  Oceniono 2 razy 2

  Zawiedziony że PO nie wprowadza liberalnych reform a jednocześnie dziecko wielce oburzone że państwo czyli my wszyscy nie chcemy fundować drugiego kierunku bezpłatnych studiów jego braciszkowi?

  Jakby PO faktycznie te liberalne pomysły wprowadziła to wtedy byś piszczał gó...arzu.

 • smartbonnie

  Oceniono 2 razy 2

  @turbinowy - praca nie powinna być dobrem luksusowym dla najzaradniejszych. Obserwuję, jak wśród moich znajomych stanowiska zdobywają ludzie, którzy są niekompetentni, za to mają "dobrą gadkę" dla pań z HR. Odwrotnie, kompetentny i solidny introwertyk nie ma szans na rozmowie. Sama jestem trochę poza tym wszystkim, bo mój zawód rządzi się nieco innymi prawami. Ale nie wszyscy mogą robić to, co ja!
  Ale masz rację, politycy niczego nie mogą nam "dać".
  Natomiast brakuje: obowiązkowych porad zawodowych dla uczniów i studentów (wciąż w niektórych liceach zamiast tego.... pokazuje się uczniom urząd pracy), lekcji przedsiębiorczości, a każdy, kto chce zakładać biznes, na początek zderza się ze ścianą biurokracji. Itd, itp. A o tej pracy dla młodych rządy powinny myśleć dziesięć lat wcześniej. Nie "dawać". Strategicznie, całościowo, albo stymulować rozwój państwa, albo reagować na zachodzące w Europie procesy, zależnie jaką strategię wybierasz, bardziej interwencyjną czy liberalną (jestem zdania, że żadna nie jest właściwa na zawsze). To naprawdę widać zawczasu!

 • nicpon007

  Oceniono 4 razy 2

  to jakaś bzdura, że młodzi nie chcą głosować na PO

 • turbinowy

  Oceniono 2 razy 2

  @smartbonnie
  Tych młodych, ktorzy im PO nie dała pracy, też może na emerytury?
  Niewiele różnią się swymi wypowiedziami od związkowców. Tylko w przypadku związkowców można ich częściowo usprawiedliwić ze względu na starszy wiek i problemy ze zmianą zawodu.

 • turbinowy

  Oceniono 4 razy 2

  @aibo
  Już był w ogródku, już witał się z gąską...
  :)
  Gdyby sondaże się sprawdzały to nikt by ich nie zamawiał albo możnaby wybory zastąpić sondażami i smaczego życzę ;)

 • popijajac_piwo

  Oceniono 6 razy 2

  Głosujcie egoistyczne szczenięta na kogo chcecie. A potem przez całą kadencję żryjcie flaczki po smoleńsku, które Wam Jaruś zafunduje. Jak zaczniecie płacić podatki, to może zaczniecie zwracać uwagę na co te pieniądze idą. Na razie widzę tylko postawę "bo mi się wszystko należy". A z takim podejściem to rzeczywiście bliżej do Jarusia, który obiecał "złote góry".

 • ppo

  Oceniono 4 razy 2

  @zimorodek_znad_wisly
  A to coś złego? Ciebie, rozumiem, satysfakcjonuje "pensja" rzędu 500 euro na miesiąc?

 • zimorodek_znad_wisly

  Oceniono 6 razy 2

  Czego? Duzo kasy w pierwszej pracy - oglądam takich na co dzień

 • tegepe

  Oceniono 12 razy 2

  "W 2007 roku głosowałem na PO ze względu na "antykaczyzm" i poglądy gospodarcze. Uwierzyłem całym sercem, że w końcu za sprawą PO dojdą do władzy liberałowie. Ludzie, którzy wprowadzą podatek liniowy, zlikwidują KRUS, zreformują finanse publiczne, może nawet sprywatyzują PKP? Nie muszę chyba wyjaśniać, jak zawiedziony się czuję..."
  Słowa te, napisane przez młodego człowieka, są wyrazem realizmu i podpisuję się pod nimi oburącz - mimo że mam już 60 lat. Dzielenie ludzi na młodych i starych - jak w tej radiowej dyskusji było widoczne - nie ma sensu. PO nie wywiązała się ze swoich obietnic, PiS brnie w sprawach przeszłości, tzw. układu, Smoleńska i temu podobnych pierdół, SLD z puszącym się jak paw Napieralskim, farbowańcy z PJNu czy wiecznie ratujący jakieś koalicje PSLowcy to nie alternatywa dla REALISTYCZNIE MYŚLĄCYCH POLAKÓW!
  Dlatego należy dać szansę partii PALIKOTA!!! Będę na niego głosował.

 • matvei_matanjah

  Oceniono 1 raz 1

  Żaden głos nie jest głosem zmarnowanym. Po to jest demokracja by był prawdziwy wybór. Tylko ktoś kto nie rozumie na czym polega demokracja i pluralizm może mówić o zmarnowanych głosach. Wystarczy, że 10% społeczeństwa tak pomyśli i już ma to wielki wpływ na wynik wyborów. Nie dajcie sobą sterować. Żaden głos nie jest zmarnowany.

 • miastomiastomiasto

  Oceniono 1 raz 1

  @kolega77
  weź se wbij do głowy (raz na zawsze - kapujesz?), że jak ktoś nie głosuje na PO to nie znaczy, że odda głos na PiS!
  cała ta kampania PO brzmi jak marny szantaż.

 • chri-s48

  Oceniono 1 raz 1

  @brzydzesiepisu
  popieram - to prawidłowe rozumowanie a nie ble,ble,ble jakich na forum cudownie dużo

 • martin933

  Oceniono 3 razy 1

  Ja głosuje na PO, ale zgadzam się z tym młodym człowiekem. Z polityki liberalnej w PO dużo nie widać. To co zarzucał "młody" to prawda. Częściowo ja tłumacze PO z koalicjanta, przynajmniej jeżeli chodzi o KRUS. Częściowo jest przyczyną strach z odcięcia prawego konserwatywnego skrzydła (w sprawach światopogładowych... Gowin i jemu podobni). PO ma olbrzymie szczęście, że największą konkurencją jest konserwatywny PiS, jego light odmiana PJN, błaznowski RP, i przywódstwo Napieralskiego w SLD bo gdyby SLD kierowal Kalisz, Olejniczak lub Kwaszniewski to by mogło być krucho z PO. Tak nam pozostaje tylko PO to już przysłowiowe "mniejsze zło" ale nie tylko do PiS-u ale do całej obecnej oferty na sceniepolitycznej.

 • komarrek

  Oceniono 1 raz 1

  @smartbonnie
  To może przeczytaj jego program? Może poczytaj o tym ile ustaw przygotował w komisji przyjazne państwo, a które będzie się starał wprowadzać kiedy znajdzie się w sejmie?. A następnie porównaj to z obietnicami innych i wyciągnij wnioski. Jeśli oceniasz kogoś nic o nim nie wiedząc to popisujesz się jedynie ignorancją.

 • wojtas1981

  Oceniono 1 raz 1

  "konuspremier" wielki szacun !

 • old-amsterdam

  Oceniono 3 razy 1

  @smartbonnie
  Jeszcze by tego brakowało, żeby nami gó...ażeria rządziła. Mam nadzieję,że nigdy do tego nie dojdzie. A jak ci źle, to jedź do GB z tym swoim "całkiem przyzwoitym" angielskim. Choć doświadczenie w kontaktach z wami podpowiada mi, że o prawdziwym angielskim to wy bladego pojęcia nie macie.

 • smartbonnie

  Oceniono 1 raz 1

  I normalnie uwielbiam popularne ostatnio gazetowe nagłówki: to nie jest kraj dla młodych matek, to nie jest kraj dla młodych, to nie jest kraj dla starych, to nie jest kraj dla niepelnosprawnych...
  To nie jest kraj?
  Jeżeli szansę na zatrudnienie i życie na poziomie mają tylko wysocy mężczyźni urodzeni między '60 a '80, to coś tu chyba jest nie tak, prawda?
  A BTW, pokolenie 60latków faktycznie zaraz pójdzie na emerytury, tylko nie wśród polityków. I kiedy ludziom - notabene pracującym - przestaną do pensji dopłacać rodzice, to dopiero się zrobi niewesoło.

 • klip-klap

  Oceniono 5 razy 1

  Glos zmarnowany ? Argumentacja dla cwiercinteligentow.

 • old-amsterdam

  Oceniono 3 razy 1

  Wielkie rzeczy! Trzeba będzie podwyższyć wiek uprawniający do głosowania i sprawa rozwiązana. Tak zrobiono w II Rzeczypospolitej z pożytkiem dla demokracji i ogółu społeczeństwa. Jak gó...arzom kibolstwo i inne głupoty z głowy wywietrzeją, to będa głosować na normalnych kandydatów.

 • marcinbird

  Oceniono 7 razy 1

  taaaa....najchętniej to studiowałoby się za darmola 10 kierunków i to przez 10 lat, gromko krzycząc o likwidacji dziury budżetowej... Oczywiście po 10-letnich studiach natychmiastowy angaż na pełen etat na umowę o pracę z trzymiesięcznym wypowiedzeniem i najlepiej z odszkodowaniem.
  A na dodatek braciszek idzie za szybko do szkoły, bo przecież pan Sergiusz Łukasiewicz - student historii jest wybitnym znawcą w dziedzinie edukacji najmłodszych, w końcu ma małego brata.
  Był już taki ustrój który wszystko za darmola rozdawał. Tylko się okazało że nie było z czego i się rozp... w 1989 roku. Tylko żeś Pan, panie Łukaszewicz był wówczas dopiero błyskiem w oku tatusia. I ciesz się głupku, że tamte czasy Cię ominęły.
  Panie Łukaszewicz - jesteś Pan gó...arz, któremu w dupie się przewraca.
  Głosuj Pan na Palikota on przecież tyle dobrego zrobił - szczególnie w komisji Przyjazne Państwo

 • pirsy.juhas

  Oceniono 5 razy 1

  jesli takie sa motywacje mlodych
  to jest to umyslowosc pisowska
  tym lepiej zeby glosowali na p.Kaczynskiego
  i nie zawracali sobie glowy rzeczywistoscia
  za trudne to dla nich

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 5 razy 1

  "zabierz gó...arzowi dowód" i "na zlosc" ??? myslicie ze jestesmy debilami?

 • ndog

  0

  Głosował na PO ze względu na "antykaczyzm" i poglądy gospodarcze.Polski student.Ale jaja...
  Parafrazując G.G.Frank w kryptach Wawelskich do B.Sapiehy: Wielkich mieliście wodzów i bohaterów.Wielcy tu leżą.Ale wy zawsze będziecie znowu niewolnikami.Bo naród wasz głupi i sami sobą nie potraficie się rządzić..

 • waldi1953

  0

  Ręce opadają nie zagłosuje na PO bo Radziszewska to czy Kudrycka tamto a premier nie wypłacił paprykarzowi z budżetu za trąbę i to mówi student? Jaka jest alternatywa???? WSTYD już to przerabialiśmy.

 • ctz1

  0

  Nie głosuję na Palikota i innym odradzam

  www.swiatowid.fora.pl/a-co-tam-panie-w-polityce,11/palikot-czyli-oferta-dla-lazikow-lajz-politycznych,612.html

 • fudalejw.1

  0

  @konuspremier - te wypociny w formie wiersza
  pisała cała redakcja "GW" przy wsparciu radia TOK FM.

 • fudalejw.1

  0

  Przypominam,że profesor Markowski nazwał młodych wyborców w wieku
  18 do 24 lat "Łebkami"
  Pytanie czy profesor Markowski na swoim łebku ma napletek
  odpowiedź - został już obrzezany !

 • 22hanna

  0

  Argumenty takie raczej bardzo niedojrzałe. Ciekawa jestem czy ten co chce sobie studiować do woli chciałby płacić za studia innych.

 • najdul6

  Oceniono 2 razy 0

  może jesteś gó...arzem ale zachowujesz się jak niewychowany gó...arz palancie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX