Aniołki PiS: "młode i ładne". "Co to jest, jak nie seksizm ?" [PUBLICYŚCI]

- Co to jest, jak nie seksizm? Co to za myślenie, co to za Polska? - tak promowanie się PiS za pomocą "młodych atrakcyjnych" działaczek skomentował Adam Szostkiewicz z "Polityki". Dodał, że to "wzmożenie erotyczno-polityczne" nie dotyczy wyłącznie tej partii.
- Nowe aniołki zastąpiły stare - powiedział redaktor "Polityki" i przypomniał pierwszą próbę wypromowania się Prawa i Sprawiedliwości przez kobiety.

- Ale wtedy Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Grażyna Gęsicka i Aleksandra Natalii-Świat były w tle. Teraz spin doktorzy wyciągnęli wnioski i pokazali niby nowoczesną twarz, używając do tego młodych, atrakcyjnych dziewczyn - mówił o plakacie PiS-u, na który trafiło siedem kandydatek tej partii do Sejmu: Sylwia Ługowska, Magdalena Żuraw, Aleksandra Jankowska, Magdalena Wiciak, Anna Krupka, Anna Schmidt i Ilona Klejnowska. Każda z nich zachwala partię Jarosława Kaczyńskiego, ale same znajdują się na odległych miejscach na listach wyborczych.

"Młodzi i ładni" nie mogą na serio kandydować

Plakat, który wygląda jak strona z żurnala, skomentował wcześniej dla TOK FM politolog Norbert Maliszewski: - Wyborcy będą mieli w pewnym momencie poczucie, że to prosta manipulacja atrakcyjnością kobiet. Ta 'seksmisja' może mieć swój udany początek, ale z biegiem czasu, gdy rozpęta się dyskusja, okaże się, że nie wszystko jest takie ładne. To może obrócić się przeciwko PiS-owi, bo ta partia kojarzy się ze stereotypem, że dla zdobycia władzy może uczynić wiele. W tym przypadku przedmiotowo potraktować kobiety - podkreślił ekspert.

Problem z plakatem przedstawiającym młode kandydatki ma też Adam Szostkiewicz. - Popieram to, aby młodzi stawali do próby zawodowej w każdej dziedzinie życia, ale uważam, że powinni to robić stopniowo.

- Trzeba terminować. Nie może dwudziestoparoletni człowiek na serio kandydować do parlamentu, jeśli nie ma za sobą paru lat działalności społecznej. Inaczej wciskamy kit wyborcom, że ci ludzie będą cokolwiek znaczyć w parlamencie. Jeszcze jest to podlane takim sosem erotycznym. Głosujcie - mówi prezes PiS- bo są młode i ładne. No, co to jest jak nie seksizm? Co to za myślenie, co to za Polska? - pytał Szostkiewicz.

Wszyscy grają młodością. Pamiętacie bliźniaczki Napieralskiego?

Renaty Grochal, dziennikarki "Gazety Wyborczej", nie dziwi ten chwyt kampanijny. - Najwyraźniej panie nie są od tego, żeby mówiły. PiS traktuje kobiety jak paprotki. To, że Jarosław Kaczyński będzie je całował w rękę, sytuacji kobiet w Polsce nie poprawi - mówiła. - Nie wiem też, czy te panie, które mówią "Chodźcie z nami", czytały program PiS, bo mówiły na konferencji m.in. o ułatwieniach na rynku pracy. Tymczasem ta partia ma do zaoferowania kobietom wyłącznie dłuższe urlopy macierzyńskie i opłaty składek dla matek. Chciałabym, żeby PiS powiedział, co zrobi, żeby zrównać płace kobiet i mężczyzn - mówiła Grochal.

- Ale to jest pytanie do wszystkich partii, również PO - oponował Łukasz Grass.

Zgodził się z nim Szostkiewicz. - Problem z graniem młodością to nie tylko problem PiS. Wszyscy pamiętamy, jak Grzegorz Napieralski wykorzystywał bliźniaczki w kampanii prezydenckiej. To jest pokusa demokracji telewizyjnej, w której najważniejszy jest obraz.

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (13)
Aniołki PiS: "młode i ładne". "Co to jest, jak nie seksizm ?" [PUBLICYŚCI]
Zaloguj się
 • play100cen

  Oceniono 4 razy 4

  To jest w ogóle jakiś skandal, że mężczyźni dostają erekcji na widok ładnych i młodych dziewczyn, a brzydkich starych bab już nie. Ja jestem tym oburzony i uważam, że to seksizm w czystej postaci. Domagam się parytetu erekcji!

 • atleista

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem, że te świeże, młode, ładne i mądre członkinie PiS mają być przeciwwagą dla zużytych, starych, brzydkich i głupich. Ciekawe jak się teraz czują panie Kempa, Szczypińska, Wróbel i reszta koleżanek. Nie żebym im jakoś szczególnie współczuł. Interesuje mnie bardziej to, czy i gdzie w tej partii biegnie jakaś granica w sponiewieraniu i ośmieszaniu przez Kaczyńskiego swoich własnych ludzi (w tym konkretnym przypadku - współpracownic).
  Mam wrażenie, że stosunek do nich sam Jarek wyraziłby w taki sposób: "mogę im nawet pozwolić zmieniać piasek w kuwecie, ale nikt poza kotem nie będzie w niej spał".

 • anakonda22

  Oceniono 5 razy 3

  ..młode, niezbyt ładne, ale wyjątkowe kretynki, które dały się nabrać na czary-mary Jara i św. Czorta z Toruniowa..dostały trochę kasy. A po wyborach: powrót do ulubionych mioteł: Fotygi, Krukowej, Szczypińskiej, Kempy...

 • first.tb

  Oceniono 7 razy 3

  A wiecie, że do tego te rzekome aniołki to absolwentki "szkoły" Rydzyka?

 • czarna.beata

  Oceniono 6 razy 2

  ...młode,ładne ?rzecz gustu,może mądre i cóż z tego jak nie potrafią obronić własnych poglądów i zdania .mieliśmy tego przykład jak Morozowski przepytywał jedna z nich.

 • krikret

  Oceniono 1 raz 1

  Ladne ?
  Chyba autora artykulu pogie,lo.
  - Dalej poleczki nie robia, fryzur ? -Dalej koczkodany maja, wloski rozpuszczone w " artystycznym" nieladzie ? - Obrzydliwstwo...
  Moze chlopie z 10 lat sexu nie miales .... i zrobila ci sie przetoka powrozkowo-we,zelkowa ?

  Trzeba byc chorym na glowe, zeby glosowac na kaczuche-dziwaczke,. . - Ale.... nie brak tam takich.
  Az dziw bierze, ze nie startuje w wyborach zaden wielebny w czarnej kiecce.

 • dolarekkanadyjski

  Oceniono 1 raz 1

  W SLD straszą Alicja Tysiąc, Magdalena Środa, Joanna Senyszyn i madame Legierski. A tu całkiem ładne dziewczyny. Jakbym miał wybierać, to wolę piękne niż bestie. Ale i tak zagłosuję na PO

 • hanishl

  Oceniono 1 raz 1

  @first.tb
  I nie tylko również inne kościelne uczelnie mają zaliczone.. też postawiłem sobie podobne pytanie i znalazłem .w internecie.
  Zgodnie z wytycznymi potrzebny byłby jeszcze na plakacie podpis proboszcza ale nie przesadzajmy samo logo PIS nie mówiąc o Prezesie wystarczy

 • dota111

  Oceniono 5 razy 1

  to nie jest seksizm tylko głupota tych dziewczyn. Czy ktoś je do tych wyginanek zmusza. Przecież wiedzą, że po wyborach ,,pies z kulawą nogą się nimi nie zainteresuje", nic nowego. Same pracują na określenie ,,ładne ale głupie"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX