Szczyt Partnerstwa Wschodniego: Unia jednym głosem, pomimo kryzysu

Unia Europejska ma jednolite stanowisko w sprawie polityki wspólnoty wobec partnerów ze wschodu. Mimo kryzysu projekt "Partnerstwa Wschodniego" postrzegany jest w Europie jako ważny - zapewnia Konrad Niklewicz, rzecznik polskiej prezydencji w UE


Największym problemem jest tutaj Białoruś. Szefowie państw Unii Europejskiej nie zaprosili na szczyt przedstawicieli białoruskiego rządu. Rozmawiają za to z opozycją. Sporo wątpliwości wzbudza ostatnio także postawa Ukrainy. Na szczyt przyjechał prezydent tego kraju, Wiktor Janukowycz.Jak podkreślają unijni politycy Ukraina musi respektować reguły i wartości demokratyczne. Tylko wtedy możliwa będzie integracja z UE.

W Warszawie rozpoczął się szczyt Partnerstwa Wschodniego -ma to być najbardziej prestiżowe wydarzenie polskiej prezydencji w Unii Europejskiej . Do Warszawy przyjechali czołowi unijni politycy, a także przedstawiciele co najmniej 31 państw. Szczyt rozpoczął się od uroczystej kolacji w Centrum Nauki Kopernik. Gości powitał gospodarz spotkania premier Donald Tusk. Główne obrady szczytu - w piątek.

Dostęp Premium TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (4)
Szczyt Partnerstwa Wschodniego: Unia jednym głosem, pomimo kryzysu
Zaloguj się
 • 2m3r4g

  0

  Partnerzy Wschodni nie podpisali deklaracji.Postąpili słusznie i odpowiedzialnie. Oni reprezentowali swoje narody a nie siebie.Oni reprezentowali interesy swoich narodów. Im nie wolno kupczyć czy lekceważyć kogokolwiek.Tu Na szczycie Partnerstwa Wschodniego spotkali się z lekceważeniem przedstawicieli ,prawowitego Rządu Białorusi."Gdy powoływano tę organizację nie było tego rodzaju zastrzeżeń dyskryminujących Białoruś.Nasz" PREMIER SŁUSZNIE DOSTAŁ PO SWOICH NIEODPOWIEDZIALNYCH ŁAPACH POLITYCZNYCH". TAK NIE POSTĘPUJE ŻADEN PRZEDSTAWICIEL NARODU WOBEC PRZEDSTAWICIELA INNEGO NARODU.Jarosław Kaczyński i tu pokazał jaką jest polityczną szują.Pokazał jak należy przygotowywać,urabiać i ostatecznie wykańczać tych ,którzy mu nie odpowiadają.Panie Premierze Tusk skompromitował się Pan wobec całej Unii Europejskiej oraz wobec tych wschodnich uczestników.Oni na pewno zobaczyli w tym stanowisku Pana i tych z UE.jak mogą być w przyszłości traktowani,jeśli nie podporządkują się mafii UE.Dał im Pan kubeł zimnej wody na ich rozgrzane głowy.Będą mieli teraz o czy myśleć.Najbardziej o tym co stało się z Polską.ty szanowanym krajem,ludzi rzetelnych i uczciwych.?

 • ta_facetka

  Oceniono 1 raz -1

  Unia ma gleboko rzewne jaja zwane partnerstwem wschodnim.

 • passtorian

  Oceniono 2 razy -2

  Rozmowy z opozycja ale nie z rzadem bialoruskim? Dawniej takie postawienie sprawy nazywano szantazem politycznym. Moze by ci unijni medrkowie zwrocili uwage na bialoruski elektorat? Kogo obywatele Bialorusi wybrali a kogo odrzucili? Czy ma byc ogniem i mieczem , jak w Libii? Skorumpowane, ledwie funkcjonujace ekonomicznie organa Unii chca narzucac swoje widzimisie Bialorusi. Czyz to nie jest smieszne same w sobie? Na szczescie Bialorus ma sprzymierzenca na wschodniej granicy ktorego jeszcze ci kulejacy z Unii respektuja - byc moze bron jadrowa jest tym elementem respektu. Jak by nie bylo Bialorus moze pokazac Tuskowi i innym lebiegom srodkowy palec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX