"PiS będzie grało Smoleńskiem. Nie jest w stanie być krytyczną opozycją"

PiS nie jest w stanie spełniać ważnej funkcji partii opozycyjnej, czyli funkcji kontrolnej - mówił dziś w TOK FM Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego. - PiS kontynuuje stan permanentnej wojny domowej przeciw PO. Pytania z mównicy sejmowej o Smoleńsk go nie zaskoczyły. - To jest normalna gra polityczna - komentował.
Aleksander Smolar, szef Fundacji Batorego, mówił w TOK FM, że dzisiejsze pytania o Smoleńsk zadawane z mównicy sejmowej przez posłów Prawa i Sprawiedliwości nie było dla niego zaskoczeniem. - To jest normalna gra polityczna. Nie sądzę, żeby gra Smoleńskiem dała lepsze rezultaty niż dotychczasowe działania - mówił Smolar w Popołudniu Radia TOK FM. - Zależy im także na odwróceniu uwagi od tego, co się w PiS dzieje - powiedział gość Grzegorza Chlasty.

Prezes Fundacji Batorego uważa, że Prawo i Sprawiedliwość nie jest w stanie spełniać ważnej funkcji partii opozycyjnej, czyli funkcji kontrolnej . - Partia opozycyjna poprzez baczne czuwanie nad postępowaniem, strategią, wydawaniem środków powinna kontrolować władzę. PiS nie robi tego od dawna - stwierdził Smolar. - Jak była mowa o finansach państwa, to PiS nie umiał znaleźć w swoich szeregach nikogo, kto by mógł stanąć naprzeciwko ministra Rostowskiego. Dlatego posłużyli się Zytą Gilowską - stwierdził.

Smolar stwierdził także, że w nowej kadencji Sejmu rząd powinien być mniej zachowawczy i prowadzić bardziej ofensywną politykę .

Więcej o:

Dostęp Premium TOK FM

Komentarze (10)
"PiS będzie grało Smoleńskiem. Nie jest w stanie być krytyczną opozycją"
Zaloguj się
 • allemodel

  Oceniono 4 razy 4

  to nie jest partia tylko sekta , zadna opozycja , nic dla Polski nie zrobia ,
  tylko awanturnictwo , chamstwo ,
  ich rzady to apokalipsa dla Nas wszystkich

 • 10robo10

  Oceniono 3 razy 3

  Trudno uwierzyć aby w grupie ok 150 osób wszyscy byli "szurnięci". O co więc chodzi?
  Myślę, że gadania o Smoleńsku daje daje u prezesa punkty dodatnie, a tylko prezes ma możliwość aby dana osoba była bliżej lub dalej od Grupy Trzymającej Nieruchomości:
  wo.blox.pl/2010/09/Grupa-Trzymajaca-Nieruchomosc.html
  Wniosek taki sam jak zwykle - KASA

 • venusoid

  Oceniono 3 razy 3

  Jak oni mogą krytykować działania rządu jak tam nie został już nikt kto by się na czymkolwiek znał poza martyrologią i "wartościami chrześcijańskimi"

 • enow4

  Oceniono 1 raz 1

  A ten Smolar, typowy ,,, do końca swoich dni będzie grał PiSem, widocznie tyko to potrafi

 • maxpw

  Oceniono 1 raz 1

  a ja się zastanawiam jak to jest, że osoba, która kłamie społeczeństwu zostaje drugą osobą w państwie i nawet nie raczy odpowiedzieć.

 • xxx11_w

  0

  smolar żydku zamknij juz tą parszywą gębe

 • czarnousov1944

  Oceniono 2 razy 0

  Aleksander Smolar, człowiek który wie wszystko, prawie jak Passent, uwielbiam te jego głębokie analizy.

 • euro67

  Oceniono 4 razy -2

  A Solar od dawna prezentuje wyssana z mlekiem matki niechec do PIS ze nijak nie moze byc obiektywny.

 • lilianna1001

  Oceniono 4 razy -4

  Można było opisać pierwsze posiedzenie inaczej. Ale to trzeba umieć, albo raczej odciąć się od głównego nurtu "grania PIS-Smoleńskiem" przez media bo inne tematy trzeba przemilczeć:

  www.kontrowersje.net/tresc/wersalu_nie_bedzie_powstanie_za_alternatywa_dla_wladzy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX