Pro Life donosi na Nowicką do prokuratury. 'Niedopuszczalne...'

Wanda Nowicka

Wanda Nowicka (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Gazeta)

Fundacja PRO-Prawo do życia chce odwołania Wandy Nowickiej z funkcji wicemarszałka Sejmu, dlatego złożyła zawiadomienia do prokuratury w związku z ujawnionymi kilka dni temu informacjami na temat kierowanej przez nią Federacji na Rzecz kobiet i Planowania Rodziny.
Wynikało z nich. m.in, że Nowicka brała pieniądze na działalność stowarzyszenia od koncernu farmaceutycznego produkującego środki antykoncepcyjne oraz firmy produkującej i dystrybuującej przyrządy służące do wykonywania aborcji. Teraz Fundacja zarzuca wicemarszałek Sejmu nielegalny lobbing i promowanie nielegalnych środków wczesnoporonnych - mówi Aleksandra Michalczyk.

Zdaniem Fundacji, " jest niedopuszczalne, aby osoba, która przez lata prowadziła działalność lobbystyczną miała tak wielki wpływ na proces ustawodawczy." Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji dalsze zajmowanie przez Wandę Nowicką stanowiska wicemarszałka Sejmu byłoby przejawem korupcji politycznej i przyczyniłoby się do obniżenia autorytetu Sejmu.

Odwołania Nowickiej już w piątek zażądał także Klub Solidarna Polska, który w tym tygodniu zapowiedział złożenie takiego wniosku w Sejmie.- To wszystko w naszej ocenie jest podstawą do dyskusji czy pani Wanda Nowicka powinna być wicemarszałkiem Sejmu. Przypominam, że wicemarszałek zastępuje marszałka, który stoi na czele praw i godności parlamentu. To wicemarszałkowie reprezentują parlament, a zatem całe społeczeństwo na zewnątrz - mówił Arkadiusz Mularczyk.

Tymczasem wicemarszałek Sejmu tłumaczyła się, że nie ma nic nagannego w tym, że kierowana przez nią Federacja pozyskiwała środki od legalnych instytucji, organizacji, fundacji czy sektora prywatnego. - Działam z pobudek ideowych - tłumaczyła.

I zapewniała: - Dodatkowo wyjaśniam, że Federacja pozyskując środki finansowe na realizację celów statutowych od organizacji międzynarodowych, fundacji, sektora prywatnego czy organizacji mających podobne cele statutowe do naszych, od zawsze kieruje się zasadą, że to my wyznaczamy cele naszej działalności, a nie że ktoś nam wyznacza zadania. W jej obronie stanął Janusz Palikot: - W imię kontrreformacji katolickiej próbuje się zgnoić wicemarszałka Sejmu - skomentował.

"Nowicka do komisji etyki" vs "To normalna sytuacja..." [KOMENTARZE]

Niewdzięczne Zawody. Czy można polubić kanara? [WIDEO]>>>


Zobacz także
 • Wanda Nowicka Nowicka: Gowin i Niesiołowski nie różnią się od fanatyków religijnych
 • Wanda Nowicka Nowicka: Zawieszę pracę w Federacji. By nie być w kręgu podejrzeń
 • Wanda Nowicka "Nowicka do komisji etyki". "To normalna sytuacja..." [KOMENTARZE]
Komentarze (37)
Pro Life donosi na Nowicką do prokuratury. 'Niedopuszczalne...'
Zaloguj się
 • nicke79

  Oceniono 13 razy 13

  Pani Nowicka została wybrana w demokratycznych wyborach, dostała mandat od społeczeństwa, by właśnie mieć wpływ na ustawodastwo w Polsce, a fundamentaliści katoliccy odmawiają jej tego prawa tylko dlatego, że ma poglądy nie po ich myśli. No tak moi państwo, to w dyktaturze jedynie "prawomyślni" mogą sprawowaćwładzę .

 • yerry46

  Oceniono 12 razy 12

  "Zdaniem Mariusza Dzierzawskiego, czlonka Rady Fundacji dalsze zajmowanie przez Wande Nowicka stanowiska wicemarszalka Sejmu byloby przejawem korupcji politycznej i przyczyniloby sie do obnizenia autorytetu Sejmu". Znaczy sie, ze mozna jeszcze obnizyc?! Dzieki takim osobowosciom jak Wanda Nowicka autorytet Sejmu RP moze tylko wzrosnac, czego sobie i Polakom zycze!

 • 3ct

  Oceniono 12 razy 12

  To się robi nudne. Jak nie chca związków partnerskich, to niech nie wchodzą w nie, jak nie chcą antykoncepcji, to niech nie uzywają, jak nie chcą równych płac kobiet, to niech to co wywalczą feministki oddadzą na swój kościółek, ale niech nie wpieprzaja się ludziom w życie prywatne...

 • lucjola

  Oceniono 10 razy 10

  Zdaniem Fundacji, " jest niedopuszczalne, aby osoba, która przez lata prowadziła działalność lobbystyczną miała tak wielki wpływ na proces ustawodawczy." Zdaniem Mariusza Dzierżawskiego, członka Rady Fundacji dalsze zajmowanie przez Wandę Nowicką stanowiska wicemarszałka Sejmu byłoby przejawem korupcji politycznej i przyczyniłoby się do obniżenia autorytetu Sejmu.
  ============================================
  Moi drodzy. Panią Nowicką ktoś wybrał do sejmu. Znaczy to, że reprezentuje swoją osobą zdanie jakiejś części społeczeństwa. O tym, czy reprezentuje poglądy większości zadecyduje głosowanie przez posłów. To co reprezentuje swoją wypowiedzią pan Dzierżawski to jest dopiero czysty lobbing w nieskażonej postaci. Próbuje narzucić wszystkim posłom swoje zdanie.

 • ludpracujacy

  Oceniono 10 razy 10

  czy jest, gdziekolwiek na świecie, inna sekta, niż "nasi" rodzimi katolicy, którzy jeszcze bardziej niż oni potrafią zionąć nienawiścią, pluć jadem i własną żółcią ?

 • scypio72

  Oceniono 9 razy 9

  Imperium kontratakuje. Kościół raz zdobytej władzy nie odda. Przez swoje agendy będzie insynuował i niszczył Palikota. Dla nich ten ruch to śmiertelne zagrożenie dla interesów.
  Nic komu do tego co komu. Jak nie chcecie używać gumki katolicy to wasza sprawa ale nie odmawiajcie tego prawa innym.

 • bezspokoju

  Oceniono 9 razy 9

  Te zakłamane talibany wolałyby pewnie, żeby Terlikowski i jemu podobni mieli całkowity wpływ na ustawodawstwo w Polsce.

 • j4s4

  Oceniono 8 razy 8

  ... Pamper Mularczyk to nie całe społeczeństwo, on nie ma prawa mnie reprezentować więc wywalić go z Sejmu!

 • laseczka.galby

  Oceniono 8 razy 8

  Nie. Koniec rządów świętojebliwych. Talibanistan do Afganistanu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

DOSTĘP PREMIUM

Polecamy