Związki partnerskie? Poseł PiS: najważniejsza jest rodzina, w niej rodzą się dzieci [RANNI POLITYCY]

Poseł PO przygotował projekt ustawy o związkach partnerskich. - To nie dotyczy tylko par homoseksualnych - tłumaczyła Małgorzata Kidawa-Błońska, kiedy Mariusz Błaszczak (PiS) stwierdził, że najważniejsza jest rodzina i państwo powinno ją wspierać. - Nic nam do tego, co robią dorośli ludzie u siebie w domu - powiedział szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.
Poseł PO Artur Dunin ma gotowy projekt ustawy ws. związków partnerskich. Chodzi w nim m.in. o rozwiązania kwestii dziedziczenia, wspólnego zaciągania kredytów czy obowiązku alimentacyjnego. Dotyczy związków hetero- i homoseksualnych. Nie dotyczy adopcji dzieci. Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła, że projekt jest konsultowany wewnątrz klubu. Po konsultacjach - najprawdopodobniej - nastąpi debata w Sejmie.

To w rodzinie rodzą się dzieci...

Mariusz Błaszczak z PiS podkreślał, że jego partia jest przeciwna związkom partnerskim. - Najważniejsza jest rodzina i państwo powinno ją wspierać. Bo to w rodzinie rodzą się dzieci. Nic nam do tego, co robią dorośli ludzie u siebie w domu - stwierdził poseł.

Robert Biedroń cieszy się, że powstają nowe projekty i będą konsultowane "poza emocjami politycznymi", bo regulują one ważne kwestie. Poseł Ruchu Palikota apeluje, byśmy zastanowili się, jak "po ludzku" godnie rozwiązać kwestie, z którymi borykają się osoby, które są w związkach partnerskich.

Temat zastępczy?

- Polska rodzina przeżywa kryzys, nie tylko finansowy. Mamy fatalną sytuację demograficzną - powiedział Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. - Jesteśmy zdania, że są ważniejsze sprawy, a w prawie cywilnym jest wiele zapisów, które pozwalają rozstrzygnąć kwestie nieformalnych związków - dodał Cymański.

Kidawa-Błońska apelowała, by nie sprowadzać związków partnerskich tylko do związków par homoseksualnych. I by pozwolić ludziom, którzy są w związkach nieformalnych, mieć takie same prawa jak małżeństwa. Poseł Błaszczak stwierdził, że takie stanowisko posłanki PO świadczy o tym, że Platforma jest partią lewicową.

Są gotowe dwa inne projekty przygotowane wspólnie przez Ruch Palikota i SLD.

Więcej o:

APLIKACJA TOK FM

Serwis informacyjny

Komentarze (19)
Związki partnerskie? Poseł PiS: najważniejsza jest rodzina, w niej rodzą się dzieci [RANNI POLITYCY]
Zaloguj się
 • atleista

  Oceniono 22 razy 16

  Jak zwykle najwięcej do powiedzenia o rodzinie ma członek partii, którą rządzi stary bezdzietny kawaler.

 • morhile

  Oceniono 20 razy 14

  (...)"Mariusz Błaszczak(...) Najważniejsza jest rodzina i państwo powinno ją wspierać. Bo to w rodzinie rodzą się dzieci. Nic nam do tego, co robią dorośli ludzie u siebie w domu - stwierdził poseł."(...)

  Skoro nic wam do tego co ludzie robia u siebie w domu .... otoz to panie posle, w rodzinie, jako i w zwiazku nieformalnym na swiat TAKZE przychodza dzieci.
  Maja te prawo miec te same prawa, co dzieci ze zwiazkow malzenskich czy moze raczej nie ?

 • zula04

  Oceniono 16 razy 14

  Zwiazki partnerskie, panie posle matole, tez spelniaja wszelkie warunki by byc rodzina. Do tego potrzebna jest wola obydwojga i urzedowi nic do tego. Dzieci rodza sie niezaleznie od statusu spolecznego pary. Umowa malzenska zawarta przed notariuszem powinna miec charakter umowy cywilno-prawnej. W takiej umowie mozna zawrzec wszelkie prawa i obowiazki stron wobec siebie, potomstwa,zdobytego majatku. Daje to wieksza swiadomosc prawnych zobowiazan . Sad moze wkraczac w sytuacjach spornych. Kto dzisiaj zapoznaje sie z zapisami Kodeksu Rodzinnego przed zawarciem slubu, aby poznac swoje prawa i obowiazki po slubie? Najczesciej bolesna edukacje obydwie strony maja dopiero przy rozwodzie.

 • allemodell

  Oceniono 17 razy 13

  blaszczak , jak zwykle pleciesz bzdury i dyskryminujesz ludzi ,
  zwiazek partnerski to rowniez zwiazek miedzy kobieta i mezczyzna , W KTORYM RODZA SIE DZIECI I TO CORAZ WIECEJ , nie papier stanowi czy zwiazek jest rodzina czy nie ,
  prawo jest dla ludzi a nie przeciwko nim
  i zapomnij o dyktaturze , jest demokracja , jesli wogole rozumiesz co to znaczy

 • supon1954

  Oceniono 9 razy 9

  chciałbym wyjaśnić pisowskiemu posłowi, że dzieci rodzą się na wskutek połączenie plemnika (z nasienia męskiego) z jajem (komórka żeńska). Natomiast NIE MA wpływu na to czy to połączenie odbyło się w sformalizowanym związku czy nie.
  Czas najwyższy poszerzyć horyzonty myślowe poza wiedzę ze szkółek parafialnych.
  Myślenie nie boli!

 • derasa

  Oceniono 11 razy 9

  Związki partnerskie ? A co z Jarosławem Kaczyńskim , ksywa BALBINA ?

 • ferdek_bagietka

  Oceniono 12 razy 8

  poseł Cymański i jego towarzystwo z SP siedzi okrakiem na płocie. z jednej strony chce bronić swoich poglądów, które nie odbiegają od programu PiS, z drugiej - boi się być utożsamiany z opinią "PiS-bis".
  dłuższe przesiadywanie na płocie kończy się zazwyczaj boleśnie - utratą cnoty w odbycie...

 • kurcze_pieczone01

  Oceniono 8 razy 6

  "Nic nam do tego, co robią dorośli ludzie u siebie w domu - powiedział szef klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości" byleby tylko mogliśmy to podglądać i nagrywać.
  Wzorem dzietności jest kaczor Ojciec Narodu i xi R. Ojciec Malwersant.
  "Bo to w rodzinie rodzą się dzieci" twierdzi Błaszczak skromnie pomijając działania kościoła:
  www.se.pl/wydarzenia/kraj/legionowo-ksiadz-zrobil-dziecko-17-latce-i-kazal-je-usunac_222578.html
  "Poseł Błaszczak stwierdził, (...) że Platforma jest partią lewicową." a pis absolutnie niszową.

 • villk

  Oceniono 15 razy 5

  pozwole sobie strawersować...
  "naważniejsza jest rodzina radia ryja-- tam rodza sie naświętsze dzieci ...."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX